x x
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Kapat
Sepetim
Tıraş Makinaları Ve Tıraş Bıçakları
17.01.2020

Tıraş Makinaları Ve Tıraş Bıçakları

Tıraş bıçakları banyo tıraş bıçakları ve yüz tıraş bıçakları olmak üzere 2 ye ayrılır. Ayrıca tıraş bıçaklarını çift bıçaklı kayganlaştırıcılı ve diğer tıraş bıçakları olarak da gruplara ayrılabilir.

 

 Bayan Tıraş Bıçakları

 

 Bayan tıraş bıçakları farklı markalarda ve modellerde satılırlar. Bunlar pembe saplı, çift başlıklı ve estetik görünüme sahip tıraş bıçaklarıdır. Kadın tıraş ürünleri bayanların vücutlarında herhangi bir yerinde kullanılmak için üretilmişlerdir. Bu tıraş bıçaklarının kayganlaştırıcı özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple kolay tıraş edilirler. Fiyatları uygun olan bu ürünler adet olarak değil, paket olarak satın alınabilirler. Bunlar dışında kullan at tıraş bıçakları da bulunmaktadır. Bu bıçaklar çift bıçaklı, silikonlu ve kayganlaştırıcı özelliklere sahiptir. Bu tıraş bıçakları ile kolaylıkla yüz tıraşı da yapılabilmektedir. Tek kullanımlık olarak üretilen bu tıraş bıçakları genellikle erkekler tarafından tercih edilmektedir. Kayganlaştırıcı sayesinde yüzdeki tahriş ve kanamayı engeller.

 

 Bayan Tıraş Köpüğü

 

 Tıraş köpükleri cildin yapısını güçlendirir ve tıraş olunması için cildi hazırlar. İçerisinde A ve E vitaminleri, su yosunu ve keratin bulunmaktadır. Bu vitaminler sayesinde cildin nemlenmesi sağlanır ve tahrişe karşı cildi korur. Bu köpük sayesinde tıraş bıçakları ciltte daha rahat hareket eder.

 

 Erkek Tıraş Ürünleri

 

 Tıraş bıçağı belirlemeden önce cildin özelliklerine ve ne kadar sürede tıraş olunacağına bakılmalıdır. Köşeleri yuvarlak olan Comfort Cut sistemi ile tıraş olmak cildin tahriş olunması engellenir ve cildi korur. Aynı zamanda hızlı tıraş olmak da ciltte bazı kazalara sebep olabilir.

 

 Çoğu erkek tarafından tıraş makinaları daha cazip olan erkek tıraş ürünleri arasında yer almaktadır. Bir batarya yardımıyla kolay şarj edilebilir ve hızlı tıraş olunması sağlanır. Sakal ve bıyıkları kolayca şekillendirilmesi sağlanır.

 

 Suya dayanıklı tıraş makinaları da kolay kullanım olanağı sağlamaktadır. Duş alınırken tıraş olma imkanı da sağlar.

 

 Tıraş Bıçakları Nasıl Temizlenir?

 

 Tıraş makinasının ömrünü arttırmak için tıraş bıçağının her kullanımdan sonra temizlenmesi gerekir. Tıraş bıçakları su ve fırça ile temizlenmelidir. Makinanın tam özellikle kullanılabilmesi için hijyen çok önemlidir. Tıraş makinasının tıraş başlığındaki bıçağı çıkarıp kıllar temizlene kadar ılık suda yıkanmalıdır. Yıkama işleminden sonra tekrar kutusunda muhafaza edilmelidir. Bunun dışında makinanın gövdesine yapışan kıllarda mutlaka temizlenmelidir.

 

Blog Son Eklenenler
Ayak Törpüsü Nasıl Kullanılır?
Ayak Törpüsü Nasıl Kullanılır?

Kişisel Bakım

Ayak törpüsünün kullanımı, ayak bakımının önemli bir parçasıdır. Ancak, doğru kullanım tekniklerini bilmek, bu aletin en iyi şekilde çalışmasını sağlar.

Devamını Oku
06.06.2023
Yüz Temizleme Jeli Nasıl Kullanılır?
Yüz Temizleme Jeli Nasıl Kullanılır?

Kadın Bakımı

Yüz temizleme jeli kullanımı, cildin temiz ve taze kalmasına yardımcı olan bir süreçtir.

Devamını Oku
06.06.2023
Sakal Nasıl Düzeltilir?
Sakal Nasıl Düzeltilir?

Erkek Bakım

Sakal düzeltme süreci, birkaç adımdan oluşur ve kişinin sakalına ve yüz şekline bağlı olarak değişiklik gösterir.

Devamını Oku
06.06.2023
Cilt Bariyeri Nedir?
Cilt Bariyeri Nedir?

Kişisel Bakım

Cilt bariyeri, deri tabakalarının en dış kısmında yer alan, dış etkenlere karşı cildin korunmasını sağlayan bir savunma mekanizmasıdır. Bu bariyer, cildin nem dengesini korurken aynı zamanda bakteri, virüs ve zararlı maddelerin cilde zarar vermesini engeller.

Devamını Oku
06.06.2023
Saç Spreyi Saç Döker mi?
Saç Spreyi Saç Döker mi?

Berber ve Kuaför

Saç spreyi, saç şekillendirmeye yardımcı olan bir üründür ve genellikle saç dökülmesine neden olmaz. Ancak, saç spreyinin kalitesi, saçın yapısı ve saç spreyinin kullanım sıklığı gibi faktörlere bağlı olarak saç dökülmesi yaşanabilir.  

Devamını Oku
09.05.2023
Sakalda Neden Kepek Olur?
Sakalda Neden Kepek Olur?

Erkek Bakım

Sakal kepeği, sakal bölgesinde ciltte pul pul dökülme ve kaşıntı ile karakterize edilen bir durumdur.  

Devamını Oku
09.05.2023
Tırnak Nasıl Törpülenir?
Tırnak Nasıl Törpülenir?

Kişisel Bakım

Tırnak törpülemenin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi, tırnakların sağlıklı ve düzgün bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Devamını Oku
09.05.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.