x x
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Kapat
Sepetim
Saç Serumu Ne İşe Yarar?
06.10.2022

Saç Serumu Ne İşe Yarar?

 

Saçlar günlük hayatta maruz kaldıkları çevresel faktörlerden kaynaklı zarar görüp sağlığını kaybedebilmektedir. Sağlıksız bir saç cansız, parlaklığını yitirmiş ve hacimsiz görünmektedir. Bu sorunlar kadın erkek fark etmeksizin herkesin yaşadığı ve çözüm aradığı sorunların başında gelmektedir. Bu sorunlarla başa çıkmanın ve saçı eski sağlığına kavuşturabilmenin en etkili ve kolay çözüm yolu saç bakım serumu ürünleri olmaktadır. Peki ya saç serumu ne işe yarar? Kozmetik ürünler içerisinde yer alan saç serumu, saçların korunması, saç problemlerinin giderilmesi ve saçın güçlendirilmesi için kullanılmaktadır. Saç serumu, saçı iyileştirirken aynı zamanda saçın bakımlı ve canlı bir görüntü kazanmasını sağlamaktadır. 

Saç bakım serumu ürünleri, saç derisine doğrudan ulaşması sayesinde saçın kökten uca bakımını yaparak sağlıklı bir görüntü kazanmasını sağlamaktadır. Saç serumu, saçların sadece canlandırılması için değil dökülmeye karşı ve hacim verme gibi işlemler içinde tercih edilen bakım ürünlerindendir. Saç bakım serumu ürünleri saçı onarırken aynı zamanda saçın ipeksi bir yumuşaklığa kavuşmasını da sağlamaktadır. Saç serumu yüksek ısıya maruz kalma gibi çeşitli sebeplerden dolayı kırılan saçlarda saç kırıklarını onararak saçın güçlenmesini sağlamaktadır. Çeşitli kimyasal işlemlere maruz kaldığı için sertleşen saç yapısının yumuşamasına yardımcı olmaktadır.

 

Saç Serumu Nedir?

Saç bakım serumu günlük hayatta birçok kişi tarafından kullanılan ve rutin saç bakım ürünleri arasında yer edinmiş ürünlerdir. Peki ya kadın erkek fark etmeksizin herkes tarafından kullanılan ve son zamanlarda oldukça popüler hale gelen saç serumu nedir? Saç serumu; saçta oluşan problemlerin onarılmasını sağlamak, saçı besleyerek saça canlılık ve dolgunluk kazandırmak için üretilen bakım ürünleri olmaktadır. Her saç tipi ya da problemleri için içerikleri farklı formüllerle üretilen çeşitleri bulunmaktadır. Saç serumu saçın ihtiyaç duyduğu nemi vererek saçın kuru ve cansız görüntüsünün yok olmasını sağlamaktadır.

Saç Serumu Çeşitleri Nelerdir?

Saç serumu ürünleri saça sağladığı etkiye, serumun aromasına ve cinsiyete göre farklı formlarda üretilmektedir. Günümüzde hemen hemen herkes saç dökülmesi şikayeti ile karşılaşmaktadır. Saç dökülmeye karşı serum çeşitleri bu problemle başa çıkmaya çalışan kullanıcılar için tercih edebileceği oldukça ideal ürünler arasındadır. Erkek saç serumu ürünleri kullanıcılar için farklı formlarda üretilmektedir. Erkek kullanıcılar için üretilen saç serumu ürünlerin amacı, erkeklerde son zamanlarda sıkça rastlanan saç dökülmesi ve kelleşme gibi problemlerinin önüne geçmek ve aynı zamanda saçı besleyerek güçlendirmek olmaktadır. Bu saç serumu çeşitleri saç çıkaran serum olarak da bilinmektedir. Saç dökülmesini önlerken aynı zamanda uyuyan saç köklerini canlandırması yönüyle de oldukça işlevsel ürünler arasında olmaktadır. Kadın saç serumu çeşitleri ise bolca organik yağ ve bitki özleri içermesi ile bilinmektedir. Üretilen saç serumu çeşitleri saç diplerine derinlemesine işleyerek saç yapısının sağlıklı bir görünüm kazanmasını aynı zamanda kullanıcının şikayetçi olduğu probleminin ortadan kalkması için yardımcı olmaktadır. 

