x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Saç Kremi Nasıl Kullanılır?
01.02.2023

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç kremi, duş esnasında yıkama işleminden sonra ve kuru saça uygulanmaktadır. Saç, şampuan ile yıkandıktan sonra saç diplerine değmeyecek şekilde saça krem uygulanmaktadır. 2 ile 5 dakika arasında bekletildikten sonra saç iyice durulanır. Saç bakım kremi kullanımında diplere krem uygulanmaması son derece önemlidir. Durulanmayan saç kremi ise ıslak ya da kuru fark etmeksizin saç diplerine değmeyecek şekilde uygulanmaktadır. Bu yüzden saç bakımında uzman olan kişiler kremin saç uçlarına uygulanmasını önermektedir. 

 

Saç Kreminin Saça Faydaları Nelerdir?

Saç bakım kremi, saç uçların kırılmasını dolaşmasını engellemektedir. Saçın canlı ve parlak görünmesinin yanında saç kremi pürüzsüz bir saç şeklinin oluşmasına imkân sunmaktadır. Aynı zamanda saç kremi saçı dış etkenlere karşı da koruyucu özelliğe sahiptir. Bu kapsamda etkili sonuç alabilmek için saç yapısına uygun saç yumuşatıcı krem kullanılması gerekir. 

 

Saç Kremi Ne İşe Yarar?

Saç kremi saçın düzgün şekil almasına, kolay taranmasına, kabarıklığı önleyen ve saçın parlak görünmesine yarayan saç bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Nemlendirici saç kremi aynı zamanda saça istediği nem derecesine kavuşturmada yardımcı bir etkendir. Saçı dış ortamdaki olumsuz etmenlere karşı koruduğu için saçın kurumasını, kopmasının ve mat görünmemesini sağlamaktadır. Birbirine dolaşan, elektriklenen saçların sakinleşmesine de imkan sunan bu ürünler saç şekline göre geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. 

 

Saç Kremi Durulanır mı?

Saç kremleri iki şekilde uygulanabilmektedir. Biri duş esnasında kullanılan durulama gerektiren saç bakım kremi, diğeri ise duş sonrası durulanmayan saç kremi çeşididir. Saç bakım kremleri saçın yumuşaması için kullanılmaktadır. Banyo esnasında saça sürülen doğal saç kremi muhakkak saçtan iyi bir şekilde arındırılmalıdır. Kremin yoğun yapısı durulanmadığı takdirde saçta ağırlaşmaya neden olacaktır. Bunun yanı sıra durulanmayan saç bakım kremlerinin ise bir günden fazla saç üzerinde bekletilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde saça zarar verecektir. 

 

Saç Kremi Ne Zaman Sürülür?

Saç yumuşatıcı krem olarak tercih edilen bakım kremleri, duş esnasında ya da duş sonrası nemli saça uygulanabilmektedir. Duş esnasında uygulanan krem şampuandan sonra uygulanmaktadır. Saç, şampuan ile iyice kirden ve tozdan arındırılır. Sonrasında nemlendirici saç kremi saçın ortalarına ve uçlarına uygulanır. Ardından krem bol su ile durulanırken, duş sonrası uygulanan kremin durulanmaya ihtiyacı yoktur. Durulanmayan krem ise kuru ve ıslak saça saç diplerine gelmeyecek şekilde sürülerek uygulanmaktadır. 

 

Saç Kremi Kaç Dakika Bekletilir?

Saç kremleri türüne ve içeriğine göre farklı zaman aralıklarında saçta bekletilmektedir. Önerilen kullanma talimatına uygun olacak şekilde bekletilen saç kremleri istenilen yumuşaklığı sağlayacaktır. Ancak saç kremlerinin çok uzun süre saçta bekletilmesi saça zarar vereceği kullanıcılar tarafından unutulmamalıdır. Bu yüzden banyo esnasında saç temizlendikten sonra uygulanan saç yumuşatıcı krem 2 ve 5 dakika arası saçta bekletilmelidir. Duş sonrası uygulanan durulanmayan saç bakım kremi ise saç üzerinde maksimum 1 gün kalmalıdır. Aksi takdirde saçın ağırlaşmış ve kirlenmiş bir şekilde görünmesine neden olacaktır. 

 Saç kremi

Saç Kremi Saç Döker mi?

Saç kremi saç döker mi sorusu kullanıcıların merak ettiği soruların başında gelmektedir. Saç diplerine uygulanmadığı takdirde saç kremi saçı dökmez. Saç kremleri saça yumuşaklık ve parlaklık katması için kullanılmaktadır. Özellikle kuru ve yıpranmış saça sahip bireyler duştan sonra saç bakım kremi uygulayarak saçın nem derecesini korumak isterler. 

 

Boyalı Saçlar İçin Saç Kremi Nasıl Olmalı?

Saçı yumuşatan saç kremi boyalı saçlarda oldukça etkili bakım ürünlerinden biridir. Boyalı saçlar için saç kremi renk koruyucu içeriğine sahip olması gerekmektedir.  Aynı şekilde onarıcı bakım kremleri de boyalı saçlar için tercih edilen bakım kremleri arasında yer almaktadır. Nemlendirici saç kremi boyalı saçlarda yıpranmış ve mat görüntüyü en aza indirerek saçın nem derecesini korumakla görevlidir. Bu yüzden saç rengine ve dokusuna göre seçilen bakım kremi kullanıcı ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacaktır.

