x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Saç Bakım Ürünleri

Toplam 127 ürün bulunmaktadır.
Cantu Saç Bandı
228,60 TL
198,12 TL
%13
İndirim
Cantu Duş Bonesi
313,04 TL
271,30 TL
%13
İndirim

Kadın Saç Bakım Ürünleri Nelerdir?

Günümüzde saç bakımı giderek çeşitlendi ve her ihtiyaç için ayrı bir ürün bulmak oldukça kolay bir hal aldı. Saç bakım ürünleri arasında şampuan, saç kremi, saç maskesi ve saç yağları ilk sıralarda yer alır. Bu ürünlere takviye olarak saç serumları ve birçok saç onarıcı bakım ürünleri de eklenebilir. Saç onarıcı bakım ürünlerinde en çok tercih edilen tür keratin içeren bakım ürünleridir. Keratin içeren ürünler çoğunlukla kuru, bakımsız ve boyalı saça sahip kişiler tarafından tercih edilir.

Saçın ihtiyacı olan bakımı ve nemi almasının yanı sıra temizliği de önemlidir. Bu noktada saçın kuruluğu, tipi ve ne sıklıkla yıkandığı gibi unsurlar önemli rol oynar. Saç temizliğinde ilk adım saç tipine uygun bir şampuanın seçilmesidir. Bundan sonraki adım ise uygun bir saç kremiyle neme ihtiyaç duyan saçın beslenmesidir. Bu iki üründen sonra en çok kullanılan saç bakım ürünü olan maske ise haftada 2 ila 3 kez kullanıldığı takdir bakıma ihtiyaç duyan saçlar için yeterli olacaktır. Bu temel bakım dışında saçın parlak durması ve dışarıdan beslenmesi için saç bakım yağları veya saç bakım serumları kullanılabilir. Bu iki ürünün miktarı ve dozajına dikkat edilerek kullanılması ise oldukça önemlidir.

Kadın Saç Bakım Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Saç bakımı saçın olabilecek en iyi halinde kullanılması için vardır. Saç kırıkları veya kronik hastalıkları iyileştirmede etkili bir çözüm oluşturulamadığından bu noktada kuaförler ve dermatologlara başvurulmalıdır. Fakat özel saç bakım ürünleri saçın ve saç derisinin iyileşme sürecinde yardımcı bir rol oynayabilir. Bu ürünlerin kullanımı konusunda doktordan ve yetkili kişiler tarafından onay alınmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir. 

Kadın Saç Bakım Ürünleri Çeşitleri Nelerdir?

Kadın saç bakımı ürünleri çeşitleri saç tipi ve derisine uygun olarak sınıflandırılabilir. Bunlar saç güçlendirici, saç nemlendirici ve özel saç tiplerine uygun olarak ayrılabilir. Birçok kişi sadece bir saç problemine sahip olmadığından bu ürünler arasında öncelikli olarak hangisini seçmek gerektiği önemlidir. Örnek olarak kıvırcık saça sahip olan kişiler çoğunlukla kuru saç tipine de sahiptir. Bu durumda saça ihtiyacı olan nemi kazandıracak ürünlere yönelmeleri mantıklı olur. Normal veya yağlı saç tipine sahip kişiler ise haftada bir veya daha az miktarda saçlarını kremleyebilirler. Bu sebeple aynı zamanda saç kremleri yerine maske veya saç yağlarını tercih edebilirler. Saçın ihtiyaçlarını bilmek, uygun ürün ve saç bakımı konusunda ilk ve en önemli adımdır. Fazla ürün kullanımı saç ağırlaşmasına ve dolayısıyla saç dökülmelerine sebep olabilir. Bu yüzden tüm saç bakım ürünleri tavsiye edildiği miktarda ve sıklıkta kullanılmalıdır.

Güçlendirici Ürünler: Saç güçlendirici ürünler çoğunlukla kırılgan, kuru ve yıpranmış saça sahip kişiler tarafından tercih edilir. Bu ürünler arasında saç dökülmesini engelleyen, saç oluşumunu destekleyen ve aynı zamanda saçı besleyen ürünler yer alır. Saç güçlendirici şampuan, saç kremi, saç maskesi, saç yağı ve saç serumu kullanılan ürünler arasındadır. Bu ürünler içerisinden en çok tercih edilenler keratin ve diğer proteinli ürünlerdir. Keratin saçı hem derin bir biçimde temizler hem de saçları onararak sağlıklı bir şekilde uzamasına katkıda bulunur. Keratin proteini dışında kullanılan diğer proteinli ürünler ise kolajen ve ipektir. Bunun yanında güçlendirici saç bakımı ürünlerinde kullanılan havyar ve süt hayvansal protein kaynakları iken buğday, yulaf ve soya bitkisel kaynaklı proteinlerdir.

