x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Tıraş Makinaları Ve Tıraş Bıçakları
17.01.2020

Tıraş Makinaları Ve Tıraş Bıçakları

Tıraş bıçakları banyo tıraş bıçakları ve yüz tıraş bıçakları olmak üzere 2 ye ayrılır. Ayrıca tıraş bıçaklarını çift bıçaklı kayganlaştırıcılı ve diğer tıraş bıçakları olarak da gruplara ayrılabilir.

 

 Bayan Tıraş Bıçakları

 

 Bayan tıraş bıçakları farklı markalarda ve modellerde satılırlar. Bunlar pembe saplı, çift başlıklı ve estetik görünüme sahip tıraş bıçaklarıdır. Kadın tıraş ürünleri bayanların vücutlarında herhangi bir yerinde kullanılmak için üretilmişlerdir. Bu tıraş bıçaklarının kayganlaştırıcı özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple kolay tıraş edilirler. Fiyatları uygun olan bu ürünler adet olarak değil, paket olarak satın alınabilirler. Bunlar dışında kullan at tıraş bıçakları da bulunmaktadır. Bu bıçaklar çift bıçaklı, silikonlu ve kayganlaştırıcı özelliklere sahiptir. Bu tıraş bıçakları ile kolaylıkla yüz tıraşı da yapılabilmektedir. Tek kullanımlık olarak üretilen bu tıraş bıçakları genellikle erkekler tarafından tercih edilmektedir. Kayganlaştırıcı sayesinde yüzdeki tahriş ve kanamayı engeller.

 

 Bayan Tıraş Köpüğü

 

 Tıraş köpükleri cildin yapısını güçlendirir ve tıraş olunması için cildi hazırlar. İçerisinde A ve E vitaminleri, su yosunu ve keratin bulunmaktadır. Bu vitaminler sayesinde cildin nemlenmesi sağlanır ve tahrişe karşı cildi korur. Bu köpük sayesinde tıraş bıçakları ciltte daha rahat hareket eder.

 

 Erkek Tıraş Ürünleri

 

 Tıraş bıçağı belirlemeden önce cildin özelliklerine ve ne kadar sürede tıraş olunacağına bakılmalıdır. Köşeleri yuvarlak olan Comfort Cut sistemi ile tıraş olmak cildin tahriş olunması engellenir ve cildi korur. Aynı zamanda hızlı tıraş olmak da ciltte bazı kazalara sebep olabilir.

 

 Çoğu erkek tarafından tıraş makinaları daha cazip olan erkek tıraş ürünleri arasında yer almaktadır. Bir batarya yardımıyla kolay şarj edilebilir ve hızlı tıraş olunması sağlanır. Sakal ve bıyıkları kolayca şekillendirilmesi sağlanır.

 

 Suya dayanıklı tıraş makinaları da kolay kullanım olanağı sağlamaktadır. Duş alınırken tıraş olma imkanı da sağlar.

 

 Tıraş Bıçakları Nasıl Temizlenir?

 

 Tıraş makinasının ömrünü arttırmak için tıraş bıçağının her kullanımdan sonra temizlenmesi gerekir. Tıraş bıçakları su ve fırça ile temizlenmelidir. Makinanın tam özellikle kullanılabilmesi için hijyen çok önemlidir. Tıraş makinasının tıraş başlığındaki bıçağı çıkarıp kıllar temizlene kadar ılık suda yıkanmalıdır. Yıkama işleminden sonra tekrar kutusunda muhafaza edilmelidir. Bunun dışında makinanın gövdesine yapışan kıllarda mutlaka temizlenmelidir.

 

Blog Son Eklenenler
Saç Düzleştirici Alırken Neye Dikkat Edilmeli?
Saç düzleştirici seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır
İnce Telli Saç Bakımı
İnce telli saçlar için özel olarak geliştirilmiş hacim veren şampuanların kullanılması, saçın köklerinden itibaren kaldırılmasına ve daha dolgun bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
Deniz Sonrası Saç Bakımı
Denizden sonra saç bakımı, tuzlu suyun saça verdiği zararları azaltma konusunda hayati öneme sahiptir. Deniz suyunun saç üzerindeki etkisi, saçın doğal nem dengesini bozabilir ve saç tellerinin yıpranmasına neden olabilir.
Duştan Sonra Saç Bakımı
Duştan sonra saç bakımı, saçların sağlık ve güzelliklerini korumak için hayati bir adımdır.  
Saç Nasıl Kurutulur?
Saç kurutma işlemi, saç tipine ve tercih edilen yönteme göre değişiklik gösterir.  
Saçların Canlı ve Parlak Görünmesi İçin Ne Yapmalı?
Saçların canlı ve parlak görünümünü sağlamak, bir dizi basit ama etkili adımları takip etmekle mümkündür.
Çilek Bacak Nedir? Çilek Bacak Nasıl Geçer?
Çilek bacak, bacakların derisinde görülen, kıl kökü gözeneklerinin koyu veya kırmızı renkte belirginleşmesiyle karakterize bir durumdur.
Sert Saç Nasıl Yumuşatılır?
Sert saçların yumuşatılması için çeşitli yöntemler uygulanabilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.