x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kadın Tıraş Bıçağı Ve Yedekleri

Toplam 55 ürün bulunmaktadır.

Kadın Tıraş Bıçağı Fiyatları

Kadın tıraş bıçağı fiyatları, kişisel ihtiyaçlara göre farklı modeller olması sebebiyle farklı fiyat aralığında kullanıcılarına sunulmaktadır. Kadın tıraş bıçağı yaygın olarak her yerde bulunabilen, manuel yapıda olan epilasyon aleti olarak tanımlanır. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik çözümü şüphesiz tıraş bıçaklarıdır. 

Kadınlar için özel olarak üretilmiş kadın jilet çeşitleri, özellikle son yıllarda popüler olmaya başlamıştır. Diğer yöntemler gibi uzun süre gerektirmeyen tıraş bıçakları hem zamandan hem de bütçeden tasarruf edilmesini sağlar. Vücudun çeşitli bölgelerine göre özel olarak tasarlanmış başlıkları sayesinde vücut kıvrımlarını atlamadan pürüzsüz bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.

Bayan tıraş bıçağı, her yaştan her kadının tercih ettiği modelleri ile pratik bir kullanım imkânı sunmaktadır. Özellikle kadınlara özel olarak üretilmiş modeller, hassas bölgelerde son derece etkilidir. Klasik jiletlerden farklı olarak üretilmiş bu modeller, özel başlık tasarımı ile hassas bölgelerde rahat kullanım sağlar. 

Diz, dirsek ve bilek gibi kemikli bölgelerde bile yumuşak kullanım olanağı olan kadın tıraş bıçağı cilde herhangi bir zarar vermez. Sadece başlık kısmı değil sap kısmı da özel tasarımlı üretilmiştir. Kavrama olarak elin şeklini olan bu ürünler, elde kaymaz rahat bir şekilde tutulur. Böylece istenmeyen kazalar önlenmiş olur. Kadın tıraş bıçağı fiyatları her bütçeye hitap eden modelleri ve markaları ile toptan ya da perakende olarak satışa sunulmuştur.

Kadın Tıraş Bıçağı Çeşitleri Nelerdir?

Kadın tıraş bıçağı çeşitleri bölgesel ve jilet sayısına göre modellere ayrılmıştır. Epilasyon yöntemleri arasında en kısa ve en pratik olan yöntem tıraş bıçakları ile yapılır. Vücudun yapısına göre tasarlanmış oynar başlıklı yapı sayesinde ise oldukça işlevsel çeşitler kullanıcılara sunulmuştur. Kadın kullanıcıların özel olarak tercih ettiği bu modeller amaca hizmet etme derecesi bakımından da oldukça yüksek performanslı ürünlerdir. Farklı model seçenekli yapıları ile en kısa tüyleri bile kolaylıkla alabilme imkânı sağlayan wilkinson kadın tıraş bıçağı gibi çeşitlere yoğun talep gösterilmektedir. Kadınlar için üretilmiş başlıca tıraş bıçakları:

  • Kadın Kullan At Tıraş Bıçağı: 2 bıçaklı başlığı sayesinde pürüzsüz bir tıraş sağlayan modeldir. Özel tasarlanmış sapı sayesinde ise konforlu bir kullanım oluşturan kullan at tıraş bıçağı, kadın jilet çeşitleri içinde tercih edilen bir modeldir.
  • Yedek Başlıklı Kadın Tıraş Bıçağı: Kadınlara özel tasarlanmış bir model olan yedek başlıklı yapısı ile vücut kıvrımlarına uyum sağlar. yumuşak koruyucu bantla çevrili yapısı ile vücudu tahriş ve çiziklerden korur.
  • 3 Bıçaklı Kadın Jilet Modeli: kadınların doğal kıvrımlarına uyum sağlayan bir modeldir. Çok yönlü hareket olanı olan bu modelde yuvarlak başlık sayesinde rahat hareket imkânı oluşturur. İçerisinde yer alan 3 bıçak sayesinde pürüzsüz bir cilt oluşturur.
  • Genital Bölge Tıraş Bıçağı: Kadın genital bölge jilet seçenekleri arasında olan bu modelde en az 3 adet bıçak vardır. Daha konforlu ve pratik bir şekilde işlem yapılmasını sağlayan genital bölge için tasarlanmış modeller, performans ve memnuniyet açısından beğenilen bir jilet çeşididir.
  • Silikon Başlıklı Tıraş Bıçağı: Jilet başlığının alt ve üst kısmında silikon bir tabaka vardır. Ekstra konfor sağlayan bu başlıkta ekstra vücudu köpürtmek gerekmez. Islak deri üzerinde kolayca hareket etmesini sağlayan silikonlu jilet cildin pürüzsüz görünmesine neden olur.

Kadın Tıraş Bıçağı Nasıl Kullanılır?

