x

Tıraş Makinesi

Toplam 34 ürün görüntüleniyor.

Tıraş Makinesi Fiyatları?

Tıraş makineleri farklı tarz, farklı model ve farklı fiyatları ile, her kalitede her toplum yapısına uygun olacak şekilde üretilmektedir. Her birey en iyi tıraş makinesi arayışına girmektedir. Cihaz hakkında araştırma yapılırken berberlerin kullandığı traş makinesi erkeklerin aradığı model olsa da yüz ve kullanım alanına göre tercihlerin yapılması gerekmektedir. Sıfır tıraş makinesi alınırken dikkat edilmesi gereken ürünün garantili olup olmamasıdır. 

Saç traş makinesi fiyatları A’dan Z’ye insanların maddi durumlarına göre alım ölçüsünden oluşmaktadır. Erkek vücut tıraş makinesi araştırılırken belirlenen bir marka yok ise wahl tıraş makinesi, zaza tıraş makinesi, gamma tıraş makinesi gibi markalar arasından seçim yapılabilmektedir.

Tıraş Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Erkek bakım olarak geçen tıraş, temiz ve bakımlı olmanın en önemli işlevlerindendir. Tıraş yeni çağda ortaya çıkmış bir olgu değildir. Tarihi, milattan önce 30000’e kadar dayanmaktadır.  O zaman ki duvar çizimlerine bakıldığında tıraş olunduğu ve jilet niyetine, deniz kabukları ya da keskin taşlar kullanıldığı bilinmektedir.

Eski Mısır’da insanlar, hastalıklardan korunmak için ve uzun tüylerin, üşengeçlik olarak algılandığı bir inanıştan ötürü, kaşlar hariç bütün tüyleri alırlarmış. Modern dönem erkekleri ile sınırlı kalmayan tıraş; kesici bir alet yardımı ile kılların vücuttan sökülme, kesilme işlemine denmektedir.

Nizami ve bakımlı gözükmek için olan tıraşın, zevke ve tarza göre birçok çeşidi bulunmaktadır. Eski dönemlere ait jiletli tıraş makinesini geride bırakan saç kesme makinesi çeşitleri şu şekildedir.

 • Düz Başlıklı Tıraş Makineleri: Sakal tıraşı ve saç tıraşı yapmak için düz başlıklı olan modeller tercih edilmektedir. Bu makineler uzunluk ayarı yapabilme imkânı sağlamaktadır. Bu ayar sayesinde sakallar farklı uzunluklarda bırakılabilmektedir. Aparatları yardımıyla yapacağınız ayarlar ile saç ve sakalı istediğiniz şekilde ve modelde kullanılabilmektedir. Sıklıkla tercih edilen kirli sakalda bu başlık türü kullanılmaktadır.
 • Döner Başlıklı Tıraş Makineleri: Döner başlıklı tıraş makineleri ise sadece sakal tıraşı için kullanılmaktadır. Bu makineler surattaki kıvrımlara daha iyi uyum sağlayabilmektedir. Farklı noktalarda daha kolay hareket edebilme mekanizmasına sahiptir. Döner başlıklı tıraş makineleri, diğer modellere göre daha kısa sakal yapılabilmektedir. Ancak boy ayarı yapılamamaktadır. 

 • Islak Tıraş Makineleri: Cildi hassas insanların sıklıkla tercih ettiği ıslak tıraş makineleri ciltte oluşabilecek tahriş sorunlarını en aza indirgemektedir. Tıraş bıçağının ardından ilk kez makine kullanacak bireylere sulu makineler önerilmektedir.

 • Kuru Tıraş Makineleri: Kuru tıraş makineleri ise cildi çok fazla hassas olmayan bireylerin tercih ettiği makine türüdür. Su ve sabun değmediği için daha hızlı tıraş olma imkânı sağlamaktadır. 

