sadsad x
asdasd
Tıraş Makinaları Ve Tıraş Bıçakları

Tıraş Makinaları Ve Tıraş Bıçakları

17 Ocak 2020

Tıraş bıçakları banyo tıraş bıçakları ve yüz tıraş bıçakları olmak üzere 2 ye ayrılır. Ayrıca tıraş bıçaklarını çift bıçaklı kayganlaştırıcılı ve diğer tıraş bıçakları olarak da gruplara ayrılabilir.

 

 Bayan Tıraş Bıçakları

 

 Bayan tıraş bıçakları farklı markalarda ve modellerde satılırlar. Bunlar pembe saplı, çift başlıklı ve estetik görünüme sahip tıraş bıçaklarıdır. Bayan tıraş bıçakları bayanların vücutlarında herhangi bir yerinde kullanılmak için üretilmişlerdir. Bu tıraş bıçaklarının kayganlaştırıcı özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple kolay tıraş edilirler. Fiyatları uygun olan bu ürünler adet olarak değil, paket olarak satın alınabilirler. Bunlar dışında kullan at tıraş bıçakları da bulunmaktadır. Bu bıçaklar çift bıçaklı, silikonlu ve kayganlaştırıcı özelliklere sahiptir. Bu tıraş bıçakları ile kolaylıkla yüz tıraşı da yapılabilmektedir. Tek kullanımlık olarak üretilen bu tıraş bıçakları genellikle erkekler tarafından tercih edilmektedir. Kayganlaştırıcı sayesinde yüzdeki tahriş ve kanamayı engeller.

 

 Bayan Tıraş Köpüğü

 

 Tıraş köpükleri cildin yapısını güçlendirir ve tıraş olunması için cildi hazırlar. İçerisinde A ve E vitaminleri, su yosunu ve keratin bulunmaktadır. Bu vitaminler sayesinde cildin nemlenmesi sağlanır ve tahrişe karşı cildi korur. Bu köpük sayesinde tıraş bıçakları ciltte daha rahat hareket eder.

 

 Erkek Tıraş Ürünleri

 

 Tıraş bıçağı belirlemeden önce cildin özelliklerine ve ne kadar sürede tıraş olunacağına bakılmalıdır. Köşeleri yuvarlak olan Comfort Cut sistemi ile tıraş olmak cildin tahriş olunması engellenir ve cildi korur. Aynı zamanda hızlı tıraş olmak da ciltte bazı kazalara sebep olabilir.

 

 Çoğu erkek tarafından tıraş makinaları daha cazip olan tıraş ürünleri arasında yer almaktadır. Bir batarya yardımıyla kolay şarj edilebilir ve hızlı tıraş olunması sağlanır. Sakal ve bıyıkları kolayca şekillendirilmesi sağlanır.

 

 Suya dayanıklı tıraş makinaları da kolay kullanım olanağı sağlamaktadır. Duş alınırken tıraş olma imkanı da sağlar.

 

 Tıraş Bıçakları Nasıl Temizlenir?

 

 Tıraş makinasının ömrünü arttırmak için tıraş bıçağının her kullanımdan sonra temizlenmesi gerekir. Tıraş bıçakları su ve fırça ile temizlenmelidir. Makinanın tam özellikle kullanılabilmesi için hijyen çok önemlidir. Tıraş makinasının tıraş başlığındaki bıçağı çıkarıp kıllar temizlene kadar ılık suda yıkanmalıdır. Yıkama işleminden sonra tekrar kutusunda muhafaza edilmelidir. Bunun dışında makinanın gövdesine yapışan kıllarda mutlaka temizlenmelidir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.