x
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görünüm :
Toplam 109 ürün bulunmaktadır.

Kuaför Malzemeleri Fiyatları

Kuaför, hem kadın kişisel bakımı hem de erkek kişisel bakımı için önemli yerlerden biridir. Yüzyıllardır kişisel bakım insan hayatında önemli bir yere sahiptir. Saç kesimi, boyası, topuzu gibi kişisel bakımları yapan kişilere ise kuaför ya da berber denilmektedir. Kuaförlüğün ise 1789 yılında Fransa’da başladığı bilinmektedir. O yıllardan bu yana bu sektör yoğun bir gelişim göstermiş ve her geçen yıl gelişim göstermeye devam etmiştir. Bu gelişmeler ile beraber ise kuaför içerisinde kullanılan malzemeler de artmaya ve çeşitlilik göstermeye devam etmiştir. 

Kuaför malzemeleri markaları da değişmeye, çeşitliliği artmaya ve kalitesi de farklılık göstermeye başlamıştır. Tüm bu değişimler ile beraber kuaför malzemelerinin fiyatlarında da farklılıklar yaşanmıştır. Bu farklılıkların günümüzde temel sebebi ürünlerin markaları, kaliteleri ve içerikleridir. Farklı ham maddeler ile üretilen birçok ürün bulunmaktadır. Bunların içerikleri kuaför malzemelerinin kalitesini belirleyen temel unsurlardır. Bu günümüzde en çok makyaj malzemesi ya da ağda gibi gibi bakım ürünlerinde farklılık göstermektedir. 

Kuaförün bir diğer adı ise berberdir. Fakat halk arasında berber daha çok erkek kuaförler için kullanılmaktadır. Berber malzemeleri de yapılan işleme göre farklılık gösterebilmektedir. Kuaför malzemeleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Bu dükkanlarda kullanılan fazla çeşitte kozmetik ürün bulunmaktadır. Bu sebeple bu sektörün pazarı da geniştir. 

Kuaför malzemeleri toptan alımlarda daha karlı olmaktadır. Toptan kuaför malzemeleri dükkan sahibinin de uzun vadede yararına olmaktadır. Erkekler için olan berber malzemeleri toptan alımda yine kadın kuaför malzemeleri gibi aynı faydayı görebilmektedir. Bu yapılan alışverişler de kuaför market alışverişi olarak geçebilmektedir. Erkek kuaför malzemeleri bayan kuaför malzemeleri ile ise hem benzerliklere hem de farklılıklara sahiptir.

Kuaför Malzemeleri Çeşitleri Nelerdir?

Kuaförde bulunan malzemeler çeşitlilik olarak oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Sık kullanılan kuaför ekipmanları ise şu şekildedir; 

 • Makas: Makas kuaför malzemeleri arasında çok kullanılan araç gereçlerden biridir. Birçok makas çeşidi bulunmaktadır; makas genellikle saçı kısaltmak ya da saça şekil vermek için kullanılır.
 • Tarak: Tarak, tıpkı makas gibi kuaför malzemeleri arasında çok kullanılan araç gereçlerden biridir. Birçok tarak çeşidi bulunmaktadır; tarak genellikle saça şekil vermek için kullanılır. Saç yıkama tarağı gibi çeşitleri bulunmaktadır.
 • Fön Makinesi: Fön makinası, kuaförde kullanılan yaygın araç gereçlerden biridir. Kuaföre gitmenin en yaygın nedenlerinden biridir. Özellikle kadınlar saçlarına fön çektirmek için sıklıkla kuaföre gider, fön işlemini yapabilmek için fön makinesine ihtiyaç vardır.
 • Saç Düzleştiricisi: Saç düzleştiricisi hem evlerde hem de kuaförlerde bulunan ve sıklıkla kullanılan kuaför malzemeleri arasındadır; saç düzleştiricisi saçı düzleştirmek için kullanılır.
 • Pens: Pens boya ya da kesim esnasında veya herhangi bir saç tasarımı esnasında saçı tutturmak için kullanılan bir tokadır.
 • Saç bakım ürünleri: Saç bakım ürünleri arasında birçok ürün bulunmaktadır. Bunların içerisinde şampuan, saç kremi, saç spreyi, jöle, briyantin gibi ürünler bulunmaktadır.
 • Saç maşası: Saç maşası saça dalga ya da kıvırcık şekillerini vermek için kullanılan bir kuaför malzemesidir; ısı ile çalışmaktadır.
 • Pedikür ve manikür malzemeleri: Pedikür ve manikür malzemeleri arasında birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler sayesinde hem el bakımı hem de ayak bakımı yapılır. El ve ayakta bulunan ölü deriler, tırnaklar bu ürünler sayesinde temizlenir. Sağlık açısından da bunları yaptırmak faydalı olabilmektedir.
 • Tıraş önlüğü: Tıraş önlüğü saç kesimi yapıldığı sırada kişinin üzerine saç kalıntılarının gelmesini engelleyen bir örtüdür.
 • Kuaför ağdası: Ağda beden üzerinde bulunan kılların alınmasını sağlayan bir üründür. Genellikle kadınlar tarafından kullanılmaktadır.
 • Boya: Boya, saç ya da kaşın rengini değiştirmek için kullanılan kimyasal bir üründür.
 • Makyaj malzemeleri: Makyaj malzemeleri genellikle kadınlar tarafından kullanılan, yüze farklı renkler ve farklı tasarımlar uygulanmasını sağlayan ürünlerdir.
 • Cımbız: Özellikle kaş ya da bıyık bölgesinde bulunan kılların alınmasını ya da düzenlenmesini sağlayan bir araçtır.
 • Perma malzemeleri: Perma yapmak için kullanılan malzemelerin tümüdür.

