x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

ERKEK BAKIM

Toplam 335 ürün bulunmaktadır.
Zaza Gold Ustura
1.919,50 TL
1.815,00 TL
%5
İndirim

Erkek Kişisel Bakım Ürünleri Nelerdir?

Bakımlı erkek daha genç ve sağlıklı bir görünüm için kendisine özen göstermektedir. Günlük yaşamdaki stresler, sağlıksız beslenme vücudu olumsuz yönde etkileyen unsurlardandır. Bu etkileri en aza indirmek için erkekler günlük bakımlarına dikkat etmelidir. Bu amaçla piyasalarda, kullanıcılara sunulan pek çok erkek bakım seti bulunmaktadır. Erkek kişisel bakım seti denilince ilk akla gelen ürünlerden biri traş makineleridir. Saç ve sakalın kısaltılması, kesilmesi için kullanılan bu makinalar oldukça fonksiyonel ürünler arasında yer almaktadır.

Kişisel bakım seti sadece traş makinesi ile sınırlı değildir. Saç ve sakal bakımının yanı sıra yüz bakımı, vücut bakımı, el-ayak bakımında kullanılmak üzere pek çok bakım seti üretilmektedir. Cildin hassaslığına kuru ya da yağlı olmasına göre tercih edilecek nemlendiriciler, tüy dökücü kremler, sakal çıkarıcı, güçlendirici serumlar, duş jeli gibi ürünler erkek bakımı için gerekli olan ürünlerin başında gelmektedir. Erkek traş bakım seti yetişkin her erkeğin aldığı ve sıklıkla kullandığı yüz bakım ürünleri arasındadır. Tıraş bıçağı, tıraş makinesi, tıraş köpüğü, losyon ve krem bu bakım setinde bulunan erkek yüz bakımı ürünlerine örnektir. Ayrıca erkek tıraş seti sadece traş olurken değil saç ve sakalı düzeltirken, vücutta çıkan tüyleri alırken de erkeklere faydalı olmaktadır.

Erkek Kişisel Bakım Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde erkekler de kadınlar gibi kişisel bakımına özen göstermektedir. Bu yüzden çeşitli markalar bakım için çeşitli erkek cilt bakım ürünleri üretmektedir. Erkekler için üretilen bu ürünler kullanılacak bölgeye göre farklı özelliklere sahiptir. Sakal bakımı için kullanılan ürünler sakalın kalınlığına, sıklığına ve sertlik derecesine göre farklı özelliklerde üretilmektedir. Aynı şekilde erkek vücut bakımında kullanılan kremler cildin yağlı, kuru veya karma özelliklerine göre farklılaşmaktadır. Bu yüzden bakımlı erkek öncelikle vücudunu iyi bir şekilde tanıması gerekmektedir.

Erkek bakım kiti tıraş makinesi ve çeşitli başlıkları içinde bulundurmaktadır. Ayarlanabilir bu başlıklar, bölgesel kullanımlarda kolaylıkla değiştirilmektedir. Hem kullanışlı hem de pratik olan bu araçlar erkek bakımı için önerilmektedir. Ayrıca erkek yüz bakımı için kullanılan tıraş bıçakları farklı bıçak sayıları ile kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Tıraş esnasında yüzü çizmeyen, kesmeyen özel başlık sayesinde oldukça güvenilir tıraş deneyimi sağlamaktadır. Ek olarak bu bıçaklar temizlik bakımından da son derece pratiktir. 

Erkek Kişisel Bakım Ürünleri Çeşitleri Nelerdir?

Erkek cilt bakım ürünleri geniş ürün yelpazesinde kullanıcılara sunulmaktadır. Bakımlı olmak sadece kadınlara özel bir durum değildir. Kişisel bakım erkekler içinde önemli görülmektedir. Sağlıklı yaşam ve temiz olmak açısından da önemli olan erkek bakımı pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Bu amaçla üretilen başlıca erkek bakım ürünleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Saç ve Sakal Bakımı: Saç ve sakal bakımı için kullanılan başlıca araçlar, tıraş makinası, tıraş bıçakları, taraklardır. Aynı şekilde saç ve sakal bakımında kullanılan şampuan, sakal şampuanı, sakal kremi, saç ve sakal yağı gibi ürünlerde bakım için kullanılmaktadır. Sağlıklı görünen saç ve sakal erkeklerin kendini daha mutlu hissetmesinde de etkili olmaktadır.
  • Yüz Bakımı: Erkek bakımı içinde önemli yeri olan erkek yüz bakım seti içerisinde pek çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler içerisinde; nemlendirici yüz kremleri ( gece ve gündüz kremi), yüz maskesi, yüz temizleme köpüğü ve jeli, serum ve tonikler bulunmaktadır. Sağlıklı görünmek için gerekli olan bu ürünlerin cilt analizi yaptırılarak kullanılması önerilmektedir. 
  • Vücut Bakımı: Genel temizlik için vücut bakımı özenle yapılmalıdır. Erkek kişisel bakım seti içerisinde yer alan vücut bakım ürünleri, temizlik ve hijyen sağlamak için gerekli görülmektedir. Bu ürünlerden olan erkek bakım kiti, vücutta yer alan istenmeyen tüylerin alınması için özel başlıklara sahip ürünlerden oluşmaktadır. Ayrıca vücut bakımı için gerekli olan şampuan, duş jeli, vücut bakım kremi gibi ürünlerde oldukça işlevseldir. 
  • El ve ayak Bakımı: kişisel bakım seti içerisinde yer alan el ve ayak bakım ürünleri hem temizlik hem de sağlık açısından önemsenmektedir. Tırnakların kesilmesi için tırnak makası, ölü derileri temizlemek için törpüler bakım için gerekli olan ürünlerdendir. Ayrıca ayak bakımında son zamanlarda moda haline gelen ayak bakım maskeleri oldukça etkili bakım ürünleri arasında yer almaktadır. 