Saçın yapısına göre değişik içeriklerde üretilen saç serumu çeşitleri bulunmaktadır. Mat, kuru, yağlı, kepekli, dökülen, kırılmış, yıpranmış, zor uzayan saçlar için her probleme özel olarak çözüm üretilerek oluşturulan saç serumu çeşitleri bulunmaktadır. Uzun saç seven ve saçlarını uzatmak isteyen kadınlar için zor uzayan saç problemi kabus olmaktadır. Saç uzatma serumları saçı kökten uca besleyerek aynı zamanda saçın hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır. Kırılma karşıtı olarak üretilen saç serumları ise saçın maruz kaldığı çevresel etkenlerin sebep olduğu kırılmalarını onararak saçın daha sağlıklı bir görüntü elde etmesini sağlamaktadır. 

Günlük hayatta saçlar insanlar tarafından fark edilmese de çevreden gelen birçok tehlike ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu tehlikeler karşısında saçların zarar görmemesi ya da en az zararla atlatılması için güçlü yapıda olması gerekmektedir. Bunun için saç güçlendirici serum ürünlerini kullanmak oldukça işe yarar olmaktadır. Günümüzde saç serumu çeşitleri herkesin saç bakım rutininde yer edinmiş durumdadır. Saçlar da en az cilt kadar hassas ve çabuk zarar görmektedir. Güçlü saç sağlıklı saç demektir. Saçın ihtiyaç duyduğu protein ve nem sağlandığı takdirde çevreden gelebilecek zararlar saçın dokusunu etkileyemeyecektir. Keratin saçın ihtiyaç duyduğu protein olmaktadır. Yıpranmış saç yapısına sahip olanlar keratin serum çeşitlerini tercih ederek saçları onarırken aynı zamanda saçın öz yapısına kavuşmasında yardımcı olmaktadır.

Saç Serumu Nasıl Kullanılır?

Saç serumu tercihi yapan kullanıcıların serumu aldıktan sonra uygulama kısmında cevap aradığı soruların başında saç serumu nasıl kullanılır, saç serumu nasıl uygulanır? gelmektedir. Saç serumunu doğru uygulamak saç serumu özellikleri kadar önemli ve dikkat edilmesi gereken husustur. Saç serumunu doğru ve planlı uygulamak serumdan alınacak verimi arttırmaktadır. Saç serumundan en iyi sonuçlar alınabilmesi için temiz saça uygulanması gerekmektedir. Saç serumunu kullanıcı saçının uzunluğuna ve yoğunluğuna göre avucunun içerisine almalıdır. Serum eller arasında 5 saniye ısıtılmalıdır. Avuç içerisinde ısıtılan serum saç diplerinden başlanarak diplere doğru homojen şekilde dağıtılır. Bu uygulama esnasında saçın arka kısmından başlanmasına dikkat edilmelidir. Saç uçları kırılgan yapıda olduğu için buraya uygulanan saç serumu miktarı arttırılabilmektedir. Serum uygulama işlemi bittikten sonra geniş dişli bir tarak yardımıyla serumun saçların tamamına dağılması için yardımcı olunmalıdır. 

 

Saç Serumunun Faydaları Nelerdir?

Saç serumu kullananlar serum kullanımından sonra saçlarının daha canlı ve parlak bir forma kavuştuğunu söylemektedir. Saç serumu İçerisindeki özel formüller sayesinde saçın iyileşmesini ve sağlıklı bir görüntü kazanmasını sağlamaktadır. Saç serumu kullanmak isteyip de fayda sağlamayacağını ya da zararlı olduğunu düşünen kişiler bulunmaktadır. En çok cevap aradıkları soruların başında saç serumu zararlı mı? sorusu gelmektedir. Saç serumu içerdiği bitkisel formlar sayesinde saçın beslenmesini ve eski sağlığına kavuşmasını sağlamaktadır. Saç serumları saça zarar vermemektedir. Ancak saç serumunu çok fazla ve bilinçsiz kullanmak saça ciddi oranda zarar verebilmektedir. Dozunda kullanıldığında saçı besleyen, hızla uzamasına yardımcı olan, saçı gürleştiren, hacim kazandıran, parlaklık veren, kepeği ve dökülmeleri önleyen saç serumu aşırıya kaçıldığında saç yapısına ve köklerine ciddi zararlar verebilmektedir.Saç Serumu Ne Zaman Kullanılır?

Saç serumu çeşidinin en zaman uygulanacağı serumdan seruma değişiklik göstermektedir. Bazı saç serumlarının duştan önce uygulanması önerilirken bazı serumlar duştan sonra temiz saça şekillendirme işlemi yapılmadan önce uygulanmaktadır. Saç serumunun çeşidine göre ne zaman uygulanacağı alınan serum üzerinde yer alan kullanım talimatında yazılı olacaktır. Gün içerisinde elektriklenen ve kabaran saçların sakinleşmesi için az bir miktar serum işlemi uygulanabilinmektedir. 

