x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Şarjlı Traş Makinesi

Toplam 32 ürün bulunmaktadır.

Şarjlı Tıraş Makinası Fiyatları

Tıraş makinası fiyatları, markaların üretmiş olduğu kullanım özelliklerine göre ya da toptan veya perakende satışına göre farklı fiyat seçeneklerinde piyasalarda bulunmaktadır. Tıraş makinası kullanım kolaylığı ve sunmuş oldukları farklı işlevleri ile kişisel bakım için kullanılır.  Kullanım amaçlarına göre piyasalarda pek çok çeşit tıraş makinesi bulunur.  Bu çeşitlerin yapıları da birbirinden farklı olduğu için her özelliği fiyatlandırmada etkili olmuştur. 

İhtiyaca uygun olarak alınan her makine bütçeyi zorlamaz. Günlük hayatta kişisel bakımına ve temizliğine dikkat eden bireylerin kullandığı pratik el aleti olan bu makineler oldukça fonksiyonlu şekilde tasarlanmıştır. Şarjlı tıraş makinası özellikle suda çalışabilir modelleri tercih edilmektedir.  Vücudun her bölgesine uygun şekilde tasarlanmış başlıkları sayesinde ise kullanımı rahattır.

Traş makinası fiyatlarına etki eden bir durum da makinanın tek ya da set hâlinde olması. İçerisinde yer alan yedek uçlar, başlıklar, temizleme aparatları gibi ürünler ile birlikte satılmaktadır. Set hâlinde satılan modellerin fiyatları daha yüksek olacaktır. 

Gelişen teknoloji ile birlikte ıslak ve kuru çalışabilme özelliğinde olan erkek tıraş makinası oldukça kullanışlıdır. 

Şarjlı modeller, seyahatlerde ya da tatilde rahatlıkla kullanılabilir. Taşıması kolay, ergonomik tasarımlarıyla çantalarda yer kaplamaz. Saçları kısaltma ve kesme işlemlerinde de kullanılabilir. Alınan makinenin özelliklerini iyi bilmek ve hangi amaçlarla kullanılacağı iyi analiz edilmelidir. Fiyat konusunda ise saç traş makinası fiyatları kur dalgalanmalarına bağlı olarak değişmektedir. 

Şarjlı Tıraş Makinası Modelleri Nelerdir?

En iyi tıraş makinesi modelleri özelliklerine göre çeşitlendirilmiştir. Başlık sayısı, kullanım seviyeleri, şarj süreleri gibi özellikler tıraş makinelerinin modellerine yansıtılmıştır. Tıraş makinası günlük kullanım için tercih edilir. Çünkü gerek sinekkaydı tıraş olmak isteyenlerin gerekse uzayan sakalı düzeltmek isteyenlerin kolaylıkla kullanabileceği pratik el aletleridir. Bu yüzden ihtiyaca uygun şekilde tasarlanmış birbirinden farklı tıraş makinası modelleri piyasalarda yer alır. 

Tıraş bıçağına göre cilde zarar vermeyen bu makineler ekstra başlıklar sayesinde kademeli olarak ayarlanabilir. Şarjlı tıraş makinası gibi seçeneklerin olması ise her yerde kullanım olanağı sunmaktadır.  Tıraş makineleri eğimli yapıları ve oynar başlıkları vücudun her köşesinde uyumlu bir şekilde işlem yapabilir. Esnek başlıklı tıraş makinesi ise el hareketlerinde konfor sağlayarak kolu yormadan hızlı bir şekilde tıraş olunmasını sağlar.

Saç sakal tıraş makinası modelleri ise saç ve sakalın berber konforunda kesilmesini sağlar. Ayrıca üzerinde yer alan başlık sayıları kesim işleminin daha profesyonel yapılmasında etkilidir. Tıraş makinası çeşitleri arasında 3 başlıklı modeller en çok tercih edilenleridir. Üç ayrı başlığı olan bu modelde daha pürüzsüz bir tıraş işlemi gerçekleştirilmektedir. Hem pil hem de şarjlı çalışan pek çok model mevcuttur. İhtiyaç doğrultusunda tercihler arasına girebilir. Bütün bunlara ek olarak ıslak ve kuru ortamlarda çalışabilen tıraş makinası modelleri de oldukça kullanışlıdır. Bu modellerde hem saçlar hem de sakal ıslakken dahi kolayca düzeltilebilir. İnce ayar makası denilen özelliği sayesinde ise bu makineler milimetrik kesimlerde yapılabilmektedir. T bıçaklı tıraş makinası modeli ise tıpkı tıraş bıçağına benzer. Hareket ettirilebilir başlık özelliğinde olan makinalar da kolay kullanıma sahiptir. 

Şarjlı Tıraş Makinası Nasıl Kullanılır?

