x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Saç Kurutma Makinesi

Toplam 14 ürün bulunmaktadır.

Fön ve Saç Kurutma Makinesi Fiyatları

Kişisel bakım kişinin hijyeninin yanı sıra dış görünüşünü de etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Dış görünüş dendiğinde ilk göze çarpan noktaların başında da saçlar gelmektedir. Saçların bakımlı ve güzel şekil verilmiş olması dış görünüş üzerinde önemli artıların oluşmasına katkı sağlamaktadır. Bu nedenle saçların yıkanması ardından kurutulması ve fön çekilmesi gereklidir. 

Saçları kurutmak ve şekil vermek için kullanılan fön ve saç kurutma makinesi her evde olan kişisel bakım ürünlerindendir. Evinde henüz bulunmayan veya var olanı değiştirmek isteyen kullanıcılar da saç kurutma makinesi fiyatları hakkında araştırma yaparlar. Dışarıdan bakıldığında saç kurutma makinesi standart bir ürün olarak görülse de birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Ürünlerin toptan ve perakende satış fiyatları değişirken bu çeşitlilik de fön makinesi fiyatları üzerinde değişkenliğin söz konusu olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle saç kurutma ve fön makineleri hakkında fiyat araştırması yapan kullanıcılar tercih edecekleri modeli belirlemeden net bir fiyat bilgisine ulaşamamaktadırlar.

Fön ve Saç Kurutma Makinesi Modelleri Nelerdir?

Her saç aynı özelliklere sahip değildir. Bu nedenle kullanıcılar gibi saç kurutma ve fön makineleri de aynı özelliklere sahip ürünler değildir. Farklı kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılamak adına birçok farklı çeşitte ürün üretilmektedir. Örneğin kuaför, güzellik merkezi gibi noktalarda kullanılmak üzere profesyonel saç kurutma makinesi tasarlandığı gibi seyahatlerde kullanılmak üzere pratik mini saç kurutma makinesi modelleri de tasarlanıp üretilmektedir. Diğer saç kurutma ve fön makinesi çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Profesyonel fön makinesi: Güzellik merkezleri, kuaför gibi profesyonel saç bakımı ve şekillendirmesi yapılan noktalarda kullanılan profesyonel fön makineleri, profesyonel fön makinesi olarak adlandırılmaktadır. Profesyonel kullanıma uygun olmaları sebebiyle ev tipi kullanım için uygun ürünler değildirler.

  • İyonlu saç kurutma makinesi: Elektrik saçı yıpratır ve bakımsız gösterir. Normal saç kurutma makinelerinden çıkan sıcak hava başlık kısmından geçerken içerisinde statik elektrik de bulundurur. Bu da saçın yıpranmasına neden olur. İyonlu saç kurutma makineleri ise bu statik elektriği nötrleyebilme özelliğine sahiptir. Böylece saçların daha parlak ve bakımlı olmasını sağlar. Aynı zamanda yıpratmaz ve elektriklenmeyi önler. Bu nedenle saç sağlığı için iyonlu saç kurutma makinelerinin kullanılması gerekmektedir. Diğer saç kurutma makineleri ile kıyaslandığında fiyat bakımında daha yüksek olsa da sağlık açısından bu saç kurutma makineleri önerilmektedir.

  • Seyahat tipi saç kurutma makinesi: Seyahatlerde valizin içerisine rahatça sığabilmesi için boyut olarak küçük saç kurutma makinesi olarak tasarlanan saç kurutma makineleridir. Küçük olmaları ile birlikte normal saç kurutma makinelerine göre güçleri daha düşüktür. Ancak pratiklik açısından fayda sağlamaktadırlar.

  • Otel tipi saç kurutma makinesi: Otellerde en çok tercih edilen saç kurutma makinesi çeşididir. Otel odalarının banyolarında özel duvar askısı aparatı ile bulunurlar. 1600 W civarında güce sahiptirler. Enerji tasarrufu özellikleri bulunmaktadır.

  • Kıvırcık saçlar için fön makinesi: Kıvırcık saçlar için özel olarak üretilen fön makinelerinin ayrı başlıkları bulunmaktadır. Bu başlıkları sayesinde kıvırcık saçlı kullanıcılar saçlarını rahatça kurutarak kabarma, elektriklenme gibi sorunlarla karşılaşmamaktadır.

  • Sessiz saç kurutma makinesi: Sessiz çalışma özelliğine sahip saç kurutma makinelerine verilen addır. Tamamen sessiz olmasalar ses desibelleri normal saç kurutma makinesinden daha azdır.

  • Kırık fön makinası: Havalı fön olarak da bilinen fön modelini yapmak için kullanılan fön makinelerine kırık fön makinesi denmektedir. Fırça tarak kullanılarak yapılan bu model ile bukle görünümünden ziyade daha doğal saç dalgaları elde edilmektedir.

