x x
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Kapat
Sepetim
Kapat
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Cımbızlar

Görünüm :
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Cımbız Fiyatları

Cımbız fiyatları, cımbızın amaca hizmet etme derecesi ve üretildiği malzemenin kalitesine göre farklılık gösterir. Her bütçenin alabileceği fiyat seçeneklerine sahip olan cımbız, kadın ve erkek fark etmez günlük hayatta kullanabileceği pratik epilasyon eşyasıdır. Birçok çeşit ve özellikte üretilen cımbız çeşitleri sayesinde kişisel bakım kolaylıkla sağlanır. Ayrıca cımbız, sanıldığının aksine sadece kişisel bakımda değil pek çok sektörde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu amaçla üretilmiş özel yapım cımbızlar mevcuttur. Bu kapsamda amaca hizmet eden en iyi cımbızın tercih edilmesi oldukça önemli bir durumdur. Çok uzun yıllardır kullanım hizmeti sunan bu pratik alet oldukça işlevsel özellikleri ile kullanım alanlarında kolaylık sağlar.

Cımbız Çeşitleri Nelerdir?

Geçmişten bugüne çok uzun yıllar kullanım imkânı olan cımbızlar uçları yaslı veya sivri yapısı kıskaçlı olan bir el aletidir. Başlıca işlevi vücuttaki ince kıl veya tüyleri almak olan bu fonksiyonel aletin farklı kullanım alanları da mevcuttur. Kullanım kolaylığı sayesinde titiz çalışma isteyen sektörlerde tercih edilir. Tıp alanı, medikal malzemelerin kullanımı, kuyumculuk işleri ve yemek sektörü bu alanlara örnek gösterilebilir.

Cımbız tercih edilirken birden fazla seçeneği ile kullanıcısına sunulur. Uygun olan modeli seçmek için kullanım bölgesi ve beklentilerin bilinmesi gerekir. Ayrıca ebat olarak da farklı ölçülere sahip modelleri sayesinde kolaylıkla taşınabilir ve saklanması kolaydır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte cımbızlara farklı özellikler eklenerek kullanım da kolaylık sağlanmıştır. Kullanım alanlarına uygun başlıca cımbız çeşitleri şu şekildedir:

Sivri Uçlu Cımbız (Batık Cımbızı): Batık cımbızı olarak da bilinir. Vücudun herhangi bir bölgesinde tüyler, deri yüzeyine çıkmadan alt kısımda büyür ve batık denilen durum oluşur. Rahatsız edici bir görüntüsü olan bu durum da sivri uçlu cımbızlar oldukça etkilidir.

Düz Uçlu Cımbız: Yaygın kullanılan cımbız modelleri arasında yer alır. Kaş alımı ve saç bölgesinde rahatsız eden saç tellerinin alınmasında tercih edilir. Kolay kullanım şekli olan bu çeşit, kalın ve kısa tüyler için idealdir.

Eğimli Uçlu Cımbız: Uç kısmı eğimli olan bir modeldir. Eğimli cımbız güzellik salonu, kuaför ve berberlerde kullanılır. Ayrıca kuaföre gitmek istemeyenlerin alıp evde rahatlıkla kullanabileceği modellerden biridir. Çok kısa tüylerin alınmasında eğimli uç oldukça etkilidir.

Takma Kirpik Cımbızı: Kirpik takma işlemi esnasında kırılma vb. sorunların çıkmaması için kullanılan modeldir. Uç kısmı küt şeklinde tasarlanmış bu model hassas işlerde oldukça işlevseldir.

Kıvrımlı İğne Uçlu Cımbız: Güzellik merkezlerinde kullanılan bir cımbız modelidir. Son yıllarda moda olan ipek kirpik taktırma işlemi için kullanılır. Ayrıca kıvrımlı iğne ucu sayesinde ciltte oluşan siyah nokta, yağ bezesi gibi sorunların giderilmesinde de oldukça etkilidir.

Yuvarlak Uçlu Cımbız: Yuvarlak özellikte tasarlanmış uç kısmı ile gövdeye bağlanmış bir modeldir. Keskin olmayan uç kısmı sayesinde cilde zarar vermeyen, deriyi tahriş etmeyen yapısı ile kullanıma sunulur. Bu model cımbız kullanım konusunda acemi olan genç kızlar ya da gen erkeklerin kullanımı için uygundur.

Metal Cımbız: Kolay zarar görmeyen dayanıklı yapısı ile bilinen bir cımbızdır. Farklı renk seçenekleri de bulunan bu model uzun yıllar kullanım imkânı vardır.

