x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Jiletle Kesilen Sakallar Daha Mı Gür Çıkar?
08.10.2021

Jiletle Kesilen Sakallar Daha Mı Gür Çıkar?

Pek çok insan sakal isteği için jilet ile tıraş olur, çoğu zaman adeta köse görünümündeki insanların bu konuda dertli olduğu bilinmektedir. Esasen bu konuda herkesin müsterih olması gerekir. Zamanı geldiğinde yine insanların metabolizmasına uygun şekilde sakallar ortaya çıkacaktır.

 

Yine de jiletle kesilen sakallar daha mı gür çıkar gibi bir soru ile çok sık karşılaşıyoruz. Esasen bu konuda bilim insanlarının önemli çalışmalar yaptığı görülmüştür. İlk olarak 1928 yılında yapılan test ile birlikte, hem saç hem de sakallar için kesme işleminin daha gür çıkma ile bir bağlantısı bulunamamıştır. Yine burada insanların beklentileri daha belirgin bir şekilde kendini göstermektedir. Halk arasında bu yaygın görüş her zaman kabul görmüştür. Sakalın gür çıkmasını isteyen insanların, jiletle defalarca kez tıraş olduğu da bilinmektedir.

 

Jiletle Kesilen Sakallar Her Zaman Daha Mı Gür Çıkar?

 

İnsanların öncelikli olarak öz bakım konusunda verdiği kararlara uyması önemlidir. Temizlik, sağlık ve buna uygun çözümler noktasında çok dikkatli olmak gerekir. Jiletle kesilen sakallar daha gür çıkar mı dediğimizde ve araştırma yaptığımızda özellikle 2005 yılında yapılan klinik araştırma bu konuda çözüm ortaya koymuştur.

 

Sakalların daha gür çıkması ve daha hızlı büyümesi konusunda tıraş olma ile hiçbir bilimsel bağ bulunamamıştır. Yine de halk arasındaki inanış gereği sakalı seyrek olan insanların daha sık tıraş olmak suretiyle bu konuda arayış içerisine girdiği bilinmektedir. Her ne kadar bilimsel olarak bu konuda açıklamalar olsa da pek çok kişinin bu konuda bilgi olarak tatmin olmadığını görmek mümkün olmaktadır.

 

Jiletle Kesilen Sakallar Daha Gür Ve Yoğun Çıkar Mı?

 

Saç ve sakal tıraşı ile birlikte insanların kişisel bakım konusunda belli bir beklenti içerisinde olduğu görülmektedir. Jiletle kesilen sakallar daha gür ve yoğun çıkar mı dediğimizde ise özellikle burada karşınıza çıkan ürün seçeneklerinin, çözüm noktasında insanlara sağlamış olduğu fayda ve avantajları görmek gerekir.

 

Her bakımdan doğru ve önemli bir tercih bütünlüğünü görmek istediğiniz noktada, vereceğiniz kararlar oldukça sağlıklı ve avantajlı bir fırsat yaratabilir. Gerektiğinde kişisel bakım gerektiğinde de öz güveni yerine getirecek uygulamalar noktasında, insanların takip ettiği süreçleri gözden geçirmek gerekir. Kişisel bakım dediğimizde ise alacağımız cevap değişmese bile beklentilerimiz yine aynı olabilir.

 

Jiletle Kesilen Sakallar Her Zaman Daha Gür ve Yoğun Çıkar Mı?

 

Yıllardan beri insanların değişik şekilde yöntemleri denediği ve sakalları gürleştirmek için çaba sarf ettiği bilinmektedir. Jilet ile kesilen sakallar gür ve hızlı mı çıkar dediğimizde ise bu sorunun cevabı kesinlikle bilimsel olarak farklı bir sonuç ortaya koymaktadır. Bilim bu konuda saç sakal kesmenin gür çıkma ile bir alakası olmadığını söylüyor. Yine de bilimin bu konudaki net açıklamasına karşın insanların inanışı oldukça değişken olmaktadır.

 

Daha gür sakallara sahip olmak için defalarca kez traş olan insanların belli bir beklenti içerisinde olduğu görülmektedir. Adeta burada tekrardan çıkmış olan kıllar daha kalın ve gür bir görüntü ortaya koymak durumundadır. Estetik bir görüntü elde etmek ve bunun için öz bakım konusunda araştırmacı olmak isteyen insanlar, özellikle sakal konusunda uzmanların görüşünü mutlaka benimsemeli ve buna göre değerlendirme yapmalıdır.

 

 

Blog Son Eklenenler
Duştan Sonra Saç Bakımı
Duştan sonra saç bakımı, saçların sağlık ve güzelliklerini korumak için hayati bir adımdır.  
Saç Nasıl Kurutulur?
Saç kurutma işlemi, saç tipine ve tercih edilen yönteme göre değişiklik gösterir.  
Saçların Canlı ve Parlak Görünmesi İçin Ne Yapmalı?
Saçların canlı ve parlak görünümünü sağlamak, bir dizi basit ama etkili adımları takip etmekle mümkündür.
Çilek Bacak Nedir? Çilek Bacak Nasıl Geçer?
Çilek bacak, bacakların derisinde görülen, kıl kökü gözeneklerinin koyu veya kırmızı renkte belirginleşmesiyle karakterize bir durumdur.
Sert Saç Nasıl Yumuşatılır?
Sert saçların yumuşatılması için çeşitli yöntemler uygulanabilir.
Yanmış Saç Nasıl Düzelir?
Yanmış saçların düzeltilmesi için öncelikle saçın hasar görmüş yapısını onarmak ve nem dengesini yeniden kurmak gerekmektedir.
Saç Nasıl Gürleşir?
Saçın gürleşmesi için çeşitli faktörler önemlidir.
Saçın Kabarmaması İçin Ne Yapılmalı?
Saçın kabarmaması için, öncelikle saçın nem dengesini korumak önemlidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.