x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

BERBER KUAFÖR MALZEMELERİ

Toplam 122 ürün bulunmaktadır.

Kuaför Malzemeleri Nelerdir?

Kuaför, mesleği bir kişinin imajını değiştirmek veya sürdürmek adına saçlarını kesmek veya ona saç modeli şekli veren kişidir. Çoğu kuaför; berber, kuaför veya güzellik uzmanı olarak gerekli lisansları alarak faaliyet göstermektedir. Berber ise erkek saçı kesen; sakal ve bıyık tıraşı yapan meslek erbabıdır. Günümüzde yaptıkları işlem çeşitliliği değişmiştir. Kullanılan teknikler arasında saç kesme, saç boyama ve saç dokusuna işlem yapma sayılabilir. Bu işlemler için gerekli malzemeler, uygulanabilmesi için kullanılan mobilya kalemleri dahil kullanılan ekipman ve malzemelerin tamamına kuaför malzemeleri denir.

Kuaför malzemeleri yüzlerce farklı ürün çeşitliliğine sahiptir. Fön makineleri, cımbız, makas, tarak, boya, ağda, cilt bakım ürünleri ve benzeri alanlarda en dayanıklı malzemeler ile en etkili sonuçlar oluşturmak için tasarlanan ürünlerdir. Yalnızca kuaförlerde kullanılmak üzere üretimi gerçekleştirilen bu ürünler profesyonel kullanım gerektiren ürünlerdir. Manuel olarak kullanılan ürünlerin yanı sıra elektronik özelliğe sahip olan kişisel bakım ürünleri de kuaför salonlarında vazgeçilmez ürünler arasında yer alır. Uzun süre hijyenik şekilde kullanışlılık özelliğine sahip olarak tasarlanan kuaför malzemeleri her cilt yapısına, her saç ve vücut özelliklerine uyumlu farklı alanlarda kullanılan malzemeler ile kullanıcıların ihtiyaçlarını büyük oranda karşılamayı sağlayan ürünlerdir.

Kuaför malzemeleri ile günlük hayatımızda bazı kullandığımız malzemeler ortak olabilir ama çalışma süreleri uygulanma şekilleri farklılık gösterir. Örneğin saçı kurutmak şekil vermek için kullanılan elektrikli aletler evde bir süre sonra aşırı ısınıp çalışmazken kuafördeki fön makinaların böyle çalıştığı düşünülemez. Kullanımına göre üretilmişlerdir.   Kuaför malzemelerinin gerekliliği salonlarda yapılan işlemlere göre değişiklik gösterse de ortak kullanılması gereken ürünler vardır. Örneğin sadece bir alanda tırnak bakım, lazer epilasyon merkezleri gibi bir alanda çalışılan ticari işletmelerde sadece o alana özel ürünler kullanılır. Berberler işlemlerine göre berber malzemelerini tedarik ederken bayan kuaförler bayan kuaför malzemeleri tedarik ederler. İşlemlere göre gruplandırmalar yapılırsa:

Saç

 •   Kuaförlerin kullandığı saç bakım ürünleri (Şampuanlar, saç kremleri, saç maskeleri, saç dökülmesi önleyiciler, saç bakım yağları, fön suları, saç suları, topik)
 •   Saç Renklendirme (Tüp saç boyaları, saç toz açıcıları(oryel), oksidanlar, saç renklendirme aparatları, boya silici ürünler, su bazlı likit saç boyaları, beyaz kapatıcı (erkek kuaför malzemeleri))
 •     Perma ve Kalıcı Düzleştirme (Kalıcı saç düzleştirici ürünler, perma ürünleri)
 •     Toka, firkete, pens, aksesuar (Topuz süngerleri, çeşitli tokalar tutucular, saç aksesuarları)
 •       Kesim, tıraş (Saç kesim ürünleri, sakal tıraşı ürünleri (erkek berber malzemeleri),

