x
Görünüm :

Tırnak Makası Fiyatları

Kişisel bakım ürünleri hijyen açısından kişiye özel ürünlerdir. Bu ürünler arasında daha bebeklik dönemlerinden itibaren kullanılmaya başlanan tırnak makası da yer almaktadır. Uzayan tırnakları kesmek, basitçe şekil vermek ve el- ayak hijyenini sağlamak amacı ile kullanılan tırnak makaslarını tercih ederken özenli davranmak oldukça önemlidir. Hijyen açısından son derece önemli bir ürün olması sebebiyle kaliteli tırnak makası tercih edilmelidir.

Tırnak makası fiyatları, tırnak makasının özelliğine, çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle fiyat açısından net bir bilgiye ulaşmak pek mümkün değildir. En doğru ve tutarlı fiyat bilgisine ürün çeşidine karar verilmesinin ardından ulaşılmaktadır.

Tırnak Makası Çeşitleri Nelerdir?

Yenidoğan döneminden itibaren ihtiyaç duyulan tırnak makasları, kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitliliği sayesinde birçok farklı ihtiyaca aynı verimle cevap verebilmektedir.

Tırnak makası çeşitleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

Ayak tırnak makası: Ayak tırnakları için kullanılan tırnak makaslarına verilen addır. Ayak tırnakları el tırnaklarına göre daha geniş ve kalın olması sebebiyle ayak tırnak makası da bu duruma uygun olarak tasarlanmıştır. Ayrıca ayrı bir ayak tırnak makasına sahip olmak el ve ayaklar arasında mantar- bakteri bulaş riskini de en aza indireceği için kullanılması önerilen kişisel bakım ürünleri arasında yer almaktadır.

Büyük tırnak makası: Boyut olarak büyük olan tırnak makaslarıdır. Genellikle ayak tırnak makasları bu boyutlarda üretilmektedir. Ayrıca yetişkinlerin el içerisinde kavraması daha kolay olması sebebiyle yetişkin kullanımına uygundur.

Batık tırnak makası: El ve ayak tırnaklarında oluşan batıklar için kullanılan tırnak makasıdır. Yapısı normal tırnak makaslarından farklıdır.

Mantarlı tırnak makası: Tırnaklarda meydana gelen mantar enfeksiyonlarına ve  tırnaklarda şekil ve renk bozukluklarına neden olduğu gibi tırnak yapısının kalınlaşmasına da neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda mantar tırnak makası kullanılmaktadır. Yapısı penseyi andıran bu tırnak makası mantar enfeksiyonu yaşayan kişiler için oldukça idealdir.

Hazneli tırnak makası: Kesilen tırnakları haznesinde toplayarak etrafa tırnak saçılmasını engelleyen tırnak makasları hazneli tırnak makası olarak adlandırılmaktadır. Günlük kullanım için en uygun tırnak makasları arasında hazneli tırnak makasları gösterilebilmektedir.

Kalın tırnak makası: Kalın tırnak yapısına sahip olan kişiler tarafından kullanılan tırnak makasları kalın tırnak makası olarak adlandırılmaktadır. İnce tırnak yapılarını kesen tırnak makaslarından daha güçlü olması sebebiyle kalın tırnakları da kolayca kesmeyi sağlaması açısından ürün oldukça beğenilmektedir.

Geniş ağızlı tırnak makası: Genellikle kalın tırnak yapısına sahip olan kişiler tarafından kullanılan tırnak makası çeşididir. Ayak tırnakları kesiminde son derece başarılı bulunmaktadır.

Yan tırnak makası: Tırnakların yan kısımlarını da kolayca kesmek için özel kavisli bir yapıda olan tırnak makasları yan tırnak makası olarak adlandırılmaktadır. 

Küçük tırnak makası: Küçük boyutlardaki tırnak makaslarıdır. Genellikle el tırnaklarını kesmek için kullanılmaktadırlar. Bunun yanında çocuk tırnaklarını kesmek için de uygun bir ürün çeşididir.

Tırnak kesme makinesi: Manuel olarak kullanılan tırnak makaslarından ziyade şarjlı veya pilli şekilde çalışabilen tırnak makaslarıdır. Güç uygulamadan tırnak kesmeyi sağlaması açısından kullanıcıları tarafından beğenilen bir üründür.

Tırnak Makası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her evde mutlaka bulunan kişisel bakım ürünleri arasında yer alan tırnak makaslarını tercih ederken kişilerin bazı hususlara özellikle dikkat etmesi gerekmektedir. Bu nedenle tırnak makası satın almadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgi sahibi olunması önemlidir.

Tırnak makası seçerken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

Tırnak yapısına en uygun ürün tercih edilmelidir: Birçok farklı tırnak yapısı vardır. Örneğin ince veya kalın tırnak yapısına sahip olan kişilerin tırnak kalınlıklarına uygun olan tırnak makaslarını tercih etmeleri gerekmektedir. Bu nedenle tırnak makası seçmeden önce kişinin kendi tırnak yapısını biliyor olması gerekmektedir. 

