x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Vücut Spreyi

Toplam 100 ürün bulunmaktadır.

Vücut Spreyleri

Kozmetik sektörü giderek gelişmekte ve büyümektedir. Kadınların ve erkeklerin taleplerine bağlı olarak kişisel ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla birçok ürün üretilmektedir. Özellikle kalabalık ortamlarda geçirilen zamanın artması ile kişisel bakıma özen göstermek hem erkekler hem de kadınlar açısından zorunlu hale gelmiştir. Kadınlar ve erkekler, insanlarla iç içe olunan iş yerleri, metro ve otobüslerde temiz kokmak ve güzel görünmek için çeşitli ürünler kullanmaktadır.

Vücut spreyi de güzel kokmak isteyen insanların taleplerine karşılık geliştirilmiş kozmetik ürünler arasındadır. Koku, yüzyıllardan beri dini ve tıbbi alanlar ile kişisel bakımda önemli olan bir konudur. Günümüzde de kadın ve erkekler güzel kokmak için çeşitli kozmetik ürünlerden faydalanırlar. Bunlar arasında giderek popülerleşen koku ürünü ise vücut spreyleridir. 

Koku denilince ilk olarak parfüm düşünülmektedir. Fakat parfüme alternatif olarak birçok ürün kullanılır. Güzel kokmak için kullanılan ürünler parfüm dışında deodorant, vücut spreyi ve kolonya olarak sıralanabilir. Parfüm, genellikle vücudun belirli bölgelerine ve kıyafetlere sıkılarak kullanılır. Deodorant, terlemenin yol açtığı kokuları önlemek için koltuk altlarına sıkılır. Kolonya, mikrop öldürücü özelliğinden dolayı antiseptik olarak kullanılır ve aynı zamanda güzel koku da verir.

Bunlardan en önemlisi ve giderek kullanımının yaygınlaştığı ürünler ise vücut spreyleridir. Vücut spreyleri vücuda sıkılarak kullanılan kozmetik ürünlerdir. Vücut spreyleri erkek vücut spreyi ve kadın vücut spreyi olarak bulunmakta ve farklı özelliklerde üretilmektedir. Vücut spreyleri parfüm yerine kullanılır ve kullanan kişide hoş bir koku oluşturur.  

Vücut spreyleri parfüm yerine kullanılsa da parfümden farklı özelliklere sahiptir. Parfüm kadar kalıcı etkisi olmayan vücut spreyleri, kullanan kişide taze ve hafif bir etki yaratır. Parfüm kadar yağ oranı fazla olmadığından en kalıcı vücut spreyinin etkisi bile parfüm kadar uzun süreli değildir. 

Vücut spreylerini kullanırken de dikkat edilecek hususlar vardır. Unutulmaması gereken şey, kişinin güzel kokması için öncelikle kişisel hijyenine dikkat etmesi gerektiğidir. Parfüm, deodorant veya vücut spreyi vücuttaki kötü kokuları bastırmak için kullanılmamalıdır. Kötü kokan ve hijyenik olmayan bir kişi en iyi vücut spreyini kullansa bile güzel kokmayı başaramaz. Aksine daha kötü bir kokunun oluşmasına neden olur. Kişi, duş alıp kişisel temizliğini sağladıktan sonra daha uzun süreli güzel kokmak için koku veren kozmetik ürünleri kullanmalıdır.

Vücut spreyleri duş aldıktan sonra temiz bir vücuda uygulandığında daha etkili olur. Bunun dışında parfüm gibi vücudun belirli bölgelerine sıkılan vücut spreyleri kokunun daha fazla etkili olmasını sağlar. Vücut spreyinin kalıcı olması için yapılacak ilk şey vücudun nemli olmasıdır. Nemli vücuda sıkılan vücut spreyi daha kalıcı olacaktır. Bir de kan akışının fazla olduğu bilek, diz arkası, dirsek, boyun, göğüs ve kulak arkası gibi bölgelere sıkılan vücut spreyi daha etkili olur. Yine de kalıcı vücut spreylerinin bile etkisi çok uzun sürmez. Bu nedenle vücut spreyleri belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. 

Kadın Vücut Spreyi

Kozmetik ürünlerin birçok çeşidi kadınlara özel üretilse de erkekler için de artık birçok kozmetik ürün üretilmektedir. Özellikle parfüm, deodorant gibi ürünlerde kadınlar için üretilen ürünler kadar erkekler için üretilen ürünlere de sıklıkla rastlanır. Vücut sprey çeşitlerinde ise hala kadınlara yönelik çeşitler daha fazladır. Vücut spreyi erkek kokuları olsa da kadın koku çeşitleri daha fazla olduğundan kadın vücut spreylerindeki alternatifler daha fazladır.

