x
Görünüm :
Toplam 62 ürün bulunmaktadır.

Profesyonel Kuaför Malzemeleri Fiyatları

Makyaj milattan önce 4000'li yıllardan beri kullanılmaktadır. İlk olarak Mısır taraflarında yapılmaya başlanan makyajın lideri kişisel bakımına gösterdiği özenle de adını duyurmuş olan Kleopatra'dır. Yıllar içerisinde bu makyaj malzemeleri ise tüm dünyaya yayılmıştır.

Günümüzde ise makyaj, farklı bir boyut almıştır. Artık birçok kesim tarafından makyaj sadece süslenme aracı olarak değil aynı zamanda bir sanat olarak da görülmektedir. Makyaj malzemeleri sayesinde farklı insanlar meydana çıkartılabilmektedir, sosyal medya makyajın ön planda olmasını sağlamış olan unsurlardan biridir. Günümüzde farklı temalı birçok makyaj yapılmaktadır. Bunların içerisinde ofis makyajı, günlük makyaj, düğün makyajı, parti makyajı gibi çeşitli makyaj temaları bulunmaktadır. 

Makyaj sadece yüzü süslemek ya da daha iyi görünmek için yapılan bir şeyden çok artık farklı tasarımlar üretilmeye çalışılan bir sanat alanı gibi olmuştur. Makyaj malzemeleri ile çeşitli animasyon karakterleri yapılabilmekte ve farklı yüz karakterleri meydana çıkartılabilmekte yada farklı hayvanlar resmedilebilmekte, farklı temalar uygulanabilmektedir. Bu da makyajı günümüzde eskiden olduğu amacının dışında farklı bir amaca taşımıştır. 

Profesyonel makyaj malzemeleri de bu amaca hizmet eden, bu amaçların gerçekleşmesini sağlayan araç gereçlerdir. Profesyonel makyaj malzemeleri ve standart makyaj malzemelerine bakılınca biraz daha yüksek fiyatlı olabilir. Fakat çeşitli kampanyalar takip edilerek bu ürünleri de uygun fiyatlı bir şekilde satın almak mümkündür. Makyaj malzemeleri alırken ilk önce dikkat edilmesi gereken konu fiyat değil bu makyaj malzemelerinin cilde bir zarar verip vermeyeceğini kontrol etmektedir. Bu kontrol ise makyaj malzemelerinin içeriğinin kontrolü yapılarak gerçekleşebilir. Daha çok bitkisel bazlı üretilen makyaj malzemelerinin tercih edilmesi daha da uygun bir seçenek olacaktır. 

Kötü makyaj malzemeleri ile cilt farklı alerjik reaksiyonlar verebilir, cilt üzerinde lekelenmeler, akneler çıkabilir. Bunların yaşanmaması için cilde zarar vermeyecek makyaj malzemeleri tercih edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple makyaj malzemesi almadan önce çok iyi araştırılması gerektiğini vurgulamak lazımdır. 

Makyaj malzemelerini bu şekilde ele almak mümkünken aslında tek popülaritesini koruyan konu makyaj da değildir. Profesyonel kuaför malzemeleri denildiğinde akla başka ürünler de gelmektedir. Ama en gözde olan günümüzde makyajdır. Profesyonel kuaför malzemeleri ile beraber çeşitli saç modelleri de yapılabilmektedir. Bu da yine başka bir sosyal medya akımıdır. 

Profesyonel berber malzemeleri ile insanları şaşırtacak derecede güzel ve farklı saç modelleri meydana çıkarmak mümkündür. Bu malzemelerin alımı sırasında da fiyatından çok işlevselliğine dikkat etmek daha iyi olacaktır. Çünkü bu malzemeler ne kadar kaliteli ise geri alınacak performans da o kadar kaliteli olacaktır. Profesyonel erkek kuaför malzemeleri ya da bayan kuaför malzemeleri fiyatları kuaför market alanlarında farklılık gösterebilmektedir. Toptan kuaför malzemeleri almak daha avantajlıdır. Kuaför malzemeleri toptan alındığında daha uygun fiyata tekabül etmektedir. Örneüin, fön makinesi fiyatları, satın alınma türüne göre değişmektedir.

Profesyonel Kuaför Malzemeleri Çeşitleri Nelerdir?

Kuaförde bulunan şeyler oldukça geniş bir listedir. Bazı profesyonel kuaför malzemeleri çeşitleri ise şunlardır; 

Makyaj bazı: Makyaj bazı ciltte bulunan akne ve sivilce gibi unsurların kapanmasına yardımcı olan bir makyaj malzemesidir, fondöten sürmeden önce cilt üzerine sürülür.

Concealer: Göz altı morluklarını, sivilce izlerini, cilt lekelerini, kızarıklıklarını kapatmak için kullanılan bu ürün fondötene kıyasla biraz daha yoğun pigmentler içeren bir cilt ürünüdür. Yüze uygulanırken bölgesel olarak uygulanır ve yüksek derecede kapatıcı özelliği vardır.

Fondöten: Cilt üzerinde bulunan lekelerin gizlenerek cildin tek ve eşit renkte görünür hale gelmesine yardımcı olur.

Kontür malzemeleri: Kontür malzemelerini anlamak için öncelikle kontür makyajı nedir bunu anlamak gerekmektedir. Kişinin gerçek ten renginden bir ton aşağı ve bir ton yukarı derecede olan fondötenler kullanarak yüzün şekillenmesine ve farklı boyut eklenebilmesini sağlayan bir makyaj tekniğidir. Kısacası kontür makyaj malzemeleri ile yüze gölge ve ışık efekti verilir. 

