x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Erkek Cilt Bakım

Toplam 20 ürün bulunmaktadır.

Erkek Cilt Bakımı Ürünleri

Cilt bakımı, cildin ihtiyaçlarına uygun ürünleri düzenli olarak kullanarak elde edilen sonuçlar bütünüdür. Erkek cilt bakımı ise erkeklerin yaptıkları cilt bakımlarıdır. Erkek bakım ürünlerinin en önemli kısmıdır. Tırnak, ayak, el, cilt, saç, kulak, cilt gözenekleri, yaşlanma karşıtı kremler gibi birçok erkek kişisel bakımı alanları vardır. Her bireyin farklı cilt yapıları vardır. Cilt yapısını tanıyıp eksikleri gidermek adına bakım yapmak oldukça önemlidir. Böylece daha sağlıklı görünen, aydınlık ciltlere sahip olunabilir. Cildin eksiklerini görmemek, cilt tipine uygun olmayan ürünler kullanmak akne, yara vb. farklı cilt sorunlarının oluşmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle doğru cilt bakımı yapmak son derece önemlidir.

Erkek cilt bakımı, kişisel bakımına önem veren erkeklerin günlük rutinlerinin bir parçası. Kadın cilt bakımı ürünleri kullanan erkekler olsa da erkeklerin hormonal yapıları ve dengeleri farklıdır. Hormonal yapısı nedeniyle erkek cildi kadın cildine göre daha fazla yağ üretiyor. Ayrıca düzenli tıraş olmak da cildi tahriş ederek kızarıklık, kıl dönmesi gibi problemlere neden olabiliyor. Bu yüzden erkek cildinin de düzenli temizlik ve bakıma ihtiyacı var. Erkek cilt bakım ürünleri cilt bakım ürünlerinin erkekler için olduğu erkekler için yüz maskesi, erkek yüz kremi, erkek peeling gibi belirtilir.

Erkek cilt bakımı ürünleri genelde cilt temizliği, yağ nem kuruluk dengesi için kremler, maskeler, jeller vb. gibi ürünler olarak tanımlanabilir.

Erkek Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Erkek cilt bakımı ürünlerinde günlük olarak kullanılan ürünler kişilere göre değişmektedir. Cilt yapılarına göre çeşitlilik gösterdiği gibi uygulama kolaylığı ve sıklığı yaşta bir faktör haline gelmiştir. Doğası gereği fazla detaydan hoşlanmayan çoğu erkek, konu erkek kişisel bakımı olunca da pratikliğe özen gösteriyor. Ürünlerin kombinasyonlarını tek tek yapmakla bile zaman harcamayan birçok erkek yüz bakım seti, tıraş sonrası set, erkek bakım seti şeklinde satılan ürünlere yönelmektedir.

Erkeklerin cilt bakımı öncelikli olarak cildi temizleme işlemleriyle başlar. Yüz ve vücut için farklı çeşitlerde ve özellikle ürünler kullanılır. Vücut için genellikle ölü derilerden kurtulmak için tenlerine uygun keseler, erkek duş jelleri, saçlar için saç tiplerine göre uygun şampuanlar, saç dökülmesine karşı şampuanlar, maskeler, vücuttaki tüylerden kurtulmak için kremler ve aparatlar mevcuttur. En çok satın alınan ürünler ise tıraş sonrası losyonlar, kolonyalar, nemlendirici kremlerdir. Bu işlem ile hassasiyetten korunmuş olunur. Hem zararlı maddelerin gözeneklerde birikmesini engeller hem de cildi ferahlatarak rahatlamasına olanak tanır.

Erkek Yüz Bakım Ürünleri

Erkek yüz bakım ürünleri cildinizin temizlenmesi, arınması, ferahlaması ve daha sağlıklı bir şekilde nefes alabilmesinde önemli bir rol oynar. Cildin nemli ve sağlıklı olması çevre koşullarından olumsuz olarak etkilenmez.

Erkek yüz cilt bakımları aşamaları ve ürün çeşitliliği listelenirse

  •         Yüz bakımı erkek yüz temizleme işlemleriyle başlar. Nazik bir temizleyici ile cildi yağ ve kirden arındırılmalıdır. (Doğal yağlar, erkek yüz yıkama jeli, erkek yüz yıkama köpüğü, erkek yüz yıkama sabunu) (Sakalın olması durumunda sakal bölgesi için özel şampuanlar, sakal balımı ve yağı kullanılmalıdır.)
  •         Ölü cilt hücrelerini uzaklaştırmak için haftada 1-2 kez peeling yapılmalıdır. Bu şekilde aknelerden, derin kırışıklardan, geniş gözenekli yapılardan kurtulmaya yardımcı olacaktır. (Peeling etkisi yaratan doğal ürünler, erkek peeling çeşitleri kullanılırken kuru bir peeling fırçası ile ölü derinin atılması kolaylaşacaktır.)
  •         Cildin pH seviyesini dengelemek ve nem kazandırmak için tonik uygulayın. (Cilt tipine göre doğru tonik pamukla basınçlı hareketlerle uygulanmalıdır.)
  •         Cilt sorunlarına yönelik aktif maddeler için serum kullanın. (Yaşlanma karşıtı ve yağ dengeleyici serumlar kullanılır.)
  •         Cildi nemlendirmek ve nemi hapsetmek için nemlendirici uygulayın. (Cildi nemlendirmek için en çok kremler kullanmaktadırlar.)
  •         Ciltte anında parlatıcı, arındırıcı ve nemlendirici bir etki yaratmak için yüz maskelerinden yardım alın. (Erkek yüz maskesi hem nem hem de daha derin temizlik için periyodik olarak uygulayabilecek üründür. Daha çok erkek kil maskesi çeşitleri kullanılmaktadır.)

