x

Kadın Kişisel Bakım Ürünleri

Toplam 175 ürün görüntüleniyor.

Kadın Kişisel Bakım Ürünleri Fiyatları?

Güzel ve bakımlı görünmek her kadını değerli hissettirir. Kadınların gerek günlük hayatta gerek özel gün ve gecelerinde gerekse bedensel sağlık açısından kişisel bakımlarına dikkat etmesi gerekir. Sağlıklı yaşam için vücudun hem içten hem de dışarıdan desteklenmesi önemlidir. Bu desteklemeyi sağlamak için birçok ürüne ihtiyaç duyulur. Örneğin, kişisel bakım için gerekli olan sağlıklı ürünler, deterjan, şampuan, sabun, kozmetik ürünler, yüz yıkma jelleri, yıkama köpükleri, kaş bakımı, göz bakımı, vücut losyonları, el bakımı, ayak bakımı için kullanılması gereken pek çok çeşit mevcuttur. 

 Cildin yapısına göre seçilecek olan bu ürünlerin fiyatları da merak edilen bir konudur. Ürün fiyatlarına birçok faktör etki eder. Ürün içeriği, kullanılan maddeler, orijinalliği gibi durumlar fiyat belirlemede son derece önemlidir. Kişiler kullanacağı ürünü öncelikle iyi araştırmalı, içeriğine dikkat etmelidir.

Kişisel Bakım Nedir?

Kişisel bakım, kişinin çevresi ve yakınları ile kurduğu ilişkilerde son derece önemli bir yere sahip olan kişisel temizlik kurallarının hepsine denir. Sağlıklı yaşam için gerekli olan bu bakım, saç, yüz, el-ayak, vücut gibi alanların temiz tutulması, estetik açıdan daha güzel gözükmesi için gereklidir. İnsanın kendini daha iyi hissetmesi açısından da son derece önemli bir konudur. 

Günlük yaşamda gerek evde gerek sosyal çevrede kabul görmek için kişinin her anlamda kendine bakmasına, kişisel bakımına dikkat etmesine gerek vardır. Kişisel bakım denilince akla ilk gelen makyaj malzemesi ürünleri gelmesin. Çünkü insanın temiz olması, temiz giyinmesi, tırnaklarını kesip saçlarını taraması da kişisel bakımın içerisine giren faaliyetlerdir.  

Kadın Kişisel Bakım Ürünleri Nelerdir?

Kadınlar gerek günlük hayatlarında gerekse özel günlerinde kişisel bakımlarına son derece önem verirler.  Kendine her konuda değer veren kadın kendini daha özgüvenli hisseder ve toplumda kendine daha iyi yer bulur. Bu kapsamda kadın kişisel bakım ürünleri oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu ürünler kısaca açıklanacak olursa şu şekilde sıralanabilir:

 • Kadın Cilt Bakım Ürünleri: Cilt temizliği ve cildin sağlığı açısından cilt bakım ürünleri oldukça önemlidir. Ürünlerin yanı sıra hangi ürünün ne zaman kullanılacağı da bilinmelidir. Cilt bakım ürünleri içerisinde kadınlar tarafından en çok kullanılan ürünler yüz bakımı için gerekli olanlardır. Bunlar yüz yıkama jeli, yüz yıkama köpüğü, tonikler, yüz bakım serumu, gece kremleri, göz çevresi kremleri vb. gibi çeşitlerdir. 

Yüz bakımına başlamadan önce yapılacak ilk iş cildi güzel bir şekilde temizlemektir. Ayrıca genel cilt bakımı için gerekli olan ürünlerin başında tüm vücut için uygun olan nemlendirici bakım kremleridir. Cildin yapısına uygun nemlendirici krem kullanımı cilt bakımı için son derece önemlidir. Vücut jeli, vücut bakım yağı, deodorantlar genel vücut bakımı için kullanılan ürünlerdir.

 • Kadın Saç Bakım Ürünleri:  Dış görünümüne önem veren kadınların bakımlı saçlara sahip olması, düzenli yapılan saç bakımı ile mümkündür. Saçların dolgun ve parlak olması herkesin istediği bir durumdur. Sadece şampuan ile yapılan yıkma işlemi saç bakımı için yeterli değildir. Özellikle sürekli ısıl işlem gören saçların bakımı daha zahmetli ve daha gereklidir.  

Saç bakımında kullanılan başlıca ürünler; saç bakım kremi, saç bakım yağı, saç serumu, saç losyonu gibi saça iyi gelen saçı dolgunlaştıran malzemeler yer alır. Saç bakımında önemli yeri olan bir diğer ürün ise saç bakım maskeleridir. Bu maskeler saça gerekli bakımı yaparak saçın nemlenmesine katkı sağlar. Dikkat edilmesi gereken bir konuda saç bakım ürünleri, saçta tavsiye edilen süreden daha uzun tutulmamalıdır. Saçta gereğinden fazla tutulan ürünler saçın yıpranmasına neden olur.