Transparan pudra: Şeffaf bir pudra türüdür. Ten makyajı yapılırken sabitleyici olarak kullanılır.

Bronzer: Arzu edilen her mevsim kullanılabilmektedir ve cilde tamamen doğal görünen bir bronzluk verir.

Allık: Cilt tonunun daha canlı görünmesini sağlayan bir makyaj malzemesidir.

Göz farı: Göz kapağının farklı renklerde boyanması ve farklı ışıltıları sahip olması için kullanılan makyaj malzemesidir.

Highlighter: Işığı yansıtması ile bilinen fosforlu kalem şeklinde bir kozmetik üründür. Cilt üzerinde istenilen bölgede derinlik, aydınlık ve açı algısı oluşturur. 

Kaş farı veya kaş kalemi: Kaş farı ya da kaş kalemi olarak bilinen bu makyaj malzemesi kaşın renginin değiştirilmesi veya kaşta bulunan boşlukların doldurulması için kullanılır.

Eyeliner: Göz kapağına çizilen çizgi ve benzeri şekillerden oluşan makyaj  modelinin yapılmasını sağlayan makyaj malzemesidir. Genellikle siyah rengi tercih edilir ama son zamanlarda birçok farklı rengi de üretiliyordur ve tercih edilmektedir.

Maskara: Rimel olarak da bilinen maskara, kirpiklerin daha belirgin olmasını ve daha uzun görünmesine sağlayan bir makyaj malzemesidir.

Dudak kalemi: Dudak çerçevesinin daha belirgin olmasını sağlayan bir makyaj malzemesidir. Dudak kalemi sayesinde dudakların daha dolgun gözükmesi de sağlanabilmektedir.

Ruj: Dudağa renk veren bir makyaj malzemesidir.

Makyaj sabitleyici spreyler: Makyaj yapıldıktan sonra makyajın kalıcılık süresinin uzaması için makyaj sabitleyici spreyler tercih edilmektedir.

Tarak: Saç yıkama tarağı, saç kesim tarağı, kaynak tarağı gibi çeşitli tarak modelleri bulunmaktadır. Saçı belli bir düzene sokmak için kullanılır. 

Toka: Kuaförde kullanılan birkaç toka modeli bulunmaktadır. Buna firkete toka, tel toka, pens gibi örnekler verilebilir. 

Fön askısı: Kuaför aksesuarları arasında yer alan bir üründür. Fön ve saç kurutma makinelerinin düzeni için kullanışlı bir üründür.

Profesyonel Kuaför Malzemeleri Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Profesyonel makyaj malzemeleri muhafaza edilirken iki türlü değerlendirilmelidir. Eğer ki makas ya da tarak gibi ürünlerden söz ediliyorsa bu ürünlerin düzenli bir şekilde muhafaza edilmesi kullanımını kolaylaştıracaktır. Eğer ki yüze sürülen boyalardan söz ediliyorsa bunların da uygun soğuklukta ya da sıcaklıkta muhafaza edilmesi ve son kullanma tarihlerinin takip edilmesi gereklidir. Özellikle bu konu cilt sağlığı için çok önemlidir. Saç fırçası, makas, tarak gibi ürünlerin ise düzenli olarak dezenfekte edilerek muhafaza edilmesi gereklidir. Çünkü birçok kişi üzerinde kullanılan bu malzemeler eğer varsa müşteriler üzerindeki çeşitli hastalıkların kendi aralarında taşınmasına sebebiyet verebilir. Bu da ciddi sağlık problemlerinin yaşanmasına neden olabilir. Bu sebeple kullanılan ürünlerin sıklıkla dezenfekte edilmesi gereklidir.

Profesyonel Kuaför Malzemelerinin Ömrü Ne Kadardır?

Profesyonel kuaför malzemelerinin ömrü hangi ürünün kullanıldığına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; makyaj malzemesi gibi ürünler kullanılıyorsa bu ürünlerin son kullanma tarihi genellikle üzerlerinde yer almakta ya da bu bilgi satıcıdan öğrenilebilmektedir. Bunun yanı sıra eğer ki fön makinesi, saç fırçası, tarak ya da makas gibi ürünler kullanılıyorsa bu ürünler zamanla eskime gösterir ve burada da ürünlerin ömrünü etkileyen unsur ise nasıl ve ne kadar kullanıldığıdır. Bu sebeple profesyonel kuaför malzemelerinin ömrü hakkında net bir bilgi vermek pek mümkün değildir. Bunu belirleyen kullanılan ürünün kalitesi, üreticisi ve nasıl kullanıldığıdır.

Profesyonel Kuaför Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Profesyonel kuaför malzemeleri alınırken şu unsurlara da dikkat edilmesi gereklidir. Öncelikle hangi amaçla, hangi malzemenin alınacağına karar verilmelidir. Eğer ki yüze direkt olarak uygulanacak makyaj malzemesi gibi ürünler alınıyorsa bu ürünlerin içeriklerine ve son kullanma tarihlerine dikkat edilmesi gereklidir. Makas gibi bir ürün alınıyorsa bunun keskinliği ve modeli önemlidir. Çünkü kırık makası, kat makası gibi çeşitli makas modelleri bulunmaktadır. Eğer saç fırçası ya da tarak alınıyorsa bunların büyüklüklerine ve diş sıklığı gibi özelliklerine dikkat edilmesi gereklidir.  Bu noktada hangi amaçla kullanılacağı ve ürünün kalitesi en önemlidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.