 Diğer tıraş aksesuar ürünleri

 • Fırça, tarak (Saç fırça ve tarakları)
 • Saç şekillendirme (Jöle, wax, köpük şekillendirici, pudra şekillendirici, sprey, refill, briyantin)

Elektrikli Cihazlar

 •         Fön Makineleri
 •         Saç düzleşticiler
 •         Saç maşaları
 •         Tost makineleri,
 •         Wag maşaları
 •         Saç sakal tıraş makineleri
 •         Ağda ve epilasyon cihazları
 •         Steril Cihazlar
 •         Diğer cihaz ve kuaför aksesuarları

Güzellik

 • Makyaj (Kalıcı makyaj ürünleri, göz makyajı, dudak makyajı, yüz makyajı, makyaj uygulama fırçaları, makyaj süngerleri, aplikatörler, makyaj sabitleyiciler, temizleyicileri, çantaları ve aynalar)
 • Kaş, kirpik (İpek kirpik ürünleri, lifting kirpik ürünleri, mikroblading ürünleri, takma kirpikler, kaş kirpik bakım ürünleri, diğer aksesuarlar)
 • El ayak (El bakımı, ayak bakımı)
 • Tırnak Bakım (Makas, pens, tırnak törpüleri, ojeler, tırnak bakım yağları, protez tırnak ve kalıcı tırnak ürünleri, Oje kurutucu ve asetonlar)
 • Cilt Bakım (Maske, peeling, jel, vücut bakım, nemlendiriciler, yaşlanma ve leke kremleri, cilt temizleme aksesuarları, cilt tonikleri, dermapen ürünleri)
 • Ağda Epilasyon Ürünleri (Konserve ve ağdalar, kartuş rolan ağdalar, kalıp ağdalar, granül(boncuk) ağdalar, ağda yağları, ağda makinesi temizleyiciler, ağda bezleri, batık kremleri, ağda bantları, acı azaltıcılar, epilasyon ürünleri)
 • Güneş Ürünleri

Ortam Oluşturulması ve Hijyen için

 •         Tek kullanımlık (Tek kullanımlık ürünler, eldivenler örtüler kapatıcılar, temizleyiciler vb.)
 •         Salon Hijyeni (Temizleyiciler, önlükler, örtüler, temizleme sıvıları)
 •         Parfüm Koku (Erkek kokuları, kadın kokuları, ortam kokuları, saç parfümleri)
 •         Banyo Ürünleri

Mobilya

 •         Kuaför malzemeleri
 •         Makyaj Tezgahları
 •         Kuaför Koltukları
 •         Saç Yıkama Setleri
 •         Manikür Ekipmanları
 •         Pedikür Ekipmanları
 •         Salon Takımları
 •         Aynalar
 •         Diğer Aksesuarlar

Kuaför Malzemeleri Modelleri

Kuaförde bulunan şeyler uygulama işlemleri ve uygulama alanına göre değişmektedir. Kuaförlerdeki saç modellerine göre kullanılan makaslar, fırçalar, maşalar, fön makinaları gibi ekipmanlar malzemeler çeşitlilik gösterir. Örneğin istenilen modele görerek maşanın kalınlığı değişmektedir. Lazer alet modelleri kıl kök yapısına renklerine göre değişmektedir. Erkek kuaför malzemeleri özellikle makinalar ve sakal tıraşı materyalleri çeşitlilik göstermektedir.

Toptan Kuaför Malzemeleri

Kuaför malzemeleri perakende alınabileceği gibi kuaför malzemeleri toptan da alınabilir. Kuaför malzemeleri fiyatları toplu alımlarda daha uyguna geldiği için genellikle kuaför toptancısından alınır. Toptancılarla yapılan anlaşmalara göre daha hızlı ve uyguna tedarik sağlanmış olur. Özellikle her işlemde ayrı bir paket açarak kullanılan kuaför ekipmanları, kuaför ürünleri, bir işlem sonrası değişen başlık ve kullan at ürünlerinde tercih edilir. Kuaför malzemeleri satan yerler ticari işletmeler olduğu gibi online ticari işletmelerden de yapılabilir. Günümüzde online alışveriş her alanda kendini gösterdiği gibi bu alanda da kendini iyice göstermiştir.

