x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Tıraş Bıçağı Ve Yedekleri

Toplam 155 ürün bulunmaktadır.

Tıraş Bıçağı Fiyatları

Kişisel bakım ve temizlik için birçok farklı ürün kullanılmaktadır. Bu kişisel bakım ürünleri içerisinde tıraş bıçakları da yer almaktadır. Genel olarak erkeklerin yoğun olarak kullandığı tıraş bıçakları kadınlar tarafından istenmeyen tüylerden kurtulmak için de kullanılmaktadır. Erkeklerin hemen hemen her gün veya gün aşırı kullandıkları tıraş bıçakları sakal ve bıyıklarını kesmek için oldukça pratiktir. Bu nedenle tıraş bıçağı sık olarak tercih edilen ürünler arasındadır.

Tıraş bıçakları aynı zamanda jilet olarak da adlandırılmaktadır. Ürün elin kavramasına uygun alt tutamaç ve istenmeyen sakal ve tüylerden kurtulmak için kullanılan jilet bölümünden oluşmaktadır. Kullanımı hem pratik hem de kolay olan tıraş bıçaklarını satın almak isteyen kullanıcılar ürünün birçok çeşidi olduğunun farkına varırlar. Çeşitliliğin bu denli fazla olması sebebiyle tıraş bıçağı fiyatları başka bir ifadeyle jilet fiyatları da son derece değişkendir. Bu nedenle bu kısa araştırma içerisinde ürün hakkında net bir fiyat bilgisine ulaşmak pek mümkün değildir. Diğer yandan ürünün birim fiyatı, satışın toptan veya perakende olmasına göre değişebilir.

Tıraş Bıçağı Çeşitleri Nelerdir?

Tıraş bıçakları yoğun olarak tercih edilen kişisel bakım ürünleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle kullanıcılarının istek ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmesi adına birbirinden farklı özelliklere sahip tıraş bıçağı çeşitleri ortaya çıkmıştır. Jilet sayısına göre 3 bıçaklı ve 5 bıçaklı tıraş bıçağı bulunabildiği gibi uzun süreli veya kullan at ürünler de bulunmaktadır. 

Tıraş bıçağı çeşitleri maddeler halinde şu şekildedir:

5 bıçaklı jilet: Jiletlerdeki bıçak sayısı arttıkça güvenli bir tıraş deneyimi imkanı da artmaktadır. Bu nedenle 5 bıçaklı jilet hem güvenli hem de yakın tıraş deneyimi sunar. 5 bıçaklı jiletler genellikle uzun süreli kullanılabilen tıraş bıçaklarında bulunmaktadır.

3 bıçaklı jilet: 3 bıçağa sahip olan tıraş bıçaklarına verilen addır. Yakın ve güvenli tıraş deneyimi için ideal olan tıraş bıçakları arasında yer almaktadır. Genel olarak kullan at model tıraş bıçaklarında kullanılmaktadır.

Kullan at tıraş bıçağı: Aktif yaşayan, spor öncesi veya sonrası traş olması gereken kişiler için uygun tıraş bıçağı türleri arasında kullan at tıraş bıçakları yer almaktadır. Tek kullanımlık olması sebebiyle oldukça pratik bir üründür. Paketinden çıkarılan ürün kullanılarak çöpe atılır. Erkek vücut jileti: Erkekler tarafından sakal bıyık harici kullanılan tıraş bıçaklarıdır. Vücuttaki istenmeyen tüyleri acısız ve pratik bir şekilde kısaltmak için kullanılmaktadır. Kullanımının kolay olması sebebiyle erkekler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

Jel barlı jilet: Tıraş bıçağı kullanım sırasında tüyler üzerinde hareket imkânı sağlamak amacıyla tıraş losyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak jel barlı jiletlerde bu durum farklıdır. Tıraş bıçağının sahip olduğu jel barlar sayesinde herhangi bir losyona gerek duymadan pürüzsüz tıraş yapılabilmektedir. Ayrıca jel barlı jiletler duşta da kolaylıkla kullanılabilmesi sebebiyle yoğun olarak tercih edilmektedir.

Tıraş Bıçağı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tıraş bıçakları özellikle de erkekler için kişisel bakımın ayrılmaz parçaları arasında yer almaktadır. Bu nedenle iyi bir kişisel bakım için kişinin kendisine uygun en iyi tıraş bıçağı modelini tercih etmesi önemlidir. Bu bağlamda wilkinson tıraş bıçağı kullanıcıları tarafından önerilmektedir.

Doğru tıraş bıçağını bulmak başarılı bir tıraş deneyimi için son derece önemlidir. Bu nedenle tıraş bıçağı satın almadan önce bazı hususların bilinmesi yapılacak olan tercihin daha yerinde ve doğru olmasını sağlayacaktır. 

