x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

KADIN BAKIM

Toplam 354 ürün bulunmaktadır.

Kadın Kişisel Bakım Ürünleri Nelerdir?

Kişinin hem psikolojik hem de bedensel olarak iyi hissetmesi için dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Ve bunlara dayanarak her bakımdan kişisel bakımını devam ettirmelidir. Bunun içerisinde düzenli egzersiz yapmak, düzenli ve iyi beslenmek, kendine vakit ayırmak gibi maddeler yer almaktadır. Kişisel bakım ürünleri ise tüm bu maddeleri destekleyici ürünlerdir. Kişi kendine iyi davrandığı zaman çevresindekilere de bunu yansıtır. Bu yüzden kişinin kendine yaptığı her türlü yatırım hem çevresine hem de geleceğine yaptığı yatırımdır. 

Sağlıklı bir yaşam için kişisel bakımına özen göstermelidir. Kişisel bakım bazen farklı davranış biçimleri ile de karıştırılmaktadır. Fakat kişinin ellerini düzenli olarak yıkaması, düzenli duş alması, sabah kalktığında yüzünü yıkaması, saçını taraması gibi eylemler genel olarak bakıldığında kişisel bakım içinde yer almaktadır. Fakat toplum genelinde makyaj ürünleriyle makyaj yapmak, fön makinesiyle saçını şekillendirmek de kişisel bakımın içerisine dahil edilmektedir. Bunlar kişinin dış görünüşünü için yaptığı eylemlerdir. 

Kadın Kişisel Bakım Ürünleri Çeşitleri Nelerdir?

Kişisel bakım ürünleri çeşitleri oldukça fazladır. Gelişen sektör ile beraber toplum bireylerinin şikayetçi olduğu bir çok konuya uzmanlar tarafından çözüm geliştirilmiştir. Her bireyin beden yapısı, saçı, teni vs. farklıdır. Uzmanlarda kişiye özel bakım ürünlerini her geçen gün daha çok geliştirmektedir. Bu yüzden kişisel bakım ürünlerinde çok fazla çeşitlilik bulunmaktadır. Bu kişisel bakım ürünleri arasında en çok kullanılanlar ise şöyledir;

 • Vücut spreyi: İçerisindeki esansa bağlı olarak rahatlama, ferahlama gibi etkileri olan bu süreyler genelde duştan sonra güzel kokmak için kullanılır.
 • Deodorant: Genel kullanım amacı ter kokusunu engellemek ve terin olumsuz etkilerini yok etmektedir. Güzel bir kokuya da sahip olurlar. 
 • Saç kremi: Özellikle kuru saçlar veya nem oranı düşük saçlar için tercih edilen bu ürün durulanması gereken ve durulanması gerekmeyen olmak üzere iki türlü üretilmektedir. Durulanması gereken saç şampuanladıktan hemen sonra kullanılır. Durunmalası gerekmeyen ise nemli veya kuru saça durulanmadan uygulanabilir. Saçı nemlendirir, dış etkenlere karşı korur, kolay taranmasını ve şekil almasını sağlar. 
 • Saç maskesi: Saç maskesi saça ihtiyacı olan besini sağlamak, saçı korumak ve bakımını yapmak için uygulanmaktadır. En iyi saç maskesi, doğal ürünlerden oluşmaktadır.
 • Tırnak makası: Her bireyin tırnakları düzenli olarak uzakmakta bu yüzden kesim ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Tırnak makası kişisel bakım ürünleri içerisinde en çok kullanılan araçlardan biridir. 
 • Törpü: Tırnak batması gibi çeşitli problemlerin yaşanmaması ve tırnak bakımının sağlanması için tırnak kesildikten sonra tırnağı törpü ile şekillendirilmesinde fayda vardır. 
 • Kişisel bakım seti: Kişisel bakım setleri cilt bakım seti olarak da değerlendirilmektedir. İçerisinde genellikle el kremi, kolonya, şampuan, vücut kremi gibi genel ve temel kişisel bakım ürünleri yer alır. 
 • Banyo setleri: En çok otellerde ya da seyahatlerde tercih edilen banyo setleri içinde şampuan, saç kremi, sabun ve duş jeli bulundurur. 
 • Şampuan: Şampuan en temel kişisel bakım ürünlerinden biridir. Saçın temizlenmesi için kullanılan bir üründür 
 • Duş jeli: Duş sırasında vücudun temizlenmesi için kullanılan, yumuşak bir yapıya sahip, güzel kokan bir bakım ürünüdür.
 • Sabun: Birçok amaç için üretilen sabunlar da en temel  kişisel bakım ürünleri arasında yer alır. El sabunu, duş sabunu, yüz sabunu gibi birçok sabun türü bulunmaktadır. 
 • Saç yağları: Herkesin çok fazlası kullanmayı tercih etmediği ama saçı en çok besleyen kişisel bakım ürünlerinden biridir. Saç yapısına göre farklı içerikte olanları mevcuttur. 
 • Yüz kremi: Yüzün nem dengesini sağlamak için kullanılan yüz kremleri karma, yağlı ve kuru ciltler için ayrı ayrı içeriklerde üretilmektedir. 
 • El kremi: En çok kullanılan uzuvlardan biri olan el kremi için özel olarak üretilen ve gün içerisinde birden fazla ihtiyaç duyuldukça kullanılabilen kremlerdir. 
 • Vücut kremi: Tüm bedenin nem dengesini sağlayarak bakımını yapan kremlerdir. 
 • Vücut yağı: Bazı kişisel vücut kremi ile bakımı yeterli görürken bazıları vücut yağını da tercih eder. Bazı bireyler ise sadece cildini nemlendirmek ve beslemek için yağın yeterli olduğunu düşünür. Vücut yağı bedeni cildi besleyerek, nemlendirir. 
 • Hijyen ürünleri: Özellikle pandemi ile beraber kullanımı ve üretim çeşitliliği artan bu ürünler dezenfektan gibi kişisel hijyeni sağlamak için kullanılır. 