Saç Serumu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç serumu kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus herkes tarafından kabul görmüş ürünler değil de kullanıcın kendi saç yapısı ve problemine uygun ürün tercihi yapmak olmaktadır. Herkesin saç yapısı farklılık göstermektedir. Bir kullanıcı da işe yarayan bir ürün bir başka kullanıcının saçında aynı etkiyi göstermeyebilir. O sebeple kullanıcılar dışarıdan söylenenlere değil de kendi saç yapısına en uygun serumu tercih etmelidir. Kullanıcı için en iyi saç serum çeşidi kendi saçına uygun olan saç serum çeşidi olmaktadır. En Saç serumu içeriğinin kimyasal madde içermemesi ve doğal olması dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeridir. Saçın şekillendirme işlemini kolaylaştırmak için saçı şekillendirmeden önce saç serumu kullanılmalıdır. Saç serumu kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de serumun miktarı olmaktadır. Saç serumu saç için ne kadar faydalı olsa da fazla kullanımı saça ciddi zararlar vermektedir.Saç Serumu Kullandıktan Sonra Yıkanır mı?

Saç serumu genellikle duştan sonra temiz saça uygulandığı için kullanıldıktan sonra yıkanmamaktadır. Bazı saç serumu çeşitleri ise krem formunda olmaktadır ve duştan önce ya da duş esnasında uygulanmaktadır. Bu serum çeşitleri uygulandıktan sonra yıkanması gerekmektedir. En doğru kullanım için saç serumunun üzerinde yer alan kullanım talimatlarına uymak gerekmektedir.Blog Son Eklenenler
Saç Spreyi Saç Döker mi?
Saç Spreyi Saç Döker mi?

Berber ve Kuaför

Saç spreyi, saç şekillendirmeye yardımcı olan bir üründür ve genellikle saç dökülmesine neden olmaz. Ancak, saç spreyinin kalitesi, saçın yapısı ve saç spreyinin kullanım sıklığı gibi faktörlere bağlı olarak saç dökülmesi yaşanabilir.  

Devamını Oku
09.05.2023
Sakalda Neden Kepek Olur?
Sakalda Neden Kepek Olur?

Erkek Bakım

Sakal kepeği, sakal bölgesinde ciltte pul pul dökülme ve kaşıntı ile karakterize edilen bir durumdur.  

Devamını Oku
09.05.2023
Tırnak Nasıl Törpülenir?
Tırnak Nasıl Törpülenir?

Kişisel Bakım

Tırnak törpülemenin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi, tırnakların sağlıklı ve düzgün bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Devamını Oku
09.05.2023
Saça Maşa Nasıl Yapılır?
Saça Maşa Nasıl Yapılır?

Berber ve Kuaför

Saça maşa yapmak, saçlara hacim ve hareket katmak için oldukça popüler bir yöntemdir.  

Devamını Oku
09.05.2023
Fön Makinesi Nasıl Kullanılır?
Fön Makinesi Nasıl Kullanılır?

Berber ve Kuaför

Fön makinesi kullanılırken, saçların doğal yapısına ve ihtiyaçlarına uygun şekilde hareket etmek önemlidir. Doğru tekniklerle ve uygun ürünlerle kullanıldığında, fön makinesi saçları etkileyici bir şekilde şekillendirebilir ve güzel bir görünüm sağlar.

Devamını Oku
09.05.2023
Şampuan Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Şampuan Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kişisel Bakım

Saçların sağlığı ve doğal yapısını koruyabilmek için şampuan seçimi yaparken özellikle   temiz içerikli şampuan   seçimi yapmak gerekmektedir.  

Devamını Oku
01.02.2023
Durulanmayan Saç Kremi Nedir?
Durulanmayan Saç Kremi Nedir?

Kişisel Bakım

Durulanmayan saç kremi nedir?   sorusu merak eden kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.   Durulanmayan saç bakım kremleri   ıslak ya da kuru saça uygulanan ve durulamaya gerek kalmadan gün boyu saçta kalabilen saç bakım ürünleridir.

Devamını Oku
01.02.2023
Ara Makas Nedir?
Ara Makas Nedir?

Berber ve Kuaför

Ara makas nedir?   sorusuyla sık sık karşılaşılabilmektedir.   Ara makas   saçları çok yoğun, gür olan kişilerin saçlarını inceltmek için yapılan uygulamaya verilen isimdir.

Devamını Oku
01.02.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.