x
Toplam 18 ürün görüntüleniyor.

Erkek Vücut Bakımı Seti Fiyatları?

Erkek vücut bakımı seti fiyatları, setin içerisinde olan malzemelerin markası ve miktarına göre farklılık gösterir. Son yıllarda kişisel bakım konusunda erkekler de kadınlar kadar kendilerine dikkat etmeye, bakımlarını düzenli yaptırmaya başladılar. Özellikle yeni nesil gençlerde çok daha fazla bakımlı olma isteği görülmektedir. Erkek bakım seti denilince ilk akla gelen tıraş malzemeleri olsa da oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Saç bakımı, yüz bakımı, sakal bakımı, vücut bakımı, kişisel bakım, el ve ayak bakımı gibi pek çok alanda farklı bakım ürünleri kullanılmaktadır. Erkeklerde tıpkı kadınlar gibi düzenli bakım yaptırdığında psikolojik olarak kendilerini iyi hissedip, mutlu olurlar. Çünkü vücudun temiz olması her insan için önemli ve gereklidir. Çünkü insan sosyal bir varlıktır ve sürekli toplum içerisinde insanlarla iç içedir.

Erkek kişisel bakım ürünleri ile yapılan vücut bakımları maliyetli olabileceği gibi yapılan bakımın türüne göre uygun fiyatlı da olabilir. Bakım ürünlerinde güvenilir markaların tercih edilmesi, vücut sağlığı açısından önemlidir. Temiz içerikli, kaliteli malzemeler ile üretilmiş ürünler fiyat ve performans açısından yüksektir. Genel olarak vücut bakım ürünlerinin fiyatını etkileyen durumlar arasında, etkili bir işlevinin olması ve uzun süre kullanım imkânı sunması da yer alır.

Erkek Vücut Bakımı Seti Çeşitleri Nelerdir?

Erkek vücut bakımı seti ile kısa zamanda çok daha iyi ve bakımlı bir dış görünüşe sahip olmak mümkündür. Oldukça fazla ürün seçeneği içerisinden kişisel ihtiyaca en uygun olanı rahatlıkla tercih edilebilir. Birçok farklı alanda yapılacak bakımlar evde rahatlıkla kullanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Başlıca erkek vücut bakımı çeşitleri şu şekildedir:

  • Saç ve Sakal Bakımı: Erkek kişisel bakım ürünleri arasında en çok tercih edilen saç ve sakal bakımı için kullanılan ürünlerdir. Tıraş makinası, tıraş bıçağı, tıraş köpüğü, tıraş losyonu gibi birçok ürün çeşidi olan kişisel bakım türüdür. Saç ve sakalın nasıl olacağı kişinin tercihine göre değişir. Saçların uzun olması kısa olması bakım türünü de etkiler. Uzun saçlı erkekler özellikle saçlarının düzgün görünmesi için taşınabilir fön makinesi kullanımına ihtiyaç duyarlar. 

Kısa olanlarda jöle vb. ürünler ile saçlarını şekillendirebilir. Ayrıca saçın özelliğine göre şampuan seçimi de saçların güzel ve bakımlı olmasını sağlayan önemli bir saç bakım ürünüdür. Saç kadar sakalın da bakımlı olması son derece önemlidir. Sinekkaydı denilen tıraş türünde yüzde hiç sakal bırakılmazken, tercihen kirli sakal, uzun sakal, top sakal gibi modelleri tercih edenlerde vardır. Bu modellerde düzenli olarak sakalın kesilmesi gerekir. Bu işlemlerde kullanılan bakım ürünlerinin kişinin vücut yapısına uygun ve sağlık açısından güvenli olması gerekir.

  • Yüz Bakımı: Erkekler için yüz bakımı yalnızca tıraştan ibaret değildir. Erkeklerin de yüzü temizleme ve bakım yapma ihtiyacı duyar. Özellikle her gün tıraş olanların bu bakımları düzenli bir şekilde yapması gerekir. Çünkü sürekli yapılan tıraş yüzü tahriş eder. Yüzün doğal yağ ve nem dengesini korumak için yüz temizleme jelleri ve ya köpükleri kullanarak günlük hayatın kiri yüzden arındırılır. Temizlenen yüz, cilde uygun nemlendirici kremler ile desteklenmelidir. Ayrıca kırışıklık karşıtı kremler kullanılarak yüzde oluşan ince çizgilere engel olunabilir.
  • Genel Vücut Bakımı: Erkeklerin ciltleri kadınların cildine göre daha kalın yapıdadır. Bu yüzden erkek cilt bakım ürünleri farklı içerikler ile üretilmiştir. Cilt yapısına uygun olan vücut bakım kremleri, vücut losyonları, duş jelleri, parfümler, deodorantlar vücut ve cilt bakımı için gerekli ürünlerdir. Gündüz ve gece kullanımı için özel olarak üretilmiş bakım ürünleri cildin sağlıklı olmasını sağlayacaktır. 
  • El, Ayak ve Genital Bölge Bakımı: Çalışma hayatın yoruculuğu el ve ayaklara yansır. Özellikle ağır işlerde çalışan, ellerin sürekli kimyasallarla teması el yapısında sertleşmeye nasırlaşmaya yol açabilir. Bu yüzden günlük olarak ellere bakım yapılması el derisi sağlığı açısından gereklidir. Gece sürülen onarıcı bakım kremleri bu etkiyi en aza indirmede etkili olabilir. Aynı durum ayaklar içinde gereklidir. 

