x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Erkek Vücut Bakım Ürünleri

Toplam 76 ürün bulunmaktadır.

Erkek Vücut Bakım Ürünleri Nelerdir?

Erkek vücut bakım seti, erkeklerin günlük hayatta kullanmayı tercih ettiği temizlik amaçlı ürünlerdir.  Vücut sağlığına ve hijyenine dikkat eden erkekler için üretilen pek çok çeşit, piyasalarda yer alır. Vücut bakım seti olarak bilinen bu ürünlerin başında vücut tıraş makinesi gelmektedir. İstenmeyen tüylerin vücuttan alınması için kullanılan oldukça işlevsel bir üründür. 

Özellikle son yıllarda genç ve yetişkin erkeklerin vücut bakımlarına dikkat ettiği gözlenmektedir. Güzel görünmek, hoş kokmak en başta temizlik ile gerçekleşir. Çünkü iş ortamlarının yoğunluğuna göre bedensel anlamda hareket gerektiren işlerde çalışanların günlük olarak vücut temizliğine dikkat etmesi gerekmektedir. Bu yüzden kullanacağı ürünlerin ihtiyaca ve amaca uygun bir şekilde seçmesi oldukça önemli bir durumdur.  

Erkek vücut bakım kiti özellik itibari ile farklı başlıklara sahip tıraş makinesidir. Vücudun her bölgesine özel olarak tasarlanmış, ayarlanabilir başlıkları sayesinde oldukça pratik bir kullanımı vardır. 

Erkek vücut tıraş makinesi vücut kıllarının güvenli bir şekilde düzeltilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Hassas bölgelerde bile kolay kullanıma sahiptir. 

Bunun yanı sıra erkeklerin vücut bakımlarında vücut losyonları da önemli bir yere sahiptir. Erkek vücut losyonu banyo sonrası kullanım için üretilmiş bir üründür temiz vücuda uygulanarak ter kokusunun önüne geçilmesine imkân sunar. Diğer taraftan duş jeli, şampuan, bakım sabunları gibi geniş ürün çeşitliliği ile erkekler bakımlarını ihtiyaçları doğrultusunda yapabilir.

Erkek Vücut Bakım Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Erkek vücut bakım ürünleri farklı özelliklerde ve farklı cilt tipine uygun olacak şekilde üretilmiştir. Erkek vücut bakım kremi günlük kullanımda vücudun nemlendirilmesi için kullanılmaktadır. Cilt özelliğine göre farklı özellikleri olan nemlendiriciler vücudun daha sağlıklı ve canlı görünmesinde etkilidir. Gece ve gündüz kullanımı için farklı özelliklere sahip olan nemlendirici kremler aynı zamanda deriye esneklik kazandırır. 

Vücut tıraş makinesi ise vücut bakım rutini açısından kullanılan el aletidir. Uzun ömürlü olmaları açısından tercih edilen bu makineler, kılları asılmadan kesen, akan suda kolayca temizlenebilen, vücudu kesik ve çiziklere karşı koruyan özellikleri mevcuttur. Bu amaçla kullanılan erkek vücut tıraş makinesi modelleri koltuk altı, göğüs, bacaklar, kollar ve özel bölgelerde kullanıma uygundur. 

Vücut bakım seti içerikleri incelenecek olursa kişisel temizlik için ihtiyaç duyulan tüm ürünler bulunabilir. Bu setlerin içeriğinde elektrikli ya da şarjlı makineler ile bakım ürünleri vardır. Başlangıç olarak erkekler için temizlik ve hijyen sağlamaya yardımcı olan bütün ürünler düzenli kullanılmalıdır. Öncelik vücut temizliğidir. Temiz olan vücuda kullanılan her türlü ürün ise vücudun sağlıklı ve diri durmasını sağlamaktadır. 

Vücut losyonu erkek bireylerin kullanması için üretilmiş bakım ürünlerinden bir tanesidir. Bu losyonlar yüz ve vücut için farklı özellikte üretilmiştir. Tıraş sonrası, duş sonrası vücudun canlı görünmesi ve nem derecesinin korunması için kullanılır. Her cilt tipine uygun olan çeşitleri de mevcuttur. Erkek bakımında önemli olan bir diğer ürün ise tıraş köpükleri ve tıraş jelleridir. Vücudun ve yüzün traş esnasında tahriş olmaması için kullanılması gerekir. 

Erkek Vücut Bakım Ürünleri Çeşitleri Nelerdir?

Erkek vücut bakım seti olarak bilinen ürünler yüz bakımı, saç ve sakal bakımı, cilt bakımı, ayak bakımı diye kategorilere ayrılmıştır. Bu kategoriler dikkate alınarak farklı cilt yapılarına göre ürünler üretilmiştir. 

