x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Geleneksel Bir Şekilde Tıraş Olmak İçin Klasik Tıraş Bıçakları
15.11.2019

Geleneksel Bir Şekilde Tıraş Olmak İçin Klasik Tıraş Bıçakları

Tıraş bıçakları bulunduğu zamandan günümüze, erkekler için tıraş olmak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Dakikalar içerisinde tıraş olup, hassas bir görünüme kavuşmak mümkün olmaktadır. Gelişen teknoloji, tıraş bıçaklarının da yenilenmesine olanak sağlamıştır. Ancak klasik tıraş bıçakları kullanılarak gelenek haline gelen tıraş şekli de hale mevcut olmaya devam etmektedir.

 

 Klasik tıraş bıçaklarının kullanılmasıyla yapılan geleneksel tıraş işlemi, en aza indirgenmiş travmayla birlikte sizlere oldukça temiz bir tıraş olma imkanı sunmaktadır. Ancak bu durum için, tıraş olma tekniğinizin yeterli bir düzeyde olmasıyla mümkün olmaktadır. Eğer ki geleneksel tıraş için yeterli tekniğiniz yoksa da, korkmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Kısa bir süre içerisinde bu tıraş yöntemine adapte olmanız mümkündür.

 

 Sağlıklı ve Temiz Bir Tıraş İçin İhtiyaç Duyacağınız Malzemeler

 

 Tıraş olma işlemini eğer sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, tüm konsantrasyonunuzla bu işleme odaklanmanız gerekmektedir. Çünkü en ufak bir dikkatsizlikte, yüzünüzü kesmeniz içten bile değildir. Bu sebeple, büyük bir özenle malzemelerinizi hazırlamalı ve tıraşınızı olmalısınız.

 

 Geleneksel bir tıraş işlemi için sizlere gerekli olan malzemeler ise şu şekildedir: Klasik tıraş bıçağı olarak geçen manuel tıraş makinesi, çift taraflı olarak bulunan yaprak jilet, tıraş işlemi için tıraş yapacağınız bölüme süreceğiniz tıraş sabunu veya tıraş kremi, sürme işlemini en iyi şekilde yapmanızı sağlayacak tıraş fırçası, krem veya sabunun köpürtme işlemi için gerekli olan tıraş kasesi ve son olarak da tıraş sonrası işlemler için losyon veya balsam.

 

 Klasik Tıraş Bıçakları Nasıl Kullanılmalıdır?

 

 Geleneksel tıraş olma işlemleri için gerekli olan klasik tıraş bıçakları büyük bir hassasiyetle tıraş makinesine yerleştirilmeli ve kullanılmalıdır. Yapacağınız işlemlerde öncelikle tıraş bıçağın içine çift taraflı yaprak jiletinizi yerleştirin. Tıraş bıçağınız eğer ki TWIST değilse, o zaman bıçağınızın kafasını döndürerek başlık kısmını açmanız gerekmektedir. Başlık bölümü iki parçadan oluşmaktadır. İki parçayı birbirinden ayırarak jiletinizi yerleştirmeniz gerekmektedir. Yerleştirme işleminden sonra, parçaları tekrar birleştirerek, bıçak sapını takmanız gerekmektedir.

 

 Jilet yerleştirme işlemi gerçekleştikten sonra ise, tıraş bıçağınızı kullanırken sap kısmından tutmaya büyük bir özen gösterin. Bu sayede tıraş olurken yüzünüzde yüksek seviyede baskı hissetmeme durumu oluşacaktır.

 

Blog Son Eklenenler
Çilek Bacak Nedir? Çilek Bacak Nasıl Geçer?
Çilek bacak, bacakların derisinde görülen, kıl kökü gözeneklerinin koyu veya kırmızı renkte belirginleşmesiyle karakterize bir durumdur.
Sert Saç Nasıl Yumuşatılır?
Sert saçların yumuşatılması için çeşitli yöntemler uygulanabilir.
Yanmış Saç Nasıl Düzelir?
Yanmış saçların düzeltilmesi için öncelikle saçın hasar görmüş yapısını onarmak ve nem dengesini yeniden kurmak gerekmektedir.
Saç Nasıl Gürleşir?
Saçın gürleşmesi için çeşitli faktörler önemlidir.
Saçın Kabarmaması İçin Ne Yapılmalı?
Saçın kabarmaması için, öncelikle saçın nem dengesini korumak önemlidir.
Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Kuru cilt bakımı, cildin nem dengesini sağlamak ve cilt bariyerini güçlendirmek için dikkatli ve özenli bir yaklaşım gerektirir.
Ayak Bakımı Nedir?
Ayak bakımı asgari olarak haftada bir kez yapılmalıyken ayak tırnak bakım ürünleri gibi özel ürünlerle yapılan bakımlar için daha az sıklıkta bakım yeterli olabilir.
El Bakımı Nedir?
El bakımı, ellerdeki deriyi yenileyen, nemini koruyan ve dış etkenlere karşı savunmasını güçlendiren uygulamalardan oluşur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.