 

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Saçlar pek çok sebepten dolayı yıpranabilmektedir. Yıpranmış saçların ise görüntüsü kişileri mutlu etmemekle beraber psikolojik olarak da kendilerini kötü hissetmelerine neden olmaktadır. Bu yüzden saç bakımı son derece önemli bir işlemdir. Yıpranmış saçlar için bakım kremi tercihleri onarıcı özelliğe sahip ürünlerdir. Bu ürünler içerdiği vitamin ve mineral dereceleri ile saçın kaybettiği nemi geri kazanmasına olanak sunmaktadır. Bu yüzden yıpranmış ve boyalı saçlar için en iyi saç kremi badem yağı, argan yağı içeriğine sahip ürünlerden oluşmaktadır. 

 

Durulanan Saç Kremi Nasıl Uygulanır?

Durulanan ve saçı yumuşatan saç kremi saç şampuan ile temizlendikten sonra uygulanmaktadır. Temiz saça saç diplerine değmeyecek şekilde krem uygulanır. Saç uçlarına daha yoğun olacak şekilde saç kremi iyice yedirilir. Kullanılan ürünün süresine uygun olacak şekilde krem saçta bekletilir ve zaman dolunca su ile durulanır. Saç yumuşatıcı krem özelliğindeki bu ürünler saç yapısını besleyerek kusursuz bir görünüm sunmaktadır. 

 

Durulanmayan Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça pratik olan durulanmayan saç kremi, kuru yada ıslak saça uygulanabilmektedir. Saç diplerine değmeyecek şekilde saç boyuna ve uçlarına durulanmayan saç bakım kremi sürülür. Hızlı bir şekilde saçta emilen bu kremler saçın kolay taranmasını sağladığı içinde sıkça kullanılmaktadır. Saçta ağırlık hissi oluşturmayan bu ürünler saçı yumuşatarak kolay şekil almasına da olanak sunmaktadır. 

 

Erkekler Saç Kremini Nasıl Kullanmalı?

Erkekler için üretilmiş farklı içeriklerde erkek saç kremi bulunmaktadır. Her bireyin saç şekli, uzunluğu ve yapısı birbirinden farklıdır. Bu yüzden krem seçiminde bu farklılıklar göz önünde bulundurulmalıdır. Saç yapısına göre tercih edilen saçı yumuşatan saç kremi baş öne doğru eğilerek diplere gelmeyecek şekilde saça uygulanmalıdır. Kadınlara oranla daha az bir miktar kullanılmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde saç kremi saç diplerine olumsuz etki yaratarak saçın dökülmesine neden olacaktır. 

 

Saç Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç, boya, ısıl işlem, stres, toz, kir gibi pek çok faktöre bağlı olarak yıpranabilmektedir. Bu yüzden saça istenilen canlılığı ve parlaklığı kazandırmak için saç bakım kremi kullanımı zorunlu hale gelmiştir. Özellikle uzun ve gür saçlara sahip kişiler için olmazsa olmaz saç bakım ürünleri arasında yer almaktadır. İki farklı şekilde uygulama olanağı olan saç bakım kremleri saçın yapısına uygun olacak şekilde tercih edilmelidir. Aksi takdirde saç ve saç derisine zarar verebilir. Saç kremi kullanımında saç diplerine uygulanmaması son derece önemlidir. Saç diplerine uygulanan krem saçın dökülmesine neden olacaktır.

Saçı yumuşatan saç kremi, duş esnasında uygulandı ise saçtan iyi bir şekilde arınmış olmasına dikkat edilmelidir. Yoğun ve yağlı bir ürün olan bu kremler iyice durulanmaz ise saçta ağırlığa sebep olacak ve saçın daha hızlı yağlanmasına sebep olacaktır. Durulanmayan saç bakım kremi kullanımında ise dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şudur. Durulanmayan krem saçta bir günden fazla bekletilmemelidir. Saçta fazla kalan krem saçın yağlı ve kirli görünmesine neden olacaktır. bu yüzden saç bakım kremi tercihleri son derece önemlidir. Blog Son Eklenenler
Saç Düzleştirici Alırken Neye Dikkat Edilmeli?
Saç düzleştirici seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır
İnce Telli Saç Bakımı
İnce telli saçlar için özel olarak geliştirilmiş hacim veren şampuanların kullanılması, saçın köklerinden itibaren kaldırılmasına ve daha dolgun bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
Deniz Sonrası Saç Bakımı
Denizden sonra saç bakımı, tuzlu suyun saça verdiği zararları azaltma konusunda hayati öneme sahiptir. Deniz suyunun saç üzerindeki etkisi, saçın doğal nem dengesini bozabilir ve saç tellerinin yıpranmasına neden olabilir.
Duştan Sonra Saç Bakımı
Duştan sonra saç bakımı, saçların sağlık ve güzelliklerini korumak için hayati bir adımdır.  
Saç Nasıl Kurutulur?
Saç kurutma işlemi, saç tipine ve tercih edilen yönteme göre değişiklik gösterir.  
Saçların Canlı ve Parlak Görünmesi İçin Ne Yapmalı?
Saçların canlı ve parlak görünümünü sağlamak, bir dizi basit ama etkili adımları takip etmekle mümkündür.
Çilek Bacak Nedir? Çilek Bacak Nasıl Geçer?
Çilek bacak, bacakların derisinde görülen, kıl kökü gözeneklerinin koyu veya kırmızı renkte belirginleşmesiyle karakterize bir durumdur.
Sert Saç Nasıl Yumuşatılır?
Sert saçların yumuşatılması için çeşitli yöntemler uygulanabilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.