x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Tıraş Malzemeleri

Toplam 12 ürün bulunmaktadır.

Tıraş Malzemeleri Fiyatları

Tıraş malzeme fiyatları, belirli ürün çeşitliliği içerisinde değişen düşük ve yüksek meblağlardan oluşur. Fiyatları oluşmasını sağlayan en önemli sebep, tercih edilen malzemenin kalitesidir.

Farklı alışkanlık, istek ve cilt tipine bağlı olarak değişen traş çeşitleri vardır. Bu çeşitler erkeklerin istediği modele göre de değişim gösterir. Erkeklerin kişisel bakım ürünlerinin en başında traş malzemeleri bulunur. Toplu halde en çok evlilik sırasında hazırlanan damat bohçalarının içerisinde karşılaşılır Geniş bir yelpazede yer alan ürün çeşitliliği kalite ve markaya bağlı olarak farklı fiyat aralıklarına sahiptir.

Erkek tıraş bakım seti içerisinde yer alan malzemeler iki kategoride incelenir. Bunlar; manuel ve elektrikli ürünler. Manuel ürünler arasında yer alan jilet ve tıraş sabunu gibi ürünler, markasına bağlı olarak orta segment fiyatlara sahiptir. Ancak elektrikli ürünler kategorisinde yer alan tıraş makineleri kendi çeşitleri arasında farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Kaliteli ve uzun ömürlü tıraş makinelerinde özellik arttıkça fiyatta artar. Tıraş malzemeleri fiyatları belirli bir fiyat aralığında değişen bütçe dostu ürünlerdir.

Tıraş Malzemeleri Çeşitleri Nelerdir?

Tıraş malzemelerinin çeşitleri araştırılırken, kişinin kendi istek ve beklentilerini bilmesi gerekir. Nostaljik ve modern traş setleri arasından cilt tipi ve kullanım kolaylığı açısından bir tercih yapılması istenmelidir. Ürün çeşitleri nostaljik ve modern tarza göre değişim gösterir. Güncel de kullanılan birçok tıraş yöntemi vardır. Bu çeşitler arasında en çok yaygın olan ıslak ve kuru tıraş. Malzemeler bu iki türünün istek ve gereksinimlerine göre değişim gösterir. Islak tıraş malzemeleri içerisine geleneksel ve nostaljik tıraş ürünleri dahil olur.

Jilet, tıraş sabunu, ustura, tıraş fırçası, yaprak jilet, jiletli tıraş makinesi şeklinde nostaljik ürünler mevcuttur. Genel anlamda içeriğinde manuel ürünlerden vardır. Geleneksel yöntemler ise nostaljik ürünlere göre yakın çağa uygun yarı modern malzemelerden oluşur. Jilet ve usturaların bıçak şeklini aldığı pratik ürünlerdir. Bu malzemeler arasında, klasik tıraş bıçağı, kullan at tıraş bıçağı ve basınçlı traş köpüğü şeklinde oluşur. Bunlar dışında kalan tıraş malzemeleri, çoğunlukla berberlerde kullanılır. Berberlerin müşteri memnuniyeti oluşturmak için tıraş öncesi krem ve tıraş sonrası kolonya ürünleri uygulanır. Bu ürünler tahrişi azaltma ve cildin rahatlaması gibi özelliklerden ötürü tercih edilir. Kan taşı ise berberlerin yüzde oluşan kesiklerde kullandığı bir taştır.

Tıraş seti farklı içerik ve malzemelerden oluşur. Her ekipmanı tamamlayıcı bir ürün bulunur. Kuru tıraş tipinde bu ürünlerden ziyade elektrikli makineler kullanılır. Bazı makine özelliklerinin, su altında tıraş sağlayabilmesi mümkündür. Ancak bu geleneksel ve nostalji tarzına göre daha az sıvı içerir. Bu tür malzemelerin kullanılmasının ardından tıraş kremi tahrişi azalttığı için önerilir. Yedek tıraş bıçağı gibi ürünler ise, başlık şeklinde olup jiletin kesim kuvvetini yitirmesi sonucu kullanılır. Cep boy olarak taşınan bıyık tarağı ise saç ve sakalın dış etkilerden korunması için kullanılır.

Tıraş Malzemeleri Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Tıraş malzemeleri devamlı bir şekilde su ile temasta bulunan ürünlerdir. Bu ürünlerin toplu durması için yapılan kutu veya dolaplarda dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Tıraş ürünleri nemli bir şekilde kapalı ortamlara konulmaz. Tıraş ekipmanları her kullanım sonrasında belirli rutinler ile temizlenip korunur. Kullanılan tıraş ekipmanlarının önemli bir kısmı pirinç üzerine çelik, nikel ya da krom kaplama şeklinde üretilir. Bunlar dışında boya kaplamalı üretimi bulunan malzemelerde vardır. Tıraş malzemeleri temizlenirken izlenilen yollar üçe ayrılır.

Kireç Kalıntısı: Suyu yoğun bir şekilde kireçli olan bölgelerde metal kaplamalar üzerinde beyaz su lekeleri meydana gelir.

Sabun Artığı: Krem ve sabun artıkları, tıraş bıçakları üzerinde tortu bırakır. Kireçle birleştiğinde kalın ve dayanıklı bir kalıntı hâline gelir.

Oksidasyon: Paslanma olarak adlandırılan yüzeyin oksijenle yanması olayı, duyarlı metallerde aşınmaya sebep olur.