Kadın Kişisel Bakım Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Sağlıklı bir yaşam için yapılması gereken eylemlerin tümü olan kişisel bakım ve ürünlerinin temel özelliği kişinin sağlıklı ve taze kalmasını sağlamaktır. Toplumdan herhangi bir birey sabah kalkar ve yüzünü yıkar. Yüzünü yıkarken kullandığı sabun yüz nem dengesini sağlamaktan ve yüzünü temizlemekten sorumludur. Belki duş alabilir. Duşta kullandığı duş jeli ve şampuan da saçın ve bedenin hem temiz hem de nem oranını dengeleyerek sağlıklı kalmasını sağlar. Eğer şampuan yeterli değilse bu rituel saç kremi ile de desteklenir. Duştan çıktıktan sonra saça sürülen herhangi bir yağ, krem de yine aynı şekilde saçın dış etkenlerinden korunmasını ve sağlıklı kalmasına fayda sağlar. 

Düzenli olarak tırnakları kesmek, törpülemek ya da bunun için kuaförden destek almak ya da tıraş olmak da bir kişisel bakımdır. Bu durumda kişisel bakım ürünlerinin üç temel özelliği vardır. Bunlar kişinin bedenini;

 • Temiz tutmak.
 • Sağlıklı tutmak. 
 • Dış etkenler mümkün oldukça korumak, böylelikle sağlıklı yaşlanılmasını sağlamak.  

Kadın Kişisel Bakım Ürünleri Fiyatları

Kişisel bakım ürünleri fiyatları kişisel bakım ürünlerinin markalarına, içeriklerine ve toptan alınıp alınmamasına göre farklılık göstermektedir. Her bütçeye uygun kişisel bakım ürünü bulmak mümkün. Fakat bu ürünleri satın alırken iyi değerlendirmek gereklidir. Daha önceki deneyimler ya da sağlık bakanlığında onayı olup olmadığı ve içeriğinin detaylı okunması bu konuda katkı sağlayacaktır. Günümüzde çok fazla kişisel bakım ürünleri markası var, bu yüzden aslında en doğru hareket farklı bir ürünü almadan önce muhakkak alanında uzman bir doktora danışmak olacaktır.

Kadın Kişisel Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişisel bakım ürünlerinden maksimum fayda alınabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur;

 • Alınan her kişisel bakım ürünün muhakkak içeriği okunmalı ve kişinin varsa eğer alerjen olduğu maddeler bunların olup olmadığına dikkat edilmelidir. 
 • Alınan ürün bireyin cildine uyumlu olmalı bu yüzden kişi cilt yapısını iyi bilmelidir. Eğer meslea cilt kuru ise farklı nemli ise farklı veya karma ise farklı ürünler önerilecektir. 
 • Asla açık ambalajlı bir ürün tercih edilmemelidir. 
 • Alınan kişisel bakım ürünü kişinin kendisine özel olmalıdır. 
 • Ürünler orijinal ve sağlık bakanlığından onaylı olmalıdır. 
 • Alınan ürün öncesinde test edilmelidir. Bu sayede eğer kişi bir maddeye alerjik reaksiyon gösteriyor büyük bir olumsuzluk yaşanmadan öğrenilmiş olur. 
 • Özellikle cilt ile doğrudan temas eden ürünler satın alınmadan evvel uzman bir doktora danışılmalıdır. Doktor cilt yapısına en uygun ürünleri tavsiye edecektir. 
 • Tüm bu detaylar ayrıca kozmetik ürünler için de geçerlidir. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.