Pürüzsüz ve yumuşak cilt tüm kadınların istediği bir durumdur. Özellikle son yıllarda piyasaya sürülen konforlu kadın tıraş bıçağı çeşitleri ile kadınlar isteklerine kolayca ulaşabilme imkânı elde etmiştir. Vücudu epilasyona hazırlamak yapılan işlem kadar önemlidir. Tüy alma uygulaması banyo sırasında yapılması önerilir. 

Nemli ortam olması sebebi ile banyo jileti kolayca vücut üzerinde kayar. Ayrıca jiletle tüy almak için kadın tıraş köpüğü kullanmakta gereklidir. Kullanılmadığı takdirde tıraş sonrası cilt kuru ve tahriş olmuş bir şekilde görülür. Kadın tıraş bıçağı kullanımı bölgeden bölgeye farklılık gösterir. Dikkat edilmesi gereken tüylerin çıkış yönüne doğru tıraş etmek gereklidir. 

Bacak tüyleri alınırken kadın jilet ayak bileğinden diz kapağına doğru hareket ettirilmelidir. Üst bacakta ise dizlerden yukarı yönlü hareket ettirilmelidir. Koltuk altında ise jiletin hareket yönü önemli değildir. Jel başlıklı jilet koltuk altı için ideal olan bir modeldir. Bikini bölgesi için bikini bölgesi jilet tüylerin uzama yönüne doğru kullanılmalıdır. 

Tüy alma işlemi gerçekleştirildikten sonra ılık su ile vücut kurutularak nemlendirilmelidir. Jilet kullanımında dikkat edilmesi gereken bir durum ise acele etmeden yavaş hareketler ile tüyler alınmalıdır. Böylece vücut kesik ve tahrişlere karşı korunmuş olur. Kullanım esnasında jiletin ileri geri hareketler şeklinde değil de tek yöne doğru ilerlemek doğru bir kullanım şekli olacaktır.

Kadın Tıraş Bıçağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kadın tıraş bıçağı, kadınların tüy ve vücut yapılarına göre tasarlanmıştır. Kadınların hassas yumuşak vücut yapısı tıraş bıçaklarının özel olarak üretilmesini zorunlu kılmıştır. Ayrıca kadın tıraş bıçağı çeşitleri, daha ince yapıda jiletlere sahiptir. Ayrıca cildi uzun süre koruyan kayganlaştırıcı etkili başlıkları sayesinde ise kolay kullanımları vardır. Özellikle yaz mevsiminde kullanımı artan tıraş bıçaklarını alırken pratik kullanımı olan modeller tercih edilmektedir. Ayrıca tıraş bıçağında yer alan jiletin kalitesi ürünün performansı açısından önemlidir. Bu yüzden kaliteli ürünlerin tercih edilmesi gerekir. 

Tıraş bıçağı alırken dikkat edilmesi gereken bir özellik ise kullanım alanlarıdır. Vücudun belirli bölgelerinde kullanım imkânı olan kadın tıraş bıçakları bölgeye özel tasarlanmış olanları alınmalıdır. Hassas bölgeler için farklı başlık türleri olan modellerin tüyleri almada daha işlevsel olduğu bilinmektedir. Bütün tıraş bıçaklarının amacı tüy almak olsa da tıraş bıçakları arasındaki kalite farkı müşteri memnuniyetine yansır. Tasarım olarak vücuda uygun olmayan tıraş bıçaklarının alınması cildi tahriş ederek kızartır. Üstün teknoloji ile üretilmiş çok bıçağa sahip kadın permatik,  hafif dokunuşlar ile konforlu tıraş imkânı sunan modellerin alınması gereklidir.

Kadın Tıraş Bıçağı Cildi Tahriş Eder Mi?

Kadın tıraş bıçağı kullanımına cildin tahriş olmaması için dikkat edilmelidir. Tıraş işlemi doğru teknik ve ürünlerle uygulandığı zaman cildi korur ve zarar vermez.  Burada dikkat edilmesi gereken doğru jilet seçilmesidir. Kadınlar için tasarlanmış personna tıraş bıçağı gibi modeller tıraş için oldukça elverişlidir. Kalitesiz ve jilet kısmı körelmiş tıraş bıçakları kıl dönmesi, kızarıklık, batık, kaşıntı gibi cilt problemlerine neden olmaktadır. Bütün bu belirtilere önlem almak için vücudun yapısına uygun tıraş bıçağını bastırmadan kullanmak gerekir. Bunun yanı sıra vücutta tahrişe genellikle tek bıçaklı jilet modelleri neden olmaktadır. Bu yüzden 5 bıçaklı jilet kadın kullanıcılar için idealdir. Bıçak sayısının fazla olması ve teknik olarak donanımlı olan tıraş bıçakları pürüzsüz bir cilt oluşmasını sağlar. Ek olarak cildin tahriş olmasını sağlayan bir durum da kuru cilde direkt olarak tıraş bıçağı sürülmesidir. Uygulama yanlışlıklarına dikkat edilmeli, cildin nemli ve ıslak olması sağlanmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.