 • Özel Bölgeler İçin Gerekli Olan Bakım Ürünler: Kadın sağlığı açısından önemli olan özel bölge hijyeninin sağlanması gerekir. Temizlik açısından son derece önemli olan genital bölgenin gerekli bakımları yapılmaz ise sağlık sorunlarına neden olur.  Kaşıntı, mantar, kötü koku gibi sorunlar başlıca sıkıntılardır.

 Özellikle kadınlar regl dönemlerinde (adet dönemi) hijyene daha çok dikkat ederler. Pedler, günlük kullanıma uygun pedler genital temizleme mendilleri, çeşitli epilasyon aletleri özel bölgeler için kullanılan bakım ürünleri arasındadır.

 • Gece Bakım Ürünleri:  Gündüz bakımı kadar gece yapılan bakımda cildin kendini yenilemesi açısından gereklidir. Çünkü cilt kendini gece yeniler. Sabah daha canlı bir cilt ile uyanmak için gece bakımı yapılmalıdır. Gece kremleri, bakım serumları, retinol bakımı(cildi yenileyen bakım) , maskeler yatmadan önce kullanıma uygun olan ürünlerin başında gelir.
 • Ağız Bakım Ürünleri: sağlık açısından son derece önem verilmesi gereken kişisel bakım çeşitlerinden biriside ağız bakımıdır. Ağız bakımı için diş macunları, diş ipleri, diş fırçaları ağız bakımı için gerekli olan ürünlerdir.

Kadın Kişisel Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kadınların kişisel bakımları için gerekli olan ürünleri alırken dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi temiz içerikli ürünlerin tercih edilmesidir. Alacağınız ürünün içerisinde özellikle paraben gibi etken maddelerin olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü paraben cildin erken yaşlanmasına ve kanser hastalıkları gibi ciddi sorunlara sebep olur.  Ayrıca dikkat edilmesi gereken diğer durumlarda şu şekilde sıralanabilir:

 • Öncelikle cilt yapısı iyi tanınmalı ve ona uygun ürün seçilmeli
 • Ürünlerin içeriği incelenmeli, temiz içerikli ürünler tercih edilmeli
 • Açık, kullanılmış ambalajlı ürünler alınmamalı
 • Ürünlerin güzel kokularına aldanılmamalı
 • Ürünlerin orijinal olmasına dikkat etmeli
 • Ürünleri alırken test etmeli
 • Cilt bakım ürünleri profesyonel kişilerin yönlendirmesi ile alınmalı

Kadın Kişisel Bakım Ürünlerini Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kişisel bakım herkes için gerekli olan ve herkesin yapması gereken bir faaliyettir. Çünkü temizlik imandan gelir sözü ile de kişisel bakım İslam dininde de vurgulanmıştır.  Temel kişisel bakımın doğru ve zamanında yapılması gerekir. Aksi takdirde vücuda zarar verir. Her cilt tipinin ihtiyacı olan ürün farklıdır. 

Ürünleri kullanırken kişinin cildini iyi analiz edip ona göre ürünleri kullanmaya başlaması gerekir. Ürünler kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir durum da ürünü ne zaman ve hangi miktarda kullanılmasıdır. Bakım ürünlerini kullanırken vücudun temiz olması gerekir. Aynı şekilde saç bakımı içinde bu durum geçerlidir. Vücut, yüz, saç, ağız, el ve ayak bakımı öncesi cildin temiz olduğuna dikkat ederek bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Kadın Kişisel Bakım ürünlerini Kullandıktan Sonra Cilt Reaksiyon Gösterirse Ne Yapılmalıdır?

İnsan vücudunu dış etkenlere karşı cildi korur. Cildin temiz tutulması, günlük bakımlarının yapılması bu yüzden oldukça önemlidir. Bakım yapılırken cilde uygun olmayan ürünler ciltte kızarıklık, kaşıntı, döküntü gibi alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Parfüm, güneş kremi, şampuan, çeşitli kozmetik ürünler, çamaşır deterjanları gibi günlük hayatta sıkça kullanılan ürünler de ciltte reaksiyonlarına neden olabilir.

 Kişisel bakım ürünleri kullandıktan sonra vücut alerjik bir reaksiyon gösterdi ise öncelikle yapılacak olan işlem uzmana başvurulmasıdır. Bu reaksiyona sebep olan etkeni teşhis edip ondan uzak durmak son derece önemlidir. Çünkü bu belirtiler, önlem alınmazsa çok daha ciddi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden kişisel bakım ürünlerini kullanırken uzman önerisi ile başlamak önerilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.