Erkek Kişisel Bakım Ürünleri Fiyatları

Erkek bakım ürünleri fiyatları, ürünün marka ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir.  Her bütçeye uygun kişisel bakım ürünleri kolaylıkla bulunabilmektedir. Hem mağazalardan hem de online alışveriş sitelerinden yapılacak alışverişlerde uygun fiyatlı ürün bulabilmek çok daha kolaydır. Toptan alım yapacak perakendeciler için genelde daha uygun fiyatlar sunulmaktadır. İçinde erkek vücut parfümünün de yer alabileceği erkek kişisel bakım seti içerisinde yer alan tıraş makinesi fiyatları ise ürün özelliklerine ve ek aksesuar sayısına göre değişmektedir. Bazı markalar sadece tıraş makinası üretirken bazıları ise makinenin yanı sıra farklı bölgelere uygun başlık üreterek satışa sunmaktadır. Bu durumlarda fiyat aralıklarını etkilemektedir.

Erkek bakım ürünleri tek veya set halinde kullanıcılara sunulmaktadır. Örneğin, erkek yüz bakım seti içerisinde yer alan kozmetik ürünler tek satılan ürünlere kıyasla daha ekonomik olmaktadır. Aynı şekilde bu ürünlerin fiyatları markaya göre de değişmektedir. Her marka üretmiş olduğu ürünün özelliklerine göre belirli fiyat aralıklarında kullanıcılara sunmaktadır. Yüzlerce marka arasından kullanıcılar, cilt tiplerine ve bütçelerine uygun ürünleri kolaylıkla bulabilirler. Ayrıca erkek bakımı için gerekli olan tüm ürünler,  üretiminde kullanılan malzeme kalitesine göre fiyatlandırılmaktadır. 

Erkek Kişisel Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Erkek kişisel bakım seti alırken dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Bu ayrıntılardan ilki, kullanılan ürünün malzeme kalitesidir. Tıraş makinası, tıraş bıçağı gibi kullanılan el aletleri cilde zarar vermemelidir. Aynı şekilde bakım için kullanılan kozmetik ürünlerde cilt yapısına uygun seçilmesi gerekmektedir. Böylelikle erkekler için cilt bakımı çok daha etkili olmaktadır. Bunlara ek olarak kullanılan krem, şampuan, losyon gibi ürünlerin içeriğine dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü zararlı maddeleri içinde bulunduran ürünler cilt sağlığını olumsuz etkileyecektir.

Erkek bakım seti alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus, alınan ürünlerin orijinal olmasıdır. Markaları taklit eden yan sanayi denilen kozmetik ürünler fiyat olarak uygun olduğu için tercih edilebilir. Ancak erkek cilt bakımı için kullanılan bu ürünler cilde zarar vermektedir. Bu yüzden güvenilir satıcılardan orijinal ürün alınması gerekmektedir. Erkek yüz bakım seti ürünleri alırken de mutlaka test edilmesi önerilmektedir. Çünkü her ürün her cilde uygun olmayacaktır. Cildin iyi analiz edilip, doğru ürünler tercih edilmesi ile kişisel bakım oldukça fayda sağlayacaktır. 

Erkek yüz ve vücut bakımı için gerekli olan aletlerin başında tıraş makinaları gelmektedir. Oldukça fonksiyonlu ve pratik kullanım imkânı olan bu makinayı alırken dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılar vardır. İyi bir tıraş makinesinin ses yüksekliği fazla olmayacaktır. Seçim yaparken bu özelliğine dikkat etmek gerekmektedir. Aynı şekilde ıslak ve kuru çalışabilen, bıçakları kolay temizlenen, hızlı şarj olan ve uzun süre kullanım imkânı sunan, farklı başlık seçenekleri olan makinaların tercih edilmesi gerekmektedir. Böylece yapılan bakım işlemi oldukça verimli olacaktır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.