x
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Kapat
Sepetim
Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır?
01.02.2023

Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır?

Bakımlı görünmek hem kadınlar hem de erkekler için son derece önem taşımaktadır. Bakımlı görünmenin ilk adımlarından biri de saçlar olmaktadır. Kuaföre gitmeden, evde pratik bir şekilde saçlarına istediği görünümü kazandırmak isteyenler için saç düzleştiriciler büyük kolaylık sağlamaktadır. Saç düzleştirici saçı hem düzleştiren hem de dalgalı hale getirebilen bir alettir. Saç düzleştirici nasıl kullanılır? sorusu ilk defa kullanacak kullanıcılar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Saç düzleştiriciler farklı marka ve modellerde üretilmektedir. Bu yüzden kullanımları da farklılık gösterebilmektedir.

 

Seramik plakalı ve maşa formunda olan saç düzleştiriciler kullanmadan önce ön ısıtma işlemine ihtiyaç duymaktadır. Farklı sıcaklık ayarları bulunan bu düzleştiriciler 160 derece ile 230 derecelik profesyonel sıcaklık ayarına kadar yükselebilmektedir. Kişinin saç yapısına uygun olarak istediği sıcaklık ayarını seçerek saçlarını düzleştirmesi sağlanmaktadır. Saçları yakmadan ve yapısını bozmadan düzleştirebilmek için ortalama bir sıcaklık ayarında düzleştirme yapılması önerilmektedir. Ayrıca saçlar plakalar arasındayken aynı yerde uzun süre tutulmaması gerekmektedir.

Saç Düzleştirici Nedir?

Saçların daha güzel görünmesini sağlayan saç düzleştiriciler saçlara istenilen görünümü kazandıran elektronik aletlerdir. Kıvırcık, dalgalı, düz saçları saç düzleştiriciler ile düzleştirmek, dalgalandırmak son derece pratik ve eğlenceli olmaktadır.

Saç Düzleştirici Çeşitleri Nelerdir?

Saç düzleştiriciler geniş ürün çeşidi ile farklı marka ve modellerde üretilmektedir. Günlük yaşamda pratik kullanım kolaylığı sunan saç düzleştiriciler hızlı bir şekilde bakımlı görünmek isteyenler için oldukça idealdir. Saç düzleştiriciler sundukları hizmet ve özelliklerine göre farklı çeşitlerde olmaktadır. Bunlar :

  • Saçı Koruyan ve Canlandıran Saç Düzleştiriciler: Son zamanlarda geliştirilen özellikleri ile saç düzleştiriciler saça sadece şekil vermeyi değil saçın sağlıklı görünümünü de korumayı amaçlamaktadır. Bu yüzden bazı saç düzleştirici modellerinde keratin desteği bulunmaktadır. Keratin katkılı düzleştiriciler saça aynı zamanda bakım yapmaktadır. Saç kırıklarında gözle görülür bir düzelme görülmektedir. Keratin plakası bulunan modeller negatif iyonları nötralize ederek saçlardaki elektriklenme sorununu çözmektedir. Saç düzleştiriciler manuel ve otomatik iki farklı ısı ayarına sahip olarak tasarlanmıştır. Otomatik düzleştiricilerde profil ayarları yapılarak her kullanımda otomatik olarak ayarlanan ısıda düzleştirici ısınmaya başlamaktadır.

  • İyonlu saç düzleştiriciler: Saç düzleştirici iyon özelliği nedir? sorusu saç düzleştiricisi almayı düşünen kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. İyon özellikli saç düzleştirici teknolojinin son ürünü ve herkes tarafından severek kullanılan bir modeldir. İyonlu düzleştiriciler saçların temas ettiği her bir noktadan iyon yayılımı yapmaktadır. Böylece elektriklenmeyi önleyerek saçların kabarmasını ve incelmesini engellemektedir. IONTEC teknoloji ile donatılan bu grup düzleştiriciler özellikle ince telli saçlar için oldukça faydalı olmaktadır. Aynı zamanda bukle ve dalgalı saç görünümü özellikleri de bulunmaktadır. Hem kadınlar hemde erkekler için kullanıma uygun elektronik ürünlerdir.

