x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kadın Vücut Bakım Ürünleri

Toplam 178 ürün bulunmaktadır.

Kadın Vücut Bakım Ürünleri Nelerdir?

Sağlıklı bir beden ve ruh için kişinin kendine yaptığı kişisel bakım önemli olmaktadır. Kişisel bakım ürünleri ise kadın ve erkek olmak üzere her cins için ayrı olarak üretilmektedir. Çünkü her cinsin genel vücut yapısı farklılık göstermektedir. Fakat kişisel bakım ürünleri ve kozmetik ürünler genel olarak incelendiğinde kadınlar için daha fazla üretilmektedir. Bunun sebebi ise kadınların kişisel bakımlarına daha fazla önem veriyor olmasıdır. 

Kadınlar için üretilmiş ürünler saç, yüz, el, vücut ve ayak olmak üzere bedenin her bölgesi için ayrı ayrı üretilmektedir. Bunların içerisinde şampuan, sabun gibi ürünler temel ihtiyaç grubuna girmekteyken diğerleri ise daha çok detaylı bakım ürünlerine dahil olmaktadır. Özellikle yaş ilerlemeye başladıkça kırışıkları önlemek için kullanılması önerilen, yüzün her bölgesi için ayrı krem ve serum gibi ürünler üretilmektedir. Dudak, kirpik, göz çevresi, boyun bölgesi bunlardan bazılarıdır. Her ürünün farklı cilt yapılarına göre özellikleri vardır. Bu ürünlerin genel itibari ile doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilmektedir. 

Kadın Vücut Bakım Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Kadın ve erkek cilt yapısı arasında önemli farklılıklar bulunduğu için kadın vücut bakım ürünlerinin özellikleri de farklıdır. Örneğin; kadınların cilt yapısı erkeklere göre daha incedir. Bu sebeple cildin nem oranı korunmalıdır ve kadın ürünleri bu nem oranını dengelemek için geliştirilmiş içeriklere sahiptir. Vücut losyonları, kremleri, serumları geliştirilirken kadınlara özel içerikler geliştirilmekle birlikte aynı zamanda her cilt yapısına özel içerikler de geliştirilmektedir. En yaygın olanları kuru, yağlı ve karma ciltlere özel diye nitelendirilen ürünlerdir. Aslında her bakımın temel amacı vücudun nem oranını dengede tutmaktır. 

Kadın Vücut Bakım Ürünleri Çeşitleri Nelerdir?

Kadın vücut bakım ürünleri çeşitleri çok fazla seçeneğe sahiptir. 

Kadın Duş Jeli: Bu duş jeli kadın bedenine uygun üretilmiştir. Duş esnasında temizlenmeye yardımcı bir üründür. Erkek duş jellerinden ayıran en belirgin özelliği koku çeşitliliğidir.

Vücut Losyonu: Vücudun nem oranını geri kazanmasına, beslenmesine ve nemin dengelenmesine yardımcı olur. 

Vücut Spreyi: Parfüm yerine kullanılan fakat parfüm ile aynı yoğunlukta olmayan, hoş kokmak için direkt vücuda uygulanan parfümdür. Geniş bir koku yelpazesi vardır. 

Vücut Yağı: Vücudun nem ihtiyacını karşılayabilmek için doğrudan vücuda ihtiyacı olan yağı uygulamak bedenin ihtiyacı olan bir bakımdır. Vücut yağı uygulanırken ufak ufak almak ve beden masajlar yaparak emmesini sağlamak destekleyici bir harekettir. Bu sayede kan dolaşımı da arttırılır. Masörler de masaj esnasında bu sebeple birçok farklı türde yağ kullanmaktadır. 

Kadın Şampuanı: Kadınlar ile erkeklerin saç telleri ve saç kökleri de farklılık göstermektedir. Bundan dolayı günümüzde kadın ve erkek için ayrı şampuanlar üretilmeye başlanmıştır. Bu şampuanlar bazen ikisi bir arada şekilde krem içerikli satıldığı için kremsiz de satılmaktadır. 

Saç Kremi: Saç kremi ile saç nemlendirilir, beslenir ve kolaylıkla taranması sağlanır. Özellikle kalın telli, uzun ve dalgalı saç tipine sahip kadınlar için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu kremlerin duş esnasında ve duştan sonra uygulanabilecek iki türde modelleri vardır. 

Cilt Temizleme Toniği: Özellikle tüm günü dışarıda geçiren kadınlar için gözenekler biriken kirlerden kirlenmesi, temizlenmesi amacı ile kullanılır ve üretilme amacı da budur. 

Yüz Serumu: Serumların birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları gözenek sıkılaştırma, nem dengesini sağlama, leke giderme gibi maddelerdir. 

Yüz Yıkama Jeli: Sabah, akşam ya da gün içerisinde yüz kirinden ya da yağından arınmak için kullanılan temizleme ürünüdür. 