Gün içerisinde sürekli ayakkabı içerisinde kalan ayaklarda gerek vücut yapısı, gerek ayakkabı kaynaklı ağır kokular oluşabilir. Bu duruma engel olmak için ayaklar için kullanılan ayakkabı, çorap gibi eşyaların kalitesine dikkat edilmelidir. Ayakların temiz tutulması, düzenli yıkanması gerekir. Erkek kişisel bakım içerisinde yer al Genital bölgenin bakımı aksatılmadan düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Bu bölgeye özel olarak üretilmiş jel ve sabun gibi bakım ürünleri ile rahatlıkla bakım yapılabilir.

Erkek Vücut Bakımı Set İçeriği Nedir?

Erkek vücut bakım seti içerik olan çok geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Erkekler için saç ve sakal bakımında kullanılacak tıraş makineleri, bu makinelerin içeriğinde yer alan başlıklar sayesinde istenilen şekilde kesme ve düzeltme işlemi yapılabilir. Ayrıca saç ve sakal için kullanılan şampuanlar bakım kremleri de ihtiyaç dâhilinde kullanılmaktadır. Cilt bakımı ürünleri içerisinde ise başta temizlik için gerekli olanlar banyo bakım setleri, cilt bakım sabunları, şampuanları, duş jelleri gelir. 

Vücudun temizliği sağlandıktan sonra temiz cilde güzel kokular sürmek için parfüm setleri, erkekler için üretilmiş kolonyalar, vücut losyonları kişisel bakımın olmazsa olmaz ürünleri arasında yer almaktadır. Bundan ötürü bir erkek nasıl bakımlı olur sorunun cevabı yanıt bulmaktadır. Yüksek meblağlar vererek kuaför salonlarına gitmeye gerek kalmadan evde kişisel ihtiyaca uygun bakım setleri ile temizlik ve bakım yapılabilmesi mümkündür.

Erkek Vücut Bakım Seti Hediye Olarak Kullanılır Mı?

Erkek kişisel bakım seti, eşine ya da erkek arkadaşına hediye almayı düşünenler için oldukça kullanışlı bir seçenektir.  Erkek bakım seti tavsiyesi isteyenler için,  wahl 5537-3016 groomsman all in one erkek bakım seti, hediye olarak tercih edilen bir bakım setidir. İçerisinde yer alan bakım aletleri ile bir erkeğin günlük hayatında kullanabileceği tüm malzemeler mevcuttur.  Hediye olarak oldukça fazla kişi tarafından alınan bir diğer ürün ise parfüm setleridir. Güzel koku sürmek, güzel kokmak hem kişi için hem de çevresindekiler için önemli bir durumdur. 

Kişinin kendini rahat hissetmesi çevresindekileri rahatsız etmemesi bakımından da gerekli olan temiz ve güzel kokmak kişisel bakım ile mümkündür. Erkek kişisel bakım setlerinin hediye olarak alınması Türk gelenek ve göreneklerinde de mevcuttur. Evlenecek çiftlere düğün hazırlığı yaparken karşılıklı hediyeler alınır. Bu hediyelerin içerisinde damat bohçasında yer alan damat için gerekli tüm kişisel bakım ürünlerinin yer aldığı bir kutu hazırlanır ve damada sunulur. Bu açıdan da düşünüldüğünde vücut bakımının ne denli önemli olduğu geçmişten günümüze önemini korumuştur.

Erkek Vücut Bakım Seti Nedir?

Erkek bakım seti, bir erkek için gerekli olan kişisel bakım ürünleri, bakım aletleri gibi eşyaların yer aldığı setlerdir.  En iyi erkek bakım seti başta temizlik ve hijyen sağlayıcı ürünlerin yer aldığı seçeneklerdir. Çünkü öncelik vücut temizliğidir. Bakım ise temiz vücuda ve cilde yapıldığında etki eder. Ayrıca teknolojinin gelişmesi ile bakım setlerinin içeriği elektronik aletler ile zenginleştirildi. Set halinde satılanların genelini tıraş makineleri oluşturur. Bunlardan birisi walh 9855-1216 groomsman pro erkek bakım setidir. İçerisinde saç ve sakal bakımı için gerekli tıraş makinesi ve yedek başlıkları mevcut. Bunun yanı sıra yüzün temizliği içinde kullanılan yüz temizleme cihazları vardır. Elektronik aletler vücudun çok daha derin bir şekilde temizlenmesini sağlar. Son olarak kişisel bakım setleri içerisinde diş bakım ürünleri de oldukça geniş kitlelere hitap etmektedir. Özellikle şarjlı diş fırçaları ile dişler çok daha iyi bir şekilde temizlenir ve sağlıklı olur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.