  • Profesyonel Etkiye Sahip Saç Düzleştirici Maşa Modelleri: Profesyonel saç düzleştirici kısa süre içerisinde en karmaşık, kıvırcık saçları bile hızlı bir şekilde düzleştirebilme özelliğine sahip ürünlerdir. Yüksek ısıları sayesinde saçları çok kısa sürede dümdüz ve elektriklenmeyen bir hale getirebilmektedir. 3 farklı ısı kademesine sahip bu ürünler her saç tipine uygun modellerdendir. Saçın yapısına göre ısı ayarı yapılabilen düzleştirici maşalar sadece saçı düzleştirmekle kalmaz aynı zamanda saça bukle, dalga gibi şekiller verilmesini sağlamaktadır. Ayrıca saça verilen şekillerin 48 saate kadar kalması mümkündür. 

  • Saça Baskı Uygulamayan Saç Düzleştiriciler: Birçok işinde uzman marka tarafından üretilen saç düzleştiriciler fırça yada iki plakadan oluşan maşa formunda üretilmektedir. Ayrıca son teknoloji ürünü olan tarak şeklindeki düzleştiricilerde büyük ilgi görmektedir. Tarak şeklindeki düzleştiriciler saça baskı yapmadan saçı düzleştirebilmektedir. Saç yapısına uygun olacak şekilde tarak model saç düzleştirici seçmek mümkündür. Kalın saç yapısına sahip olan kişiler için büyük dişli tarak formunda düzleştiriciler üretilirken, ince telli saçlı kişiler için küçük ebatlı tarak formunda düzleştiriciler tasarlanmaktadır.

  • Buharlı Saç Düzleştiriciler: Buharlı saç düzleştiriciler kullanım esnasında saça buhar yoluyla kompres uygulayarak saçı düzleştirmektedir. Buhar uyguladığı için ince telli saçların yoğun ısıdan etkilenmesini engellemektedir. Saç tellerini nemlendiren ve canlandıran buharlı düzleştiriciler bu özelliği sayesinde saçların uzamasına da yardımcı olmaktadır. 220-230 gibi farklı ısı seviyelerine kadar çıkabilen cihaz kusursuz bir performans sergilemektedir.

  • Mini Saç Düzleştiriciler: Mini saç düzleştiriciler 10-20 cm arasında değişen boyutları ile el çantasının içine rahatlıkla sığabilmektedir. Seyahat tipi saç düzleştirici olarak adlandırılan mini modeller oldukça pratik kullanıma sahiptir. Tatillerin vazgeçilmezi olan mini saç düzleştiriciler saç bakımının kolayca her yerde yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Taraklı ve fırçalı seçenekleri ile üretilen mini düzleştiriciler özel kılıfları sayesinde rahat bir şekilde taşımaya uygundur.

Saçınıza En Uygun Saç Düzleştirici Nasıl Seçilir? 

Saç düzleştirici modeli seçilirken öncelikle kişilerin saç yapısını tanıması ve ona uygun seçim yapması gerekmektedir. Kalın telli saçlar için saç düzleştirici ve ince telli saçlar için saç düzleştirici modelleri bulunmaktadır. Bu noktalar göz önünde bulundurularak en uygun saç düzleştirici modeli seçmek gerekmektedir. Ayrıca çok hassas saç yapısına sahip kişilerin saç düzleştirici modeli seçerken bunu göz önünde bulundurarak buharlı yada iyonlu modeller tercih etmeleri tavsiye edilmektedir.

Saç Düzleştiricisini Kullanırken Hangi Adımları İzlemeliyiz?

Saç düzleştirmeye başlamadan önce saçların güzelce taranması gerekmektedir. Ardından saça ısının zararlı etkilerine karşı bir ürün sürülmesi gerekmektedir. Saçlar ortadan ikiye ayrılmalı, ayrılan saçlar da kendi arasında küçük küçük ayrılarak düzleştirmeye hazır hale getirilmelidir. İstenilen ısı seviyesinde olan düzleştiricinin arasına ayrılan saçlardan bir parça konularak yavaşça dışa doğru çekmek gerekmektedir. Düzleştirme işlemi saçların her yerine sırayla uygulanarak işlem tamamlanmalıdır.

Düzleştirici Yapmadan Önce Saça Ne Sürülür?

Düzleştirici yapmadan önce saça yüksek ısının zarar vermemesi için uygun saç spreyleri sürülmektedir.

Saç Düzleştirici Kaç Derecede Kullanılmalı?

“Saç düzleştirici kaç derece olmalı?”, “saç yakmadan nasıl düzleştirilir?” gibi sorular düzleştirici kullanacak kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Saç düzleştirici ısı seviyesi kişiye göre değişsede 130 derece ideal olmaktadır.

