x

Kadın Tıraş Ürünleri

Toplam 59 ürün görüntüleniyor.

Kadın Tıraş Ürünleri Fiyat?

Piyasada farklı özelliklere sahip kadın tıraş bıçağı seçenekleri bulunmaktadır. Kullanım kolaylığı sağlaması, cildi tahriş etmemesi veya jilet kalitesi gibi özellikleri ile her bir tıraş bıçağının tercih edilme nedeni farklı olmaktadır. Özelliklerin değişmesi ve rahat bir kullanım sağlayan hal alması genellikle tıraş bıçaklarının fiyatlarını arttırmaktadır. Özellikle, kendinden sabunlu tıraş bıçağı çeşitleri piyasada bulunan en yüksek fiyatlı tıraş bıçakları olmaktadır. 

Ekonomik fiyatlı bir kadın jilet alımı gerçekleştirilmek isteniyorsa, en basit özellikli olup, bir paket içerisinde 5- 6 adet satılan jiletler önerilmektedir. Jilet başına düşen maliyet böylece azalmaktadır. Bıçak sayısı fazla olan veya sabunlu özelliğe sahip gelişmiş tıraş bıçağı modellerinin bazıları yedek başlıklarla satılmaktadır. Kadın yedek tıraş bıçağı setleri de tek tek alıma göre daha ekonomik olmaktadır. 

Kadın Tıraş Ürünleri Nelerdir?

Kadın tıraş ürünleri, tıraş bıçaklarından ve tıraş jellerinden oluşmaktadır. Tıraş bıçakları, jiletlerin bıçak sayısı, kullanım alanları ve ek özelliklerine bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitler aşağıdaki gibidir.

3 Bıçaklı Jilet ve 5 bıçaklı jilet: Jiletlerin bıçak sayısı ve jiletlerin keskinliği, tıraşın başarı sonucunu etkilemektedir. Jilet sayısı arttıkça, küçük tüylerin de alınabilme imkanı artmaktadır. Kadın jilet çeşitleri arasında genellikle, 5 bıçaklı jilet kadın cildinde oluşan küçük tüyleri de kesebildiğinden daha çok tercih edilmektedir. Jilet kalitesi ve keskinliği açısından ön plana çıkan markalardan biri ise Bayan Permatik olmaktadır. 

Sabunlu jilet: Son dönemlerin en popüler jilet çeşitlerinden olan sabunlu jiletler, tıraş jeli kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Başlık kısmında özel sabun alanı bulunması, su ile temas ettiğinde cildin nemlenmesini ve kayganlaşmasını sağlar. Böylece çok daha kolay bir tıraş deneyimi yaşanır. Bacak jileti olarak genellikle bu sabunlu jiletler tercih edilmektedir. 

Banyo jileti: Tek jiletli olan banyo jiletleri, kadın kullan at tıraş bıçağı olarak tercih edilmektedir. Tek kullanımlık olan bu jiletler özellikle bikini bölgesi jilet veya genital bölge jilet olarak kullanılmaktadır. Tek seferlik kullanımı nedeniyle hijyenik olmaları ve banyoda rahatlıkla kullanabilmeleri, her iki bölge için kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Bikini bölgesi jilet: Bazı markalar, sadece bikini bölgesine yönelik jiletler üretmektedir. Korunaklı başlığa sahip olmaları küçük kesiklerin önüne geçtiği gibi, özel jilet yapısı ile tüm tüylerin kolayca alınmalarını sağlamaktadır. Şarjlı versiyonları da bulunmaktadır. Banyo jiletleri tek bıçaklı olduğundan tüylerde kopmalara neden olabilmektedir. Bikini bölgesi jiletleri koparmadan ziyade kesme işlemi gerçekleştirir.

Yüz jileti: Kadınlar için yüz jileti, diğer jilet modellerinden farklıdır. Usturayı andıran bu modeller, küçük tüylerin rahatça kesilebilmesini sağlar. Güvenlikli tıraş bıçağı seçenekleri de bulunmaktadır. Bu tür jiletler ile ciltte oluşabilecek küçük kesiklerin önüne geçilir. 

Kadın nostaljik tıraş bıçağı: Eski tip tıraş makinesi olarak adlandırılan, nostaljik tıraş bıçakları günümüzde çok az tercih edilmektedir. Büyük ve ağır olmaları kullanım zorluğu yaratmaktadır. Tek jiletli olmaları ise kullanım alanlarını kısıtlamaktadır.

Oynar başlıklı jilet: Jilet başlığının oynar olması, bacak, kol gibi geniş alanlarda ve eklem kısımlarındaki tüylerin alınabilmesi adına kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Genellikle, 3 ve 5 bıçaklı jilet modelleri oynar başlıklı olmaktadır. Banyo ve kadın yüz jiletleri ise sabit başlıklara sahiptir.

Kadın yedek tıraş bıçağı: Özel başlıklı tıraş bıçakları alınırken, yedek başlıklara beraber satılmaktadır. Alım sırasında takılı olan başlığın keskinliğinin azalması veya sabunun bitmesi ardından değişiklik yapılması gerekir. Bu noktada yedek tıraş bıçakları kullanılarak, aynı jilet sapı kullanılmaya devam edilir. 