Tıraş bıçağı seçerken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

Tıraş bıçaklarının tüm ciltlerde aynı etkiyi göstermeyeceği bilinmelidir: Herkesin cilt tipi ve özellikleri aynı değildir. Bu nedenle kullanılan kişisel bakım ürünleri de herkeste aynı etkiyi göstermez. Tıraş bıçağı satın alırken bu hususa dikkat edilmesi gereklidir. Bu nedenle kişinin birkaç kez farklı markaları deneyimleyerek kendi cildi için en uygun olan tıraş bıçağını bulması gerekmektedir. Cilt tipine uygun olmayan tıraş bıçakları tıraş sonrasında yanma, kızarıklık, tahriş gibi sorunlara yol açabilmektedir.

Yakın tıraşı konforla birleştiren ürünler tercih edilmeli: Yakın tıraş deneyimi pürüzsüz bir tıraş için son derece önemlidir. Ancak konfor sağlamayan tıraş bıçakları ne kadar yakın tıraş deneyimi sunarsa sunsun kullanıcı tarafından tam olarak beğenilmeyecektir. Bu nedenle tıraş esnasında sakalı çektirmeyen, kullanım kolaylığına sahip tıraş bıçaklarını tercih etmek daha doğru olacaktır.

Tıraş bıçağının tutma kısmı konforlu olmalı: Tıraş sırasında tutma kısmı aracılığıyla jilet kısmı yönetilmektedir. Herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek ve konforlu bir tıraş yapmak için tıraş bıçağının tutma kısmının konforlu olmasına da özen gösterilmelidir.

Oynar başlıklı tıraş bıçakları tercih edilebilir: Hareket kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle oynar başlıklı tıraş bıçakları tıraş esnasında konfor sağlamaktadır. Normal tıraş bıçaklarının ulaşamayacakları noktalara kolay ulaşabilmesi sebebiyle oynar bıçaklı tıraş bıçakları da tercih edilebilmektedir.

Yaşam şekline uygun tıraş bıçağı çeşidi tercih edilmeli: Ev tipi kullanımlar için 5-6 bıçaklı tıraş bıçakları son derece uygundur. Uzun süreli kullanımları sebebiyle daha az atığa da sebep olurlar. Ancak aktif bir yaşama sahip, ev harici farklı noktalarda tıraş olması gerekli kişiler için kullan at tıraş bıçakları daha uygun olacaktır. Bu nedenle tıraş bıçağı tercih ederken kullanıcıların kendi yaşam stillerinden yola çıkarak tercihlerini yapması gerekmektedir.

Tıraş Bıçağı Ne Sıklıkta Değişmelidir?

Tıraş bıçaklarının ömrü tüylerin, sakalın kalınlığına, kullanım süresinin sıklığına göre değişmektedir. Örneğin sert sakallarda kullanılan tıraş bıçaklarının ömrü ince tüylerde kullanılan tıraş bıçaklarına oranla çok daha kısadır. Bu nedenle tıraş bıçaklarının ne sıklıkla değiştirilmesi gerektiği de kullanım sıklığına ve şekline göre değişmektedir. Ancak sert sakallara sahip olan kişilerin bir tıraş bıçağını maksimum 5-7 kez kullanması önerilmektedir.

Tıraş bıçakları her kullanımdan sonra iyice kurutulmalı ve nemli bırakılmamalıdır. Tıraş sonrası nemli kalmış olan tıraş bıçakları cilde zarar verebilecek oksidasyonlara açık hale gelmektedir. Tıraş öncesi tıraş bıçağında herhangi bir yıpranmanın söz konusu olduğu fark edilirse mutlaka yedek tıraş bıçağı ile değişim yapılmalı, hasar görmüş jilet kullanılmamalıdır.

Tıraş Bıçağı Nasıl Kullanılır?

Tıraş bıçağının kullanımı son derece kolaydır. Ancak bazı detayları bilmemek olası yaralanmalara, kesiklere yol açabilir. Bu nedenle tıraş bıçağının nasıl kullanacağını adımlar halinde bilmek önemlidir.

Tıraş bıçağı şu şekilde kullanırken ilk olarak su ile tüylerin yumuşaması sağlanır. Tıraş bıçağı jel barlı değilse tahrişleri önlemek ve tıraş bıçağının hareket kabiliyetini artırmak için işlem yapılacak bölgeye tıraş losyonu uygulanır. Bu işlem olası batıkların da önüne geçmektedir. Tıraş bıçağı mutlaka kıl köküne uygun hareket ettirilmelidir. Kıl kökleri aşağı doğru iken tıraş bıçağının yukarı yönlü hareket ettirilmesi özellikle de sakallarda yaralanmalara sebebiyet verebilir. Bu nedenle kıl kökleri yönünde tıraş yapılmalıdır. Bazı kullanıcılar aynı noktadan birkaç defa geçmenin peeling etkisi yaptığını savunsalar da böyle bir durum söz konusu değildir. Sakal ve tüylerden arındırılmış bölgeden bir defadan fazla geçmek cilt yüzeyinde tahriş, kızarıklık ve kesiklere yol açabilmektedir. Tıraş sonrasında cildi ferahlatmak ve kıllarla beraber alınan yağ tabakasını tekrar canlandırmak için cilt mutlaka nemlendirilmelidir. Böylece batık oluşumu gibi durumların da önüne geçilmiş olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.