Hangi yaş grubu için tercih yapıldığı önemlidir: Bebekler, çocuklar ve yetişkinler için ayrı boyutlarda tırnak makasları bulunmaktadır. Örneğin bebekler için olan tırnak makasları yetişkinlerin kullanmasına uygun olmayacak boyutlardadır. Aynı şekilde yetişkinler için üretilen tırnak makasları da bebeklerin kullanımına uygun değildir. Bu nedenle hangi yaş grubu için tercih yapılacaksa ona uygun tırnak makası tercih edilmelidir.

Tırnaklarda mantar enfeksiyonu varsa: Tırnaklarda mantar enfeksiyonu varsa mantar tırnak makası tercih edilmelidir. Böylece daha konforlu bir tırnak kesimi sağlanır. Ayrıca bulaş riski de en aza indirilmiş olur.

Tırnak makasının ayrı bir koruma kabının olması fayda sağlayacaktır: Tırnak makasının kullanımı sonrasında korumaya alınacağı ayrı bir kabının olması hijyen açısından son derece faydalıdır. Bu nedenle tırnak makası satın alırken ayrı koruma kabı bulunan ürünlerin satın alınması önerilmektedir.

Kişiselleştirilebilecek bir unsuru bulunmalıdır: Tırnak makasları kişisel bakım ürünleridir ve kişiye özel olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle ev ortamında herkesin ayrı tırnak makası olmalıdır. Evdeki kişi sayısının fazla olması sebebiyle karışıklık yaşanabilecek durumlarda tırnak makasının üzerinde kişiselleştirilebilecek bir renk, desen olması tırnak makasının diğerleriyle karışmasını engelleyecektir.

Tırnak Makası Nasıl Dezenfekte Edilir?

Tarak çeşitleri gibi kişisel bakım ürünlerinin yanı sıra tırnak makaslarının da dezenfekte edilmesi ve hijyenik koşullarda saklanması oldukça önemlidir. Nemli kalan tırnak makasları bakteri oluşumuna son derece müsaittir. Bu durum da tırnaklarda enfeksiyon ve mantar oluşumuna sebebiyet verebilir. Bu nedenle tırnak makasları doğru bir biçimde dezenfekte edilmeli ve saklanmalıdır. 

Tırnak makasları dezenfekte edilirken çeşitli dezenfekte malzemelerinden yararlanılarak işlem gerçekleştirilebilir. Bu işlemler şu şekildedir:

  • Tırnak makası kullanım sonrasında kolonya ile dezenfekte edilebilmektedir. 
  • Kullanım sonrasında tırnak makasının tırnakla temas eden bölümünün ateşten geçirilmesi mikropların ölmesini sağlayacaktır.
  • Tırnak makası kullanımı sonrasında su ile seyreltilmiş çamaşır suyu içerisinde tırnak makasını bekletmek ve daha sonrasında bol su ile durulamak tırnak makasının dezenfekte edilmesini sağlayacaktır.
  • Bir pamuğun üzerinde antibakteriyel jel sürülerek bu jel yardımıyla tırnak makası dezenfekte edilebilmektedir.

Tırnak makası sterilizasyon gerektiren bir kişisel bakım aletidir. Bu nedenle tırnak makasını dezenfekte etmek kadar kullanımı öncesinde ve sonrasında kullanacak kişinin de steril olması gerekmektedir. Tırnak makasını kullanmadan önce ve kullandıktan sonra eller bol su ve sabun ile yıkanmalıdır. Böylece tırnaklarda meydana gelebilecek olası enfeksiyon ve mantarların da önüne geçilmiş olur. Ayrıca mantarlı bölgede kullanılan tırnak makası o bölgeye özel olmalıdır ve başka tırnaklarda kullanılmamalıdır. 

Tırnak Makası Nasıl Olmalıdır?

En iyi tırnak makası kişinin kullanımına en uygun olan tırnak makasıdır. Bu nedenle kişisel bakım için doğru tırnak makası ararken kullanıcılar ilk olarak kendi tırnak tiplerini bilerek tırnak tiplerine uygun olan tırnak makaslarını tercih ettiklerine emin olmalıdırlar. Bunlarla birlikte tırnak makası boyut olarak da kişiye uygun olmalıdır. Çocuklar için üretilen tırnak makaslarıyla yetişkin tırnağı kesmeye çalışılmamalıdır. Bu durum hem tırnak makasına zarar verir hem de kesilmeye çalışan tırnağın yapısında bozulmalara neden olur. 

Birden fazla ekipmana pratik bir şekilde ulaşmak isteyen kullanıcılar içerisinde törpüsü bulunan tırnak makaslarını tercih edebilir. Böylece ekstra bir törpüye ihtiyaç duymadan tırnak kesimi sonrasında yüzeyde yer alan keskinlik ve çıkıntılar kolayca giderilir. Ayrıca törpü için de ekstra bir dezenfekte işlemi uygulanmadan hijyen tırnak makasıyla beraber sağlanır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.