 • Pilli Tıraş Makinesi: Şarjlı modellere göre biraz daha az ısınan pilli tıraş makineleri, elektrik kesintisinden etkilenmemektedir. Pillerinin düzenli olarak değiştirilmesi şeklinde kullanılmaktadır. Pilli tıraş makineleri uzun süre elektrik olmayan ve şarj edilemeyen ortamlarda kullanılmak için idealdir.
 • Şarjlı Tıraş Makinesi: Diğer bir ismi olan elektrikli tıraş makinesi, elektrik olmayan ortamlarda dahi kullanabileceğiniz şarjlı modelleri oluşturmaktadır. Bu alanda çift taraflı özelliklere sahiptir. Kablolu tıraş makinesi veya kablosuz tıraş makinesi olarak kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Şarjlı tıraş makineleri hemen kullanım garantisi sunmaktadır. Bu sayede zamandan tasarruf sağlanabilmektedir. 

Doğru Tıraş Makinesi Nasıl Seçilir?

Evde tıraş, birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Tarza ve isteğe bağlı şekiller vermek mümkündür. İş konusunda sürekliliğe sahip bireylerde, günlük tıraş için kuaför veya berberler fazla zaman alabilmektedir. Evde tıraş yapabilmek için tıraş makinesi seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. 

Birinci adım olarak başlık türü seçilmektedir. Sakallar tek bir yönde çıkıyorsa düz ızgaraya sahip tıraş makineleri, farklı noktalarında farklı yönlerde çıkıyorsa; döner başlıklı tıraş makinesi tercih edilmelidir.

İkinci adımda ıslak kuru tıraş makinesi olarak seçim yapılmaktadır. Islak tıraş makineleri sulu olarak tıraş imkânı sağlamaktadır. Kuru tıraş makineleri ise hız açısından önemlidir. Bunlara ek olarak üretilen hem kuru hem de ıslak tıraş yapabilen makineler de vardır. Zaman döngüsü içerisinde değişen ihtiyaçlar için iki özelliğe sahip makineler tercih edilebilmektedir.

Üçüncü adımda tıraş makinelerinin pilli mi yoksa şarjlı mı istendiğinde karar verilmektedir. Pilli modellerde makinenin pilleri bittikçe değiştirilmesi gerekmektedir.  Şarjlı tıraş makineleri ise kablolu veya kablosuz olarak tercih edilebilen modellere sahiptir. 

Dördüncü adımda tıraş makinesinin tasarımına dikkat edilmelidir. Elinize kolayca oturma sağlayan modeller tercih edilmelidir. Tıraş olurken hareketlerin kolay bir şekilde yapılması gerekmektedir. Ele uygun olmayan tıraş makineleri saç ve sakalın zor noktalarında kolaylık oluşturmayacaktır. 

Beşinci adımda tıraş makinesinin ağırlığı önemli rol oynamaktadır. Kullanımı hafif ürünler tercih edilmektedir. 

Bu genel özellikler dışında; tıraş makinelerinde ek olarak sorgulanabilecek bazı özellikler şu şekildedir;

 • Favori düzeltmek için kullanabileceğiniz ekstra mekanizmaya sahip ürünler tercih edilebilmektedir.
 • Şarjlı tıraş makinalarında şarj ve dolum incelenerek karar verilmesi gerekmektedir.
 • Kesilen kılların haznede toplandığı tıraş makineleri rahat kullanım imkânı sağlamaktadır.
 • Titanyum başlığa sahip tıraş makineleri uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Tercihler arasında dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • Tıraş makinelerinde ses kontrolü sağlanabilmektedir. Yüksek sesli tıraş makineleri olumsuz durum oluşturabilmektedir.
 • Vücudun farklı bölgelerinde kullanım imkânı sağlayan aparatları olan modeller mevcuttur. Kullanım durumuna göre kontrol sağlanması gerekmektedir. Burun kılı alma makinesi, tüy kısaltma makinesi, yanak alma makinesi gibi ekipmanlar bu aparatlar içerisinde yer almaktadır.
 • Marka kalitesi ve teknik servis gücüne de mutlaka dikkat edilmesi de gerekmektedir.

Tıraş Makinesi Nasıl Temizlenir?