Günümüzde yüz ve cilt bakımı ürünleri sadece kadınların değil erkeklerinde günlük rutinleri arasına girmiştir. Cildine ve temizliğine dikkat eden her bireyin yapması gereken bakımlar vardır. Bu doğrultuda vücut bakım ürün çeşit kategorileri şöyledir:

Saç ve Sakal Bakım Ürünleri: Tıraş makineleri ve jiletler bu grupta yer alır. Saç ve sakalın düzeltilmesinde, kısaltılmasında ve kesilmesinde kullanılan el aletleridir. Bunun yanı sıra şampuan ve bakım kremleri de saç ve sakal temizliğinde kullanılan ürünlerdendir. Tıraş işlemi yüzü ölü derilerden arındırarak hücre yenilenmesine neden olur. Bu yüzden tıraş sonrası batık, kıl dönmesi gibi sorunlarla karşılaşmamak için cilt nemlendirilmeli ve uygun ürünlerle beslenmelidir.

Yüz Bakım Ürünleri: Erkek bakımında yüz bölgesinde temiz tutulması ve nemlendirilmesi oldukça önemlidir. Bu kapsamda yüz yıkama jeli, yüz yıkama köpüğü ve yüz bakım kremleri bu bölümde yer alır. Yüzün sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayan farklı cilt tiplerine uygun ürünler yer alır. Bu ürünler sayesinde yüz derisi esnekleşir ve yaşlanma gecikir. Aynı zamanda göz çevresi kremleri ile bu bölgelerde oluşacak olan kırışıklıklarında daha geç oluşması sağlanacaktır.

Genel Vücut Bakım Ürünleri: Vücut bakım seti erkeklerin günlük hayatta düzenli kullanması gereken ürünlerdir. Erkek vücut bakımında bilinmesi gereken cildinin daha kalın ve yağlı olduğudur. Yağlı cilt sivilce ve akne oluşturacağı için düzenli temizlenmesi gerekir. Temizlenen vücut çok yağlı olmayan erkek vücut kremi ile nemlendirilmelidir. Bunun yanı sıra erkek vücut tıraş makinesi ile de vücudun belirli bölgelerindeki kılların temizlenmesi vücut bakımında oldukça önemlidir. 

Ayak Bakım Ürünleri: İnsanın ayakta durmasını sağlayan ve tüm gün vücut ağırlığını çeken ayaklara bakım yapılması sağlık açısından gereklidir. Ayakkabı içerisinde saatlerce kalan ayaklar hava almadığı takdirde kötü kokulara neden olabilmektedir. Bu yüzden ayaklar günlük olarak temizlenmeli, ayaklara özel kremler ve ayak bakım losyonları ile kirden, tozdan ve kötü kokulardan arındırılmalıdır.

Erkek Vücut Bakım Ürünleri Fiyatları

Erkek vücut bakım seti tercih edilen ürünün markasına, modeline, gramına ve özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarında bulunmaktadır. Günümüzde piyasalarda bakım için gerekli olan geniş ürün çeşitliliği mevcuttur. Güzel ve bakımlı görünmek isteyen erkeklerin bu ürünlerden ihtiyaçlarına uygun olanları araştırıp tercih etmektedir. Bu ürünler arasında toptan ve perakende erkek vücut tıraş makinesi fiyatları merak edilmektedir. Bu makineler birçok marka tarafından üretilmiştir. Fiyat olarak ise markanın üretmiş olduğu malzemenin kalitesi, ürün içeriği ve yanında yer alan ekstra aksesuarlar, cihazların fiyatını etkilemektedir. Ayrıca bakım ürünleri içerisinde yer alan nemlendirici kremler, vücut losyonları, vücut şampuanları gibi ürünlerin fiyatları da her bütçeye hitap eden seçeneklerde piyasalarda bulunmaktadır. 

Erkek Vücut Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vücudu temiz tutmak sadece kadınların değil erkeklerin de yapması gereken bir faaliyettir. İçerisine erkek vücut spreyinin de dâhil olabileceği erkek vücut bakım kiti yardımı ile bakım kolayca ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Çünkü erkeklerin vücut bakımına ayırdıkları süre oldukça kısa olmalıdır. Tıraş makinası vücut bakımı için kullanılacaksa eğer makinenin seçimi vücudun yapısına uygun olmalıdır. Cildi tahriş etmeyen ve çizmeyen hassas başlıkları olan modeller vücut için uygundur. 

Erkek vücut bakım losyonu ise cilt tipine göre seçilmelidir. Çünkü her cilt, farklı özelliklere sahiptir. Cilde iyi gelmesi, canlandırması doğru ürünlerin seçimi sayesinde gerçekleşir. Kulaktan dolma bilgilerle yapılan bakım hataları vücuda zarar vereceği de bilinmelidir. Vücut ve cilt yapısının nasıl olduğunu bilmeyenlerin uzmanların desteğini alarak bakıma başlaması gerektiği önerilmektedir. 

Son olarak vücut bakım ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntıda ürün içerikleridir. Temiz içerikli, vücuda zararı olan kimyasallardan arındırılmış ürünler tercih edilmelidir. Bu yüzden vücudun iyi tanınması ve ona uygun faydalı olacak ürünler seçilmesi gerekmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.