Vücut sprey kokuları çiçek, meyve veya daha şekerli kokulardan oluşmaktadır. Genellikle markalar parfümünü yaptıkları kokuların vücut spreylerini de yaparlar. Fakat vücut spreyleri yapıları itibariyle parfüm kadar kalıcı ve etkili değillerdir. Yine de parfüm kokusu olarak ağır olan bazı kokular sprey olarak daha hafif ve kullanışlı olabilmektedir. Ağır kokulardan hoşlanmayan ve en hafif parfümün kokusunun bile yoğun geldiği kişiler için vücut sprey kullanımı daha avantajlı olabilir.

Simli Vücut Spreyi

Vücut spreyleri sadece güzel kokmayı ve taze hissetmeyi sağlamamaktadır. Özellikle kadınlar için üretilen simli vücut spreyi ve ışıltılı vücut spreyi güzel kokmanın yanı sıra vücut parlatıcı etkiye de sahiptir. Bu spreylerin en çok kullanıldığı zamanlar ise yaz aylarıdır. Etek ve şortlar ile askılı bluzların kullanıldığı yaz aylarında kolların ve bacakların daha parlak görünmesi vücudu parlak gösteren spreyler ile sağlanır. 

Vücudun hem güzel kokmasını sağlayan hem de cilde ışıltı veren bu spreyler yaz gecelerinde de kadınların sıklıkla kullandığı ürünlerdendir. Genellikle kısa abiye kıyafetlerin kullanıldığı davetlerde bacaklarına ışıltı vermek isteyenlerin tercihi simli ve ışıltılı vücut spreylerinden yana olmaktadır. Böylece vücut spreyleri sadece vücut parfümü olarak kullanılmaz ayrıca kadınlara ışıltı kazandırır.

Meyveli Vücut Parfümü

Parfüm gibi vücut sprey kokuları oluşturulurken doğadan esinlenilir ve bu şekilde birçok koku alternatifi oluşturulur. Hepsinin kendine özgü kokusu ve kalıcılığı olan bu vücut spreylerin tercihinde de tamamen kişisel zevkler belirleyici olmaktadır. Vücut spreylerinde kullanılan kokular ise ağırlıklı olarak meyvelerden ve çiçeklerden oluşturulur. Bu kokular kullanılan meyve ve bitkiye göre taze ve hafif olacağı gibi şekerli ağır bir kokuya da sahip olabilir. Daha hafif ve fresh olarak adlandırılan kokular için çiçek aromaları tercih edilirken daha şekerli kokular için ise meyve kokuları tercih edilir.

Meyveler içinde en yaygın olarak kullanılan vücut spreyi ise çilekli vücut spreyidir. Çilek, meyve ve pastacılık sektöründe en çok tüketilen meyvelerden biridir. Haliyle bu kadar sevilen bir meyvenin kokusu da birçok kişi için cezbedici olmaktadır. Bu nedenle vücut spreylerinde de sıklıkla çilek aromalarına rastlanır.

Vücut sprey koku üretiminde meyveler kadar kullanılan başka bitkiler de hakimdir. Bunlardan öne çıkan bitki ise vanilyadır. Anavatanının Madagaskar ve Meksika olduğu vanilya bitkisi Salepgiller familyasındandır ve hoş kokulu bir bitkidir. Pastalarda, tatlılarda, şampuan, krem ve losyonlarda sıklıkla kullanılan vanilya aroması, özellikle yaydığı hoş koku sayesinde kozmetik sektöründe çok sık kullanılır. Mavi vanilyalı vücut spreyi de birçok kadının tercihlerinde üst sıralarda yer alır. Vanilyalı kokular daha kalıcı ve etkileyici kokulardır. Bu nedenle kış aylarında ağırlıklı olarak vanilya kokuları kullanılır.

Vücut Spreyi Fiyatları

Temiz ve güzel kokmak hem erkekler hem de kadınlar için gerekli hale gelmiştir. Bu nedenle birçok kişi güzel kokmak için çeşitli kozmetik ürünlerden faydalanır. Bu ürünlerden ön plana çıkan ise vücut spreyleridir. Kalıcı vücut spreyi önerileri de kişiler tarafından araştırılmaktadır. Uzun süre etkili, en güzel vücut spreyi konusu da erkek ve kadınların ilgi odağını oluşturur.

Birçok markada farklı esanslarda oluşturulan vücut spreyi fiyatları da değişkenlik gösterir. Kalıcılık etkileri, koku içerikleri ve ağırlık oranları; perakende ya da toptan satışı fiyatlar üzerinde etkili faktörlerdir. Kullanımının giderek yaygınlaştığı vücut spreyleri farklı markalarda ve her bütçeye uygun fiyatlarda bulunur. Vücut spreyinin en önemli özelliği pratik olmasıdır. Kadınlar çantalarında kolaylıkla taşıyabilir ve istediklerinde rahatlıkla kullanabilirler. Parfüm şişeleri genellikle ağır cam şişelerde olduklarından taşınması zor olabilmektedir. Daha hafif yapıda olan vücut spreyleri ise istenilen yerde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle duştan sonra vücuda ve saçlara kullanıldığında kişinin hem temiz hem de güzel kokmasını sağlar. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.