Başlık ve gövde olarak ayrılan sakal tıraş makinesi, temizleme işlemi çeşidine göre değişim gösterebilmekteyse de genel amaç olarak yanı yöntem izlenmektedir. Bazı modellerde temizleme aparatları da paket dahilinde gelmektedir. O tür sakal düzeltme makinesi, özelliğe bağlı olarak tek düğme ile makine temizliğini gerçekleştirebilmektedir. 

Manuel tıraş makinesinde ise akan sıcak su altında el yardımı ile temizleme işlemi gerçekleştirilmektedir. Powertec tıraş makinesi ve diğer modeller fırça ile kesici başlık çıktıktan sonra temizleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Sprey ile temizleme profesyonel saç traş makinesinin tamamen temizlenmesine yardımcı olur. Sprey sayesinde tüm sebum kalıntılarını giderilmektedir. 

Tıraş Makinesi Nasıl Yağlanır?

Ev veya kuaför salonu fark etmeden kullanılan makinelerin düzenli olarak bakıma ihtiyacı bulunmaktadır. Her saç kesimi sonrasında kıldan temizlenmiş makinelere yağlama işlemi yapılmaktadır. Bu işlemler makinelerin kayganlaştırıcılığını arttırırken, bıçakların temizlenmesini sağlamaktadır. Kesim esnasında takılma, zarar verme, çekme gibi etmenleri ortadan kaldırmaktadır. Ve sonuç olarak yumuşak bir saç kesimi sağlamaktadır.

Tıraş makinesinin yağlanmasının olumlu etkileri şu şekildedir;

 • Makinenin çalışması sırasında bıçaklar arasındaki sürtünmeyi azaltmaktadır,
 • Çalışma ünitesini kirden temizlemektedir,
 • Kesme parçalarının künt hızını azaltmaktadır,
 • Cihaz ömrü uzamaktadır.

Yağlama işleminde;

Mineral veya sentetik yağlar kullanılmaktadır. Bu tür malzemeler ekonomiktir ve yağlama kanallarına iyi nüfuz eder. Elektrikli ürünler için tasarlanan silikon yağlar oldukça etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak makinelerin bitkisel yağ kullanması, sıkışma sebebinden ötürü tercih edilmemektedir.

Moser tıraş makinesinin yağlanması örnek olarak verildiğinde;

Cihaz bıçakları, kalan kıllardan iyice temizlenmektedir. Yumuşak ıslak mendil veya bez kullanarak bıçakların silinmesi gerekmektedir. Cihazın ilgili noktalarına birkaç damla yağ damlatılmaktadır. Yağın bıçakların yüzeyine eşit olarak dağıtıldığından emin olunmalıdır. Kenar ve merkez şeklinde uygulanmasına özen gösterilmelidir. Fazla yağın makine üzerinden silinmesi ve temizlenmesi sağlanmaktadır. Saç makinesini iyice temizlemeniz gerekir. Çünkü atık yağ, cihaz arızasını hızlandırırlar. 

Tıraş makinesi Nasıl Kullanılır?

Günümüzde en çok kullanılan 3 başlıklı tıraş makinesi uzun süre tıraş olunmamış yüzeylerde, kayganlaştırıcı veya köpük kullanımı gerekmektedir. Cildin makineye alışması için haftada 2 gün tıraş olunması gerekmektedir. Sakalın yumuşaması için sakalların ıslak olduğundan emin olunması gerekmektedir. 

Sıcak suyun bıçakları ve cildi gevşetmesi sayesinde ekstra rahatlık sağlanacaktır. Saç sakal tıraş makinesi cilde bastırılmadan uygulanması gerekmektedir. Makine fazla zorlanmamalıdır. Cilt kıvrımlarına uyan ürünlerde, dairesel hareketler yapılmalıdır. Zor bölgelerde yüz gerdirilmelidir. Makine arada su ile temizlenmelidir. Tıraş sonrasında, yüz soğuk su ile yıkanıp yumuşak havlu ile kurulanmalıdır.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.