Vücut tıraş makinası kullanımı özellikleri kadar önemlidir. Vücudun herhangi bir bölgesinde yanlış kullanım sonucu çizik veya kesik oluşmaması için kullanım talimatlarının iyi bir şekilde okunması gerekir. Tercih edilen modelin özellikleri doğrultusunda hangi bölgelerde kullanım uygunsa o bölgeler dışına çıkılmamasına dikkat edilmelidir. Saç ve sakal tıraş makinası kullanımı önce yüzün iyice temizlenmesi gerekir. Islak bölgeye uygun olmayan makine kullananlar yıkanılan alanı iyi kurulamaya dikkat etmelidir. Cilde uygun tıraş jeli sürülmelidir. 

Yıkanan cilt sertleşecektir. Bu durumda ise tahriş olma olasılığı artacaktır. Jel sayesinde cilt yumuşar ve daha keyifli tıraş deneyimi yaşanır. Kolay kullanımı olmasına rağmen yanlış her hareketin ciltte batık kıl dönmesi gibi cilt sorunlarına neden olacağı da unutulmamalıdır. 

Bakımlı erkeklerin işleri kolaylaştıran başlıca aletlerin başında şarjlı tıraş makinası gelmektedir. Bu makineleri amaca uygun yani ihtiyaç duyulan bölgeye uygun şekilde düzenleyerek kullanıma başlanmalıdır. Tek bıçaklı model kullanılacaksa sinekkaydı tıraş yapılması pek mümkün olmaz. Bu model sakal düzeltme işleminde kullanılır. 

Sakal kesme makinası kullanmadan önce sakalın ne kadar kesileceği belirlenmesi daha doğru olacaktır. Sakal üzerinde dairesel hareketler yaparak makine gezdirilmelidir. Bu hareket tüylerin çıkış doğrultusunun farklı olmasından dolayı yapılmaktadır. Boyun altı ve yanak kenarları hassas bölgeler olduğu için bu bölgelerde kullanım için hassas bölge başlıkları takılmalıdır. Erkek traş seti içerisinde yer alan başlıkların her biri farklı işlem için tasarlanmış olup dikkatli ve özenli kullanım gerektirmektedir. 

Şarjlı Tıraş Makinasının Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Şarjlı tıraş makinasının kullanım ömrü, makinanın kalitesine göre farklı kullanım ömürlerine sahiptir. Tıraş makinası ömrünü belirleyen bazı unsurlar vardır. Bunlar kullanım sıklığı, saç ya da sakal uzunluğu, kullanım esnasında uygulanan kuvvet ile makinenin temizliği ve bakımıdır. Bu unsurlara bağlı olarak tıraş makinaları ömrü kişiden kişiye değişir. Temiz kullananlar 10 yıldan fazla makineden yararlanabilirken tıraş makinesini kötü ve pis kullananlar bir senede değiştirme ihtiyacı duymaktadır. Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi şarjlı tıraş makinesi de dikkatle kullanılması gereken el aletidir. Kısaca düzenli bakım ve temiz kullanım, makinanın ömrünü uzatacaktır.

Şarjlı Tıraş Makinası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Birbirlerinden farklı özellikte üretilen tıraş makinası modellerinin sunduğu hizmetler ayrıdır. Günlük bakım rutini için kolay ve rahat kullanım isteyen bireyler tercih edebilir. En iyi traş makinası ihtiyaca en doğru cevap veren modeldir. Bu yüzden yeni bir makine alacak olanlar ihtiyacını iyi bir şekilde belirlenmelidir. 

Düzenli sakal kesimi özellikle bazı meslek gruplarında zorunludur. Bu işlemi pratik bir şekilde kısa sürede gerçekleştirmek isteyenler şarjlı tıraş makinesi satın alabilirler. Bunlara ek olarak tıraş makinası seçiminde cilt tipi de önemli bir unsurdur. Islak kullanılabilen traş makinaları cildi hassas olanlar için önerilir. Aynı zamanda tıraş bıçağından makineye geçecek olanlar da bu modeli tercih edebilirler. Çünkü ıslak kullanılabilen tıraş makinaları ciltte oluşan tahriş sorunlarını en aza indirir. 

Erkek traş makinası modelleri özelliklerinden biri de pilli ya da şarjlı seçenekleri de mevcuttur. Pilli modellerde makinanın pili bitince değiştirme gerekecektir. Şarjlı modellere göre pilli olanları daha az ısınır. Uzun süre şarj edilemeyecek ve elektrik olmayan yerde kullanmak isteyen pilli model alabilirler. 

Şarjlı makineler ise hem kablolu hem de kablosuz şekilde kullanılabilmektedir. Bu yüzden elektrikler kesildiği zaman şarjı olduğu takdirde tıraş işlemi rahatlıkla yapılabilir.  Bütün bunlar göz önünde bulundurularak ihtiyaca yönelik en iyi traş makinası seçimi yapılmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.