x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Tıraş Makinaları Ve Tıraş Bıçakları
17.01.2020

Tıraş Makinaları Ve Tıraş Bıçakları

Tıraş bıçakları banyo tıraş bıçakları ve yüz tıraş bıçakları olmak üzere 2 ye ayrılır. Ayrıca tıraş bıçaklarını çift bıçaklı kayganlaştırıcılı ve diğer tıraş bıçakları olarak da gruplara ayrılabilir.

 

 Bayan Tıraş Bıçakları

 

 Bayan tıraş bıçakları farklı markalarda ve modellerde satılırlar. Bunlar pembe saplı, çift başlıklı ve estetik görünüme sahip tıraş bıçaklarıdır. Kadın tıraş ürünleri bayanların vücutlarında herhangi bir yerinde kullanılmak için üretilmişlerdir. Bu tıraş bıçaklarının kayganlaştırıcı özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple kolay tıraş edilirler. Fiyatları uygun olan bu ürünler adet olarak değil, paket olarak satın alınabilirler. Bunlar dışında kullan at tıraş bıçakları da bulunmaktadır. Bu bıçaklar çift bıçaklı, silikonlu ve kayganlaştırıcı özelliklere sahiptir. Bu tıraş bıçakları ile kolaylıkla yüz tıraşı da yapılabilmektedir. Tek kullanımlık olarak üretilen bu tıraş bıçakları genellikle erkekler tarafından tercih edilmektedir. Kayganlaştırıcı sayesinde yüzdeki tahriş ve kanamayı engeller.

 

 Bayan Tıraş Köpüğü

 

 Tıraş köpükleri cildin yapısını güçlendirir ve tıraş olunması için cildi hazırlar. İçerisinde A ve E vitaminleri, su yosunu ve keratin bulunmaktadır. Bu vitaminler sayesinde cildin nemlenmesi sağlanır ve tahrişe karşı cildi korur. Bu köpük sayesinde tıraş bıçakları ciltte daha rahat hareket eder.

 

 Erkek Tıraş Ürünleri

 

 Tıraş bıçağı belirlemeden önce cildin özelliklerine ve ne kadar sürede tıraş olunacağına bakılmalıdır. Köşeleri yuvarlak olan Comfort Cut sistemi ile tıraş olmak cildin tahriş olunması engellenir ve cildi korur. Aynı zamanda hızlı tıraş olmak da ciltte bazı kazalara sebep olabilir.

 

 Çoğu erkek tarafından tıraş makinaları daha cazip olan erkek tıraş ürünleri arasında yer almaktadır. Bir batarya yardımıyla kolay şarj edilebilir ve hızlı tıraş olunması sağlanır. Sakal ve bıyıkları kolayca şekillendirilmesi sağlanır.

 

 Suya dayanıklı tıraş makinaları da kolay kullanım olanağı sağlamaktadır. Duş alınırken tıraş olma imkanı da sağlar.

 

 Tıraş Bıçakları Nasıl Temizlenir?

 

 Tıraş makinasının ömrünü arttırmak için tıraş bıçağının her kullanımdan sonra temizlenmesi gerekir. Tıraş bıçakları su ve fırça ile temizlenmelidir. Makinanın tam özellikle kullanılabilmesi için hijyen çok önemlidir. Tıraş makinasının tıraş başlığındaki bıçağı çıkarıp kıllar temizlene kadar ılık suda yıkanmalıdır. Yıkama işleminden sonra tekrar kutusunda muhafaza edilmelidir. Bunun dışında makinanın gövdesine yapışan kıllarda mutlaka temizlenmelidir.

 

Blog Son Eklenenler
Ayak Bakımı Nedir?
Ayak bakımı asgari olarak haftada bir kez yapılmalıyken ayak tırnak bakım ürünleri gibi özel ürünlerle yapılan bakımlar için daha az sıklıkta bakım yeterli olabilir.
El Bakımı Nedir?
El bakımı, ellerdeki deriyi yenileyen, nemini koruyan ve dış etkenlere karşı savunmasını güçlendiren uygulamalardan oluşur.
Kuru Saç Nasıl Nemlendirilir?
Kuru saçların nem dengesi, nem maskeleri, nemlendirici ürünler ve doğal yöntemlerle geri kazandırılabilir.
Bebeklerde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Bebek saçları, yetişkin saçlarına göre daha ince ve hassas olup özel bakım gerektirir. Bebek saç bakımı önerileri.
Karma Cilt Nedir?
Karma cilt, yüzdeki farklı bölgelerin farklı cilt özelliklerine sahip olduğu bir cilt tipini tanımlar. Genelde, yüzün ortasındaki alın, burun ve çene bölgeleri daha yağlı bir yapıya sahipken, yanaklar ve göz çevresi daha kuru bir yapıya sahiptir.
Saç Kremi Saç Döker mi?
Saç kremi, saç tellerini yumuşatmayı, parlaklık kazandırmayı ve saçın kolay taranmasını sağlamayı amaçlayan bir bakım ürünüdür. Ancak saç dökülmesi konusunda çeşitli endişeler olabilmektedir. Genellikle saç kremleri, saç dökülmesine neden olacak bileşenler içermezler. Kaliteli ve saç tipine uygun seçilmiş saç kremlerinin saç dökülmesine yol açması pek olası değildir.
Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?
Saç kırıkları, genellikle aşırı kimyasal işlemlere, sıcak alet kullanımına ve dış etkenlere maruz kalmanın sonucunda oluşur. Bu kırıklarla başa çıkmak için bazı etkili yöntemler şunlardır.
Tarihi Geçmiş Krem Kullanılır mı?
Kremlerin son kullanma tarihi, genellikle üreticilerin ürünün etkinliğini ve güvenliğini garanti edebileceği bir süreyi ifade eder. Bir kremin son kullanma tarihi geçtikten sonra etkinliğini yitirmesi veya cilt için potansiyel tehlikeler oluşturması olasıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.