Bu ürünlerin düzgün bir şekilde muhafaza edilmesi için paslanmaya karşı dirençli olan ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Traş fırçalarında ki kireç ve sabun kalıntıları kıllara yapışkan özelliktedir. Bu kirlilik fırçanın esnekliğini yitirmesine ve performansının düşmesine sebep olur. Bunu önlemek için sentetik tıraş fırçası tercih edilebilmektedir. Sentetik fırçalar domuz kılı içermediği için en çok tercih edilen fırçadır. Sentetik kıl yapısından hazırlanan wilkinson tıraş fırçası, yumuşak ve rahat bir tıraş imkanı sunarak cildi rahatlatır.

Tıraş Malzemelerinin Ömrü Ne Kadardır?

Tıraş malzemeleri satış kısmında ömürlük olarak nitelendirilmektedir. Bir ürünün uzun süreli kullanılması için belirli temizlik konularına dikkat edilmesi gerekir. Bu adımlar ürünün temizliği ve devamlılığı açısından önemlidir. Ürün temizliğinde izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

Durulama: Malzemelerin akan su altında durulanması ve sabun, sakal, deri kalıntısından arındırılması gerekir.

Kurulama: Özellikle paslanmaya dayanıksız ürünlerin kurulanması çok önemlidir. Paslanma olmaması için pamuk yada peçete yardımıyla detaylı bir şekilde kurulama yapılır. Fırçalar için en sağlıklı kurutma yöntemi bir fırça standında baş aşağı asılı olacak şekilde kurutma işleminin yapılmasıdır.

Yağlama: Ustura gibi çelik ürünlerin yağlanması gerekir. Arada sırada kullanılan ürünlerde özenle yağlama işleminin yapılması gerekir.

Saklama: Kapalı dolaplardan kaçınılması gerekir. Kapaksız tıraş dolaplarında muhafaza edilmesi gerekir. Kapaklı dolap kullananların ise dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunur. Nemli olan hiçbir ürünün o şekilde kaldırılmaması gerekir. O tür durumlarda ürün üzerinde bakteri ve küf mantarının oluşması yüksektir. Sonrasında ise küf ya da pas lekeleri oluşumu beklenir. Muhafazada önemli olan ürünlerin açıkta kurutulup kaldırılmasıdır. Seyahat için, hızlı kuruyan sentetik kıllı fırça tercihleri edilmesi önerilir. Bir porsuk kılı fırça en az 12 saatte, bir domuz kılı fırça en az 24 saatte kururken, sentetik fırçalar en fazla 1-2 saat içinde tamamen kurur.

Her tıraş sonrasında yukarıdaki dört adıma dikkat edilirse hangi malzemeden yapılmış olursa olsun tüm malzemeleri çok uzun yıllar kullanılır.

Tıraş Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tıraş ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken detaylı temizliğe uygun olan ürünlerin tercih edilmesidir. Sabun ve kireç, düzenli kullanımda tıraş malzemeleri üzerinde kalıntı bırakırlar. Normal durulama ve kurulama işlemi bunu önlemezken sadece yavaşlatır. Belirli bir süre sonra tüm tıraş gereçlerinde mat beyaz bir tortu gözlemlenir. Bu tür problemler tüm tıraş aletlerinde gözlemlenmektedir. bu problemleri engellemek için de alınan ürünlerin kalitesine dikkat edilmelidir.

Tıraş fırçalarının kılları ne kadar kaliteli de olsa bir zaman sonra toru ile kaplanıp, verimi düşmektedir. Fırçanın ilk zamanki gibi köpürmesi için detaylı bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

Tıraş ekipmanları mekanik ya da kimyasal yollar ile temizlenmektedir. Mekanik yöntem ile diş fırçası, ince fırçalar ve ince aşındırıcılar kullanarak yüzeydeki sabun, yağ, kireç artığı temizlenir; ancak bu yöntemde tıraş gereçlerimizin hassas kaplamalarını çizme riski vardır ve bazı ulaşılamayan ufak köşeler yine kirli kalır.

Kimyasalla temizlenirken bir dezenfektan solüsyonu kullanılır. Kaba yerleştirilen solüsyon, tüm ekipmanlarla beraber kaba konur. Ekipmanlar, belirli süre bekletildikten sonra suyla durulanır. Bu metot sayesinde solüsyon en ince gözeneklere bile ulaşarak derinlemesine bir temizlik sağlar. Dezenfeksiyon işlemi ürünlerin kaplamasında bir aşınma yada çizilme oluşturmaz. Kimyasal temizleyiciler ile verimli ve zahmetsiz bir kullanım oluşturulur.

Bunlar dışında tıraş bıçağı erkek müşteriler için cilde en uygun ürünün seçilmesi gerekir. Cildi hassas olan bireylerin bu tür seçimlerde seçici davranması çok önemlidir. Jilet tıraş bıçağı, cilt problemlerinin yani kesilme, çizilme ve kanama olaylarının en temel sebebidir. Baskı uygulamadan çalışan ürünlerin tercih edilmesi gerekir.

Fırçalarda, kurutma saatlerine dikkat edilerek sağlanacak olan bakıma uygun fırça tipinin seçilmesi gerekir. Sabun kokuları ve köpürme durumları incelenip belirli yoğunluğa sahip ürünlerin tercih edilmesi gerekir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.