Tıraş jelleri ise cildin tahriş olmasının önüne geçilmek için üretilmektedir. Aloe Vera gibi cildi besleyen bitki özleriyle zenginleştirilen bu jeller, tıraş yapılmasını kolaylaştırır. Jiletler, cilt üzerinde daha rahat kayar ve böylece ciltte oluşabilecek küçük kesiklerin önüne geçilir. Özellikle, kuru ciltlerin tıraş sonrasında yanma veya kaşıntı hissi oluşumu önlenir.  

Kadın Tıraş Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Kadın tıraş ürünleri kullanılırken dikkatli olunmalıdır. Daha fazla tüy sorunu ile karşılaşmamak veya ciltte kesiklerin oluşumunu önlemek adına dikkat edilmesi gereken öğeler bulunur. 

  • Sabunsuz jilet başlığı kullanılması halinde, cildin nemlendirmesi üzerine tıraş jeli kullanılması önerilmektedir. Kuru cilt üzerine uygulanan jilet ciltte tahrişe ve kesiklere neden olmaktadır.
  • Jiletler, kullanılması ardından dikkatli bir şekilde yıkanarak üzerindeki tüylerden arındırılmalıdır.
  • Jiletler tek bir kişi tarafından kullanılmalıdır. Tıraş sırasında oluşabilecek olası bir kesiğe bağlı kanama durumunda, kan yolu ile bulaşabilecek hastalıkların aynı jileti kullanan diğer kişiye de geçme riski bulunmaktadır. 
  • Tıraş olurken sadece tüylerin bulunduğu alana jilet sürülmelidir. Jiletin geniş bölgelerde rahatça kullanılması tüy artışına neden olmaktadır. Bu durum tüy sorununu arttırarak kişilerde rahatsızlığa neden olur. 
  • Tıraş jelleri ilk önce cildin küçük bir alanında denenmelidir. Hassas ciltler için hassas ciltlere özel ürünler tercih edilmelidir.
  • Tıraş bıçakları, tüy çıkma yönünün tersine olacak şekilde aşağıdan yukarıya veya yukarıdan aşağıya olacak şekilde uygulanmalıdır. 

Kadın Tıraş Ürünleri Kullanımı Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Jilet kullanan kadınlar, tıraş sonrasında cilt bakımına yönelmektedir. Tahriş olan cildin nemlendirilmesi ve dezenfeksiyonu son derece önemlidir. Tıraş ardından cildin soğuk su ile hem kesilmiş tüylerden hem de tıraş losyonu veya sabundan arındırılması gerekir. Güzelce yıkanması ardından cilt temiz bir havlu ile kurulanır. Tıraş sonrası cildin nem düzeyi oldukça önemlidir. Bundan dolayı genital bölge dışındaki tüm bölgeler için, cilde uygun olan nemlendirici bir krem ile cilt nemlendirilmelidir. 

Kadın Tıraş Ürünleri Cildi Tahriş Eder mi?

Kadın tıraş ürünleri cildi tahriş edebilmektedir. Özellikle, direkt olarak kuru cildin tıraş edilmesi kuru derilerin de alınmasına neden olup ciltte pul şeklinde dökülmelere neden olabilmektedir. Bundan dolayı bir tıraş losyonu veya sabun kullanmak son derece önemlidir. Tıraş sonrasında bazı ciltlerde kızarıklıklar oluşmaktadır. Bu kızarıklıklar geçici olup endişe duyulmasına gerek yoktur. Tıraş sonrası bölgenin soğuk su ile yıkanması kızarıklıkları azaltmaktadır. 

Tıraş bıçakları kullanılırken dikkatli olunmalıdır. Özellikle, 3 ve 5 bıçaklı jiletlerin keskinliği oldukça yüksektir. Bu tür jiletlerin dikkatsiz kullanımı ciltte ciddi kesiklere neden olabilmektedir. 

Kadın Tıraş Ürünleri Ne Sıklıkta Değiştirilmelidir?

Kadınlar için en iyi jilet, uzun süreli kullanım olanağı sağlayan jilettir. Bir jiletin ne kadar kullanılabileceği jiletin modeline, kullanım şekline ve kullanım sıklığına göre değişmektedir. Kişi, jileti çok sık kullanıyorsa veya tüy yapısı çok gür ve sert ise jiletin kullanım süresi kısalmaktadır. Jilet kısmının sert yüzeyler ile teması jiletlerin keskinliğini yitirmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı kullanım ardından jiletler dikkatli muhafaza edilmelidir. Jiletin cilt üzerinde yeterince kaymaması, cildi çekmesi ve rahatsızlık hissettirmesi halinde jilet değiştirilmelidir. Uygulama bölgesindeki tüylerin alınmadığı fark edilmesi halinde yine jilet değiştirilmelidir. 

Bazı jiletlerde, suyun kireçli olmasından kaynaklı olarak veya tıraş losyonundan yeteri kadar arındırılmamasına bağlı olarak paslanma oluşumu görülmektedir. Bu durumda da jiletler kullanılmamalıdır. 

Tıraş jellerinin ise tavsiye edilen son kullanma tarihi veya açıldıktan sonra ne kadar süre içerisinde kullanılması gerektiği üzerlerinde yazmaktadır. Bu sürelere uyum sağlanması oldukça önemlidir. Kullanım süresi dolan ürünler cilt hassasiyeti yaratabilir veya etkisini yitirmektedir. T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.