Fön ve Saç Kurutma Makinesinin Özellikleri Nelerdir?

Fön ve saç kurutma makinesi satın alacak olanlar ilk olarak ürünlerin özelliklerini incelemektedir. Fön ve saç kurutma makinelerinin Watt yani güçleri birbirinden farklı olabilmektedir. Makine ne kadar sesli çalışıyorsa Watt yani motor gücü o kadar güçlüdür. Motorun güçlü olması makinenin daha fazla enerji harcamasına neden olabilmektedir. Ancak saçların da daha hızlı sürede kurumasını sağlamaktadır. 

Saç kurutma ve fön makinelerinde birden fazla ısı ayarı ve güç kademesi bulunabilmektedir. Makinenin kademe ayarına sahip olması kullanım sırasında kullanıcıların kendi tercihlerini yapabilmelerine imkân tanıması nedeniyle tercih edilmektedir.

Fön ve saç kurutma makinesi olarak birlikte kullanılan ürünlerde birçok başlık bulunmaktadır. Saç kurutma makinesinin fön özelliğine sahip olabilmesi için ince dar bir ağza sahip olması gereklidir. Bunun yanında saç kurutma ve fön makinelerinde kıvırcık saçlar için özel olarak üretilen yuvarlak geniş başlık da bulunmaktadır.

Fön ve Saç Kurutma Makinesi Kaç Watt Olmalı?

Saç kurutma ve fön makinesi modellerinin motor yani Watt güçleri değişkendir. Ev tipi kullanıma uygun bir saç kurutma ve fön makinesinin minimum 1350 Watt gücünde olması beklenmektedir. Bunun yanında zor kuruyan saç tipine sahip olan kullanıcıların tercihlerini 1800-2000 W güce sahip olan saç kurutma ve fön makinelerinden yana yapması önerilmektedir. Bu saç makinelerinin harcadığı güç daha fazladır fakat kurutma hızı ve başarısı da daha yüksektir.

Fön ve Saç Kurutma Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En iyi saç kurutma makinesi kullanıcıların saç tipine uygun özellikte ve güçte olan makinedir. Bu nedenle kullanıcıların tercihleri sırasında kendi saç tipi ve özelliklerini bilmesi, daha önceden beklentilerini belirlemesi önerilmektedir. Bunların yanında fön ve saç kurutma makinesi tercih ederken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bu detayları şu şekildedir:

Çok ağır saç kurutma ve fön makineleri tercih edilmemelidir: Saç kurutma makinelerini kullanırken uzun süre elde taşınacağı düşünülerek gereğinden fazla ağır olan ürünler tercih edilmemelidir. Bu nedenle satın alma sırasında saç kurutma ve fön makinesi ele alınarak ağırlığı incelenmelidir.

Kademe ayarına sahip makineler fayda sağlamaktadır: Saç kurutma ve fön makinesinin sıcaklık ve hız kademe ayarına sahip olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu nedenle hız ve kademe ayarı bulunan makineler tercih edilmelidir.

Saç kurutma makinesinin farklı aparatları olmasına özen gösterilmelidir: Saç kurutma makinesinin farklı aparatlara sahip olması saçı şekillendirmek için oldukça önemlidir. Bu nedenle farklı aparatları bulunan saç kurutma makineleri tercih edilmelidir.

İyon özelliği bulunan saç kurutma makineleri tercih edilmelidir: İyon özelliği, saç kurutma makinesinden çıkan statik elektrik yüklü havayı nötrleştirir. Bu nedenle saçın elektriklenmesini, yıpranmasını engeller. Sağlıklı saçlar için iyon özelliği bulunan saç kurutma ve fön makineleri tercih edilmelidir.

Makinenin filtre kapağı kaliteli olmalıdır: Saç kurutma ve fön makinelerinin arka kısmında bulunan filtre kapağı makinenin dışarıdan hava almasını sağlamaktadır. Filtre kapağı sağlam ve kaliteli olan ürünlerin ömrü de daha uzun olmaktadır.

Garantisi bulunan ürünler tercih edilmelidir: Garantisi bulunmayan saç kurutma ve fön makinelerini satın almak herhangi bir arıza, sorunla karşılaşıldığında karşıda bir muhatap, yetkili kişiye ulaşılmamasına neden olacaktır. Bu nedenle ürün kaynaklı yaşanacak sorunlarda yetkili bir kişiye ulaşabilmek için garantisi bulunan ürünler satın alınmalıdır.

Watt gücüne dikkat edilmelidir: Yüksek watt gücüne sahip olan saç kurutma makineleri saçı daha hızlı kurutur. Ancak enerji tüketimi daha fazladır. Düşük watt gücüne sahip olan makinelerde ise enerji tüketimi daha az olmakla beraber saç kurutma hızı da daha düşüktür. Bu durum göz önünde bulundurularak tercih yapılmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.