Plastik Cımbız: Plastik malzemeden yapılan bu cımbız hobi amaçlı yapılan işlerde (boncuk, pul, taş vb.) ya da pasta sektörü başta olmak üzere çeşitli süsleme gerektiren işlerde kullanıma uygundur.

Tırtıklı Cımbız: Kaymayı önleyen tırtıklı yapısı ile tutulacak yeri ya da nesneyi sıkıca tutarak, yapılan işte kolaylık sağlar.

Işıklı Cımbız: Gözle görülmeyen tüylerin alınmasında oldukça etkili olan bu model üzerindeki ışık ile her ortamda kolaylıkla kullanılabilir. LED’li cımbız olarak da adlandırılan bu modelde farklı ışık kaynaklarına ihtiyaç duyulmaz.

Cımbız Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cımbız çeşitleri ve özellikleri bakımından geniş kullanıcı kitlesi olan bir eşyadır. Bu eşyayı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kullanım amacına uygun olmasıdır. Kullanım amacına uygun olmayan modeller seçildiği zaman olumsuz durumlarla karşılaşılacağı bilinmelidir. Örneğin, kaş alımı ve kaş şekillendirmek için özel olarak tasarlanmış kaş cımbızları tercih edilebilir. Amacına uygun olarak alınan her model cilde zarar vermeden etkili sonuçlar meydana getirir.

Cımbız seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli durum ise tüylerin yapısıdır. Uzun ve ince tüyler için yan cımbız modelleri tercih edilmelidir. Yaylı cımbız modelleri de ince tüylerin alınmasında etkilidir. Kalın ve düz tüy yapısına sahip olanlarsa düz cımbız seçimi yapmalıdır. Ayrıca yeni cımbız alınırken cımbızın üretiminde kullanılan materyalin özelliklerine de dikkat edilmelidir. Uzun süreli ve kullanım esnasında sorun yaşanmaması için paslanmaz ve dayanıklı yapıya sahip çelik modeller seçilmelidir.

Doğru Cımbız Seçimi Nasıl Yapılır?

Cımbız, her kadının makyaj çantasında bulunan pratik bir eşyadır. Kaş almak, bıyık almak veya vücudun çeşitli hassas yerlerinde ki istenmeyen tüylerin alınmasında yardımcı olan cımbızın seçiminde de dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. İyi seçilmiş bir cımbız amacına iyi hizmet eder ve pürüzsüz bir ten oluşturur. Cımbız seçimi kullanılacak alana göre farklı özellikte üretilmiştir. Bu özellikleri dikkate alarak bölgeye uygun tasarlanmış modeller seçilmelidir. Özellikle cımbız alırken kullanım kolaylığı sağlayan modeller seçilmelidir. Kolay kavranabilen, uygulama esnasında oldukça etkili olur. Doğru seçilmiş bir cımbız işlevsel olarak da iyi bir hizmet sunar.

Doğru cımbız seçimi yapmak için, cımbızın uç kısımlarının hangi işlemlerde kullanılacağı konusu iyi bilinmelidir. Kaş cımbızı vücutta kullanılmamalı, batık cımbızı ise kaş için kullanılmamalıdır. Çünkü her bölgenin özelliğine göre tasarlanmış cımbız modelleri doğru seçildiği takdirde güzel sonuçlar meydana getirir. Ayrıca kullanım kolaylığı olan, ele rahat bir şekilde oturan ve sert olmayan esnek yapıda ki cımbız modellerinin seçilmesi gerekir.

Cımbız Ne Sıklıkta Değiştirilmelidir?

Özellikle kişisel bakım alanında kullanılan cımbız modelleri kullanıma bağlı olarak zamanla işlevini kaybedebilir. Bu yüzden cımbız almadan önce özellikleri iyi bilinirse uzun süreli kişiye hizmet eden bir ürün olur. Özellikle kuaför güzellik salonları ve kuaförlerde kullanılan cımbızlar oldukça fazla kişi tarafından kullanıldığı için gerekli hijyenin sağlanması gerekir. Bu amaçla çeşitli kimyasal maddelere maruz kalan ürünlerin formu bozulur ve işlevi kaybolur.

Cilde zarar vermemesi için bu alanlarda kullanılan cımbızlar uzun yıllar kullanılmamalıdır. Kişiye özel olması gereken cımbız çeşitleri ise kullanıma bağlı olarak bozulabilir. İstenilen işlemi yapma da yetersiz kalan, tüyleri ve kılları deriden tam anlamı ile çıkaramayan veya kesen, deriyi tahriş eden cımbızlar değiştirmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.