Nemlendirici Ürünler: Bu ürünler yanında saç nemlendirici ürünler ve saç parlatan ürünler de en çok tercih edilenler arasındadır. Bu ürünlerde saçı içten dışa besleyen bitkisel yağlar ve özler tercih edilir. Fakat daha pürüzsüz bir görünüm için birçok ürün silikon elementini de ürünlerinde kullanılır. Bu element saç telinin etrafını sarıp havayla temasını keserek kabarmasını ve kurumasını engeller. Son dönemde silikonun saç ve saç derisine olan zararlarından dolayı silikonsuz ve doğal saç bakım ürünleri üretilmeye başlanmıştır. Bu tür nemlendirici özellikteki saç bakım ürünlerinde genellikle yüksek nemlendirme özelliğine sahip hindistan cevizi, shea ve argan yağları bulunur. 

Bu ürünleri en çok tercih eden kişiler ise kuru, kıvırcık ve dalgalı saç tipine sahip olan kullanıcılardır. Silikonun sağladığı pürüzsüz görüntüyü tamamen sağlamasa dahi saçı besleyen ve etrafını saran yağlar sayesinde uzun vadede saçın elektriklenmesini engeller ve normal nem dengesine kavuşmasını sağlar. Nemlendirici saç bakım ürünleri arasında en etkili olan ürün ise saç maskeleri ve saç kremleridir. Saç kremi her saç yıkama esnasında kullanılabilirken nemlendirici özellikteki saç maskeleri haftada 2 ila 3 kez veya ihtiyaç duyulan zamanlarda kullanılabilir. 

Kıvırcık Saç Bakım Ürünleri: Son dönemde saç bakımına artan talep ve önem sayesinde saç bakım markaları da buna uygun şekilde ürünler tasarlamaya başlamışlardır. Kıvırcık saç tipinin ihtiyaç duyduğu nem ve besin miktarı normal bir saça oranla çoğunlukla daha fazladır. Ürün içeriği ve amacının yanı sıra saç bakım ritüeli de kıvırcık saça sahip kullanıcılar açısından oldukça önemlidir. Çoğu kıvırcık saç tipine sahip kişilerin saçları kurudur. Bu nedenle yüksek nem sağlayacak ürünler kullanılır. 

Bu ürünler arasında en çok tercih edilenler saç kremleri ve maskeleri, sonrasında ise bakım yağlarıdır. Kıvırcık saçlara uygun şampuanlar ise silikon, paraben, SLS ve SLES içermeyen şampuanlar saçın kıvırcık yapısını bozmadan ve saçı ağırlaştırmadan istenilen neme ulaşmasını sağlar. Kıvırcık saçın bukle yapısını koruması ve kabarmaması için durulanmayan saç kremleri de oldukça sık tercih edilen bir diğer üründür.

Kadın Saç Bakım Ürünleri Fiyatları

Kadın saç bakım ürünleri fiyatları saçın ihtiyacı olan bakıma ve saçın tipine bağlı olarak değişiklik gösterir. Özel bir bakıma ihtiyaç duymayan normal ve sağlıklı saçların ürünleri özel bakım ihtiyaç duyan saçlara oranla daha uygun fiyatlı olacaktır. Piyasa üzerinde her bütçeye ve ihtiyaca uygun saç bakım ürünü bulmak mümkündür. Saç bakım ürünleri arasında en yüksek fiyata sahip ürünler ise profesyonel kuaförler tarafından kullanılan ve özel markalar tarafından geliştirilen saç bakım ürünleridir. Bu tür ürünler ise kuaförler tarafından kullanıldığı gibi özel kullanım için de tavsiye edilebilir. Ürün tipi olarak kadın saç bakımında en yüksek fiyat saç serumlarına aittir. Bunun sebebi serumların güçlü bir ürün olması ve ancak çok gerekli olduğu takdirde kullanılmasıdır. Serumlar arasında saç güçlendirici bakımın bir parçası olan keratin içeren, saç üretimini arttıran ve genel saç sağlığını iyileştiren serumlar örnek verilebilir. Öte yandan ürünün toptan ya da perakende satışı da fiyatlar üzerinde etkili olabilen unsurdur.

Kadın Saç Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç bakımı ve temizliğinde saç derisinin tipi ve deride alerjik reaksiyona sebep olan ürünlerin tespit edilmesi oldukça önemlidir. Bu durum genellikle saç bakım ürünleri kullanıldıktan sonra fark edilen ve sonrasında da profesyonel yardım alınması gereken bir husustur. Kullanıcılar ürün içeriklerine dikkat ederek alerjiye sebep olan maddeleri eleyebilir. Hipoalerjenik bünyeler için üretilen özel saç bakım ürünleri fiziksel ve çevrimiçi marketlerden rahatlıkla temin edilebilir. 

Kadın saç bakım ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken diğer unsurlar ise ürünün üretim ve son kullanma tarihidir. Son tüketim tarihine 1 ila 3 aydan az kalmış ürünler kesinlikle satın alınmamalıdır ve yanlışlıkla satın alındığı takdirde iade edilip bu konu hakkında satıcılar uyarılmalıdır. Aynı zamanda açılmış olan çoğu saç ürünün raf ömrü içerisindeki maddelere bağlı olarak 3-6 ay ile 1 yıl arasında olabilir. Saç bakım ürünlerinin son kullanma tarihi genellikle ürünün arkasında yazar. Açıldıktan sonraki son kullanma tarihi ise kapağı açılmış yuvarlak bir kutu üzerinde ‘3M’ (3 ay) şeklinde sembol olarak gösterilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.