Göz Altı Kremi: Göz altı torbalanmasını ya da kırışıklığını önleyici ya da erteleyici kremlerdir. 

Yaşlanma Karşıtı Kremler: Özellikle 30’lu yaşlardan sonra meydana çıkan yaşlanma belirtilerini durdurucu, erteleyici ya da önleyici bakım kremleridir. 

Gece ve Gündüz Kremleri: Gece ve gündüz gerçekleştirilen rutin bakımların en önemli parçalarıdır. 

El ve Ayak Kremi: El ve ayaklar en aktif kullanılan organlardır. Onların bakımı hem konfor hem de sağlık için önemlidir. Cilt yapısı farklılıklarından dolayı el ve ayak kremleri de kadınlar ve erkekler için ayrı olarak üretilir. 

Vücut Bakım Kremi: Genel olarak tüm vücuda uygulanabilen bakım kremleridir. 

Vücut Bakım Seti: Vücut bakım seti modelleri içerisinde genellikle muhakkak vücut kremi, vücut yağı, vücut spreyi ve el kremi bulunmaktadır.

Doğal Vücut Bakımı: Bazı kadın kullanıcılar kimyasallardan tamamen uzak organik bakım ürünleri kullanmayı tercih etmektedir. Bu sebeple organik bakım ürünlerinin içinde olduğu setleri ya da tüm bahsedilen ürünlerin organik olanlarını kullanmaktadır. Organik ürünler daha sağlıklıdır fakat aynı zamanda daha yüksek fiyatlı olabilmektedirler.

Peeling Ürünleri: Cilt bakım ürünlerinde en başta yapılması gereken önemli maddelerden biri fakat çoğunluk tarafından aksatılmaktadır. Fakat peelingin cilde önemli katkıları bulunmaktadır. Bu ürünler içerisinde maskeler, yüz temizleme pedleri, fırçalar gibi ürünler yer almaktadır. Peeling sayesinde cilt ölü hücrelerden arınır. Ardından ise bu bakımı cilt tipine uygun serum ve krem ile desteklemek faydalı olacaktır. 

Kadın Vücut Bakım Ürünleri Fiyatları

Kadın vücut bakım ürünleri, makyaj markalarının ürünleri gibi fiyatları ürünün markasına, içeriğine, boyutuna, kullanım amacına ve türüne göre farklılık göstermektedir. Örneğin; sıklıkla kullanılan şampuan, sabun, el kremi, saç kremi gibi ürünler vücut yağı, serumları ya da yaşlanma karşıtı kremlere göre daha uygun fiyatlı seçeneklere sahip olabilmektedir. 

Bir diğer nokta ise eğer organik ürünler tercih ediliyorsa bu ürünler de yaygın kullanılan bir çok ürün seçeneğine göre yüksek fiyatlı olabilmektedir. Bir ürün satın almadan önce çok iyi bir araştırma ve analiz yapmak gerekmektedir. 

Kadın Vücut Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vücut bakım ürünleri alınırken dikkatli olunmalıdır, içeriğine dahil olmuş herhangi bir şey ya da üretim biçimi ciddi sorunlar doğurabilir. Bu yüzden hem erkek hem de kadın vücut bakım ürünleri alınırken şu noktalara dikkat edilmelidir;

  • Alınan ürün muhakkak test edilmelidir. Eğer ürün daha önceden hiç kullanılmadıysa kullanılmaya başlamadan öncesinde bedenin ufak bir noktasında test edilmeli. Çünkü bazen kişi ürün içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye alerjik reaksiyon gösterebilir. 
  • İçeriği mutlaka okunmalıdır. Ürünü satın almadan evvel içeriği muhakkak okunmalı ve içeriğinde sodyum, asit, alüminyum, kokamid DEA, paraben, dioksin gibi klor içeren maddelerin olmadığından emin olmak gerekmektedir. Ayrıca eğer kişinin bildiği bir alerjisi varsa ürünün içerisinde alerjen olup olmadığını da incelemelidir. 
  • Yoğun kimyasal ürünlerden kaçınılmalı; içeriği daha sağlıklı ve organik olan ürünlere yönelinmelidir. 
  • Alınacak ürünün son kullanma tarihi kontrol edilmeli ve aldıktan sonra da takip edilmelidir. Son kullanma tarihi geçmiş ürünler ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir. 
  • Satın alınacak ürünün kullanıcının cildine uygun olup olmadığına iyi karar verilmelidir. Örneğin; kuru bir cilde yağlı ciltler için üretilmiş bir yü kremi pek fayda etmeyecektir. Ya da yağlı bir cilt alınmış bir krem kuru cilde uygulanınca sivilcelenme gibi tatsız sonuçlar doğuracaktır. 
  • Alınan ürünün daha önceden hiç olmadığından emin olmak gereklidir. 
  • Bakım ürünleri sadece kişiye özel olmalı ve ortak kullanılmamalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.