Bunlara ek olarak tıraş sonrası losyonlar kolonyalarda erkek yüz bakımının olmazsa olmazlarındandır.

Erkek Cilt Bakım Kremleri

Erkek cilt bakımı kremleri cilt bakımı için olmazsa olmazlarındandır. Cildi nemlendirmek, korumak, tedavi etmek için birçok amaca hizmet eder. Yüz kremi erkekler için cilt bakımı kremleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. Nemlendirici kremler ise cildin yağ dengesini oluşturur oluşan nemle birlikte daha parlak ve sağlıklı bir görünüm elde eder.  Güneş kremleri güneşin zararlı ışınlarından koruyup cilt lekelerinin oluşmasını engeller. Yaşlanma karşıtı kremler özellikle göz çevresi için özel yaşlanma karşıtı kremler erken kullanımlarda yaşlanma belirtilerini geciktirirken oluşan ince çizgileri belirsizleştirir. El ve ayak bölgeleri için özel kremler mevcuttur özellikle ağır fiziksel şartlarda çalışan erkeklerin ellerinde kuruluktan çatlamalar yarılmalar oluşur bunları engellemek için kullanılır. Bu şekilde elde ve ayakta oluşabilecek yaralar oluşabilecek aşınmalar önlenmiş olur. Tıraş sonrası kremler ise hassasiyeti azaltıcı etkiler görür. Tüy dökücü kremleri de cilt bakım kremleri içinde değerlendirirsek tüylerden kurtulmayı tahriş etmeden pratik bir yöntem olarak kullanıldığından da bahsedilebilir.

Erkek Cilt Bakım Setleri

Erkek cilt bakımı ürünleri tek tek satılabileceği gibi set halinde de satılmaktadır. Hatta erkeklerin kadınlar gibi ürün çeşitliliğinde çeşitli markalara gitmedikleri güvendikleri markalardan alışveriş yapmayı sürdükleri görülmüştür. Birde erkek cilt bakımı üreten firmalar çeşitlilik artmaya başlasa da kendini kanıtlamış markalar öne çıkmaktadır. Bu yüzden firmalar satış kolaylığı ve seçimler için uygulama alanına göre veya komple erkek cilt bakımları için setleri piyasaya sürmüşlerdir. Bu doğrultuda setleri içeriğine bakarak başlıca setler saç vücut temizliği setleri, tıraş sonrası öncesi ürünlerin bulunduğu setler, nemlendirici arındırıcı yüz bakımı setleri, saç sakal şekillendirme setleri, güneş kremleri setleri hatta setler öyle bir hale gelmiştir ki kullanacakları tırnak makasından diş fırçasına kadar içinde barındıran damat asker seti halleri mevcuttur. En çok kullanılan cilt bakımı setleri içeriğinde yüz yıkama jeli, nemlendirici krem, kil maskesi tıraş sonrası losyonu barındırır.

Erkek Bakım Ürünleri Fiyatları

Erkeklerin kişisel bakımları çeşitlilik göstermektedir. Başvurdukları yöntemler teknolojik ve geleneksel olabilir. Yöntemlerine göre ayırdıkları bütçeler ve periyotları değişmektedir. Erkek bakımını saç, cilt, sakal, kaş, bıyık, tüy, yaşlanma, hijyen, dişlere birçok çeşitli alanı mevcuttur. Erkek bakım ürünleri nelerdir sorusuna cevap olarak tüm bakım için kullanılan ürünlerin bütünüdür denir. Güzellik salonları ve uzmanlar tarafından destek oldukları alan cilt bakımıdır.  Erkeklerin bir kesimi güzellik salonlarında cilt bakımı işlemlerine zaman ayırsa günümüzde birçok erkek kişisel bakımını bir profesyonelden destek almadan kendi ilgilenmektedir. Erkek cilt bakımı fiyatları salonlarda yaptırdığınız işlemlerine cilt problemlerinin büyüklüğüne gerekli seanslara göre değişiklik göstermektedir. Erkek cilt bakımı için gerekli ürünler tespit edilmeli ve onların fiyatları araştırılmalıdır. Kadın kozmetik güzellik markalarının birçoğunda erkek cilt bakımı ürünleri mevcuttur. Erkek kişisel bakım ürünleri sadece kozmetik kısmından oluşmamaktadır. Teknolojik farklı makineleri aparatları da içinde barındırır. Fiyatları bu teknolojik ürünlerin çeşitlilik göstermektedir. Bu ürünlerden bazıları tıraş makineleri, temizleme cihazları, nem ve buhar makineleri, epilasyon ve dermapen cihazlarıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.