Saç Düzleştirici Kaç Dakika Bekletilir?

Saç düzleştiriciler ürünün markası ve modeline göre ısınma da farklılık göstermektedir. 30 sn gibi kısa sürede kullanıma hazır olan modeller ve en az 3 dk kadar ısınması için bekletilmesi gereken modeller de bulunmaktadır.

 

Islak Saça Düzleştirici Uygulanır mı?

Islak saça düzleştirici uygulamak saça ciddi zararlar vermektedir. Bu sebeple düzleştirici uygulamadan önce saçların mutlaka kurutulması gerekmektedir.

Düzleştirici ile Maşa Nasıl Yapılır?

Düzleştirici ile dalgalı saç yapmak 10-15 dk gibi kısa sürede gerçekleşmektedir. Saç düzleştirici ile saçlara maşa yapmak için önce saça bakım kremi yada saç spreyi sıkılarak saç hazırlanmaktadır. Daha sonra saçlar tutamlara ayrılır ve daha sonra bir tutam saç iki plakanın arasına yerleştirilir. Düzleştirici yavaşça çevrilerek saç boylarından uçlarına doğru kıvırma işlemi yapılır. Bu şekilde düzleştirici ile saçlara bukleler ve doğal dalga yapmak mümkündür.

Saç Düzleştirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç düzleştiriciler elektronik aletler oldukları için gereğinden fazla kullanmamak ve düzleştirme esnasında plakalar arasında saçı gerektiğinden fazla tutmamak gerekmektedir. Ayrıca saça herhangi bir zarar vermemesi için çok yüksek ısı seviyeleri yerine daha düşük ısı seviyeleri tercih etmek gerekmektedir. Saçı kolay düzleştirmek ve yüksek ısının saça zarar vermemesi için düzleştirme işleminden önce saça uygun sprey yada saç bakım kremi uygulamak gerekmektedir. 

Blog Son Eklenenler
Şampuan Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Saçların sağlığı ve doğal yapısını koruyabilmek için şampuan seçimi yaparken özellikle   temiz içerikli şampuan   seçimi yapmak gerekmektedir.  
Devamını Oku
01.02.2023
Durulanmayan Saç Kremi Nedir?
Durulanmayan saç kremi nedir?   sorusu merak eden kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.   Durulanmayan saç bakım kremleri   ıslak ya da kuru saça uygulanan ve durulamaya gerek kalmadan gün boyu saçta kalabilen saç bakım ürünleridir.
Devamını Oku
01.02.2023
Ara Makas Nedir?
Ara makas nedir?   sorusuyla sık sık karşılaşılabilmektedir.   Ara makas   saçları çok yoğun, gür olan kişilerin saçlarını inceltmek için yapılan uygulamaya verilen isimdir.
Devamını Oku
01.02.2023
Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır?
Saç düzleştirici saçı hem düzleştiren hem de dalgalı hale getirebilen bir alettir.   Saç düzleştirici nasıl kullanılır?   sorusu ilk defa kullanacak kullanıcılar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.  
Devamını Oku
01.02.2023
Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
Saçlar, hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önem taşımaktadır. Saçlar sağlıksız beslenme, yanlış saç ürünleri kullanımı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak sağlığını kaybederek matlaşıp, kırılmaya başlamaktadır.
Devamını Oku
01.02.2023
Saç Jölesi Nasıl Kullanılır?
  Saçların şekillendirilmesi ve şeklinin uzun süre kalıcı olabilmesi için   saç jölesi   üretilmektedir. Saçlarına şekil vermek isteyenlerin ve verdiği şeklin bozulmasını istemeyen  bireylerin kullanabileceğin bir üründür.
Devamını Oku
01.02.2023
Saç Fırçası Nasıl Temizlenir?
Saç fırçası temizleme yöntemleri   fırça üzerinde kalan saç tellerini ve çeşitli kirleri arındırmak için bilinmesi gerekmektedir. Bu kapsamda saç fırçası hem doğal yöntemler ile hem de profesyonel fırça temizleme ürünleri kullanarak temizlenmektedir.  
Devamını Oku
01.02.2023
Shea Yağı Nedir?
Shea yağı , karite bitkisinden elde edilen doğal içeriğe sahip bakım yağıdır. Oda sıcaklığında katı bir hal alan bu yağ cilt üzerinde oluşan pek çok soruna karşı onarıcı bir görev üstlenmektedir.
Devamını Oku
01.02.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.