Kuaför Malzemeleri Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Birçok farklı kuaför malzemesi bulunmaktadır. Her kuaför malzemesinin muhafaza edilme biçimi farklıdır. Kuaför malzemeleri muhafaza edilirken hangi çeşit kuaför malzemesi olduğuna dikkat etmek gereklidir. Eğer ki boya ya da saç bakım ürünleri gibi ürünler muhafaza ediliyorsa bunlar için oda sıcaklığında bir yer tercih edilmesi uygun olacaktır. 

Fakat, eğer ki tarak gibi bir malzeme ya da tırnak makası seti gibi malzeme grubunu muhafaza etmekten söz ediliyorsa tarakların dizildiği bir saklama kutusu temin etmek kuaförün de işini kolaylaştıracaktır. Bunun gibi aynı şekilde makasların da muhafaza edilme yöntemleri bulunmaktadır. Yine makyaj malzemeleri içerisinde yer alan oje, far, ruj gibi ürünlerin de ne çok sıcak ne de çok soğuk ortamlarda muhafaza edilmemesi gereklidir ve ortak kullanımda olan bütün kuaför malzemelerinin düzenli olarak temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi müşterilerin sağlığı için çok önemlidir.

Kuaför Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kuaför malzemesi alınırken dikkat edilmesi gereken noktalar hangi malzemenin alınacağına göre farklılık göstermektedir. Eğer ki tarak, makas gibi bir ürün alınıyorsa örneğin; tarağın dişlerine dikkat edilmesi gerekmekte ve makasın ise keskinliğine, nasıl bir makas modeline ihtiyaç olduğuna dikkat etmek gereklidir. Ama eğer ki makyaj malzemeleri alınıyorsa; müşterilerin cildi ile direkt temas halinde olacağı için bunların nasıl üretildiği ve üretim maddeleri önemlidir. Bu yüzden kaliteli ürünlerin alınması tatsız olayların yaşanmaması adına da önem arz etmektedir. Aynı şekilde saç boyası alırken de bu detaya dikkat edilmelidir. Mümkünse bitkisel ürünler tercih edilmelidir.

Kuaför malzemelerinin nasıl olduğu hem sağlık açısından hem de yapılan işlemin kaliteli olması açısından çok önemlidir. Örneğin; boya, saç kremi, saç şampuanı gibi ürünler alınırken bu ürünlerin saça zarar vermeyecek ya da insan tenine zarar vermeyecek bir özelliğe sahip olması çeşitli problemlerin yaşanmasını da önleyecektir.

Makas, manikür, pedikür malzeme takımları gibi bazı kesici aletlerin bulunduğu ürünlerin alımında da bu ürünlerin keskinlik kalitesine dikkat etmek gereklidir. Aynı zamanda bu ürünler kolay dezenfekte edilebilir özelliğe de sahip olması gerekmektedir

Kuaför Malzemelerinin Ömrü Ne Kadardır?

Kuaför malzemelerinin ömrü de alınan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Sadece malzeme değil, aslında alınan malzemenin nasıl üretildiği, hammaddesinin ne olduğu, kalitesinin nasıl olduğu, marka şartları gibi faktörler de kuaför malzemesinin ömrünün ne kadar olduğunu belirlemektedir. Kuaför malzemeleri çok geniş bir skalaya sahip olduğu için her kuaför malzemesinin farklı kullanım süresi bulunmaktadır.

Örneğin; makasın ömrü keskinliği gidene yeniden bilenemez hale gelene kadar olmaktayken; tarağın ömrü dişi kırılana kadardır. Dişi kırılmadığı ya da benzer bir şekilde işlevini etkileyecek bir hasar almadığı müddetçe uzun yıllar kullanılabilir. Fakat makasın keskinliği daha hızlı bir şekilde gidecektir ya da makyaj malzemeleri kullanılıyorsa hepsi için belirtilen bir son kullanma tarihi zaten bulunmaktadır; aynı şekilde bu kişisel bakım ürünleri içinde geçerlidir.

Özellikle alınan kuaför malzemeleri içerisinde son kullanma tarihi belirtilen ürünler varsa bunların yakından takip edilmesi ve bu duruma göre değiştirilmesi ya da yenilenmesi gerekmektedir; bu müşteri sağlığı için oldukça hassas bir konudur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.