Bayan Kuaför Malzemeleri

Bayan kuaför malzemeleri alanlarına göre çeşitlilik gösterse de özet olarak şu şekildedir.

Saç bakım ürünleri, saç renklendirme ürünleri, perma ve kalıcı düzleştirme ürünleri, çeşitli taraklar ve fırçalar, yapılacak modele göre çeşitli tokalar ve aksesuarlar, saç kesimi için çeşitli makaslar( kat makası ,ince makas, kâkül makası, ustura vb), saçı sabitleyip doğru şekil vermek için kullanılan malzemeler (spreyler, saç kremleri, wax , kabarma önleyici sular, briyantin vb.), fön makinaları, düzleştiriciler, çeşitli maşalar, makyaj malzemeleri ve çantaları, kaş kirpik ürünleri(cımbız modelleri, kirpik çeşitleri yapımı malzemeleri, renklendiriciler, sabitleyiciler) , cilt bakımı bölümü varsa o bölümle ilgili malzemeler(cihazlar, nemlendiriciler , maskeler, tonikler, dermapen malzemeleri, temizleyiciler) ,manikür pedikür için gerekli olan çeşitli setler yağlar mevcuttur, ağda makinaları ve çeşitli ağdalar, temizlik ürünleri, kullan at ürünler, aynalar olarak özetlenir. Kısacası yaptıkları işlemlere göre malzeme çeşitliliği sayısı değişmektedir.

Kuaför Malzemeleri Fiyatları

Kuaför malzemeleri kaş bıyık bakımı, saç bakımı, manikür pedikür ve cilt bakımı alanlarında kullanılmak üzere tasarlanan yüzlerce malzemelerden oluşur. Yoğun olarak kullanılan ürünlerin arasında ilk sırada fön makineleri yer alır.  Fön makinelerinin sağlam ve dayanıklı yapıda tasarlanması bel bölgesine takılan aparatları ile düşmeden rahat şekilde kullanışlılık sağlaması kuaför salonlarında dikkat edilen önemli bir detaydır. Yaylı şekilde tasarlanan başlıkları tüm profesyonel fön makineleri için üretilir. Uzun süre kullanımda ısınma yapmayan fön makineleri boyun bölgesine asacak şekilde tasarlanmış modeller arasından tercih edildiği takdirde daha rahat çalışma alanlarından oluşturulması sağlanır. Kuaför malzemeleri fiyatları ürünlerin materyal özelliklerine ve kullanım özelliğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Cımbız modelleri içerisinde profesyonel kullanışlılık sağlanan gümüş tasarımlı cımbızların tercih edilir. Diğer cımbız modellerine nazaran biraz daha fiyatı yüksektir. Fön makinelerinin büyük boyutlu ve motor gücü kapasitesi yüksek olan modeller arasından tercih edilmesi değişen fiyat seçeneklerinin oluşmasını sağlar.

Kuaför malzemeleri satın almadan önce kullanıcıların ihtiyaçlarını belirleyerek tercihlerini bu doğrultuda oluşturması gerekir. Ürünlerin hijyenik kullanışlı ve dayanıklı malzemelerden tasarlanmış, paslanmaya dayanıklı modellerden tercih edilmesi uzun ömürlü kullanımı sağlar. Her türlü saç ve cilde uygulanabilen ürünleri tercih etmekte fayda olacaktır. Spesifik bir alanda ürün çeşitliliğini artırmak maddi olarak yükü artıracaktır. İşlevsellik, dayanım, sağlık açısından değerlendirme yapılarak ürünler satın alınmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.