x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Tıraş Tası

Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Tıraş Tası Nedir?

Tıraş tası veya tıraş kasesi erkek bakımının önemli bir parçasıdır. Tıraş tası içine su konulan ve içerisinde tıraş bıçağı ve fırçasının çalkalandığı bir tas türüdür. Tıraş deneyimine önem veren kişiler tarafından çoğunlukla tercih edilir ve tıraş tası aynı zamanda tıraş ekipmanını saklamak için de kullanılabilir. Bu durumda en çok dikkat edilmesi gereken unsur ise tıraş ekipmanlarının ve tasın nemli kalmaması hepsinin tamamen kuruduktan sonra kaldırılmasıdır. Bu pratik uzun vadede tıraş gereçlerinin paslanmasını ve kireç tutmasını engellemiş olur. 

Tıraş tasının sağladığı kolaylık ve faydalar arasında birçok unsur sayılabilir. İlk olarak taşınabilir olması tıraş eyleminin her yerde yapılabilmesine olanak sağlar. Bir diğer artısı ise tıraş tasının tüm köpük ve kılları tas içerisinde tutması sebebiyle etrafı kirletmemesidir. Bu sayede rahatlıkla tıraş olunur ve işlem bitince tas içinde kalan su uygun bir şekilde boşaltılır. 

Tıraş Tasının Özellikleri Nelerdir?

Tıraş tası kullanımı kolay ve rahat olması sebebi ile birçok tıraş olmayı tercih eden kişinin tercih ettiği bir üründür. Tıraş tasları kişisel ve profesyonel kullanım için birçok farklı modele sahiptir. Kişisel kullanımdaki en sık karşılaşılan özellik tıraş tasının dayanıklı olması ve rahat bir tıraş deneyimine katkıda bulunmasıdır. Bunun için çoğunlukla paslanmaz çelikten veya alüminyumdan tıraş tasları tercih edilir. Buna ek olarak kişisel kullanımda sıkça tercih edilen bir diğer tıraş tası ise porselendir. Profesyonel kullanım için tasarlanan tıraş taslarının özellikleri ise normal bir tıraş tasından zaman zaman daha büyük ve dayanıklı olması olabilir.

Tıraş tasının önemli işlevlerinden birisi ise tıraş sabunun köpürmesini sağlamasıdır. Bunun sağlanması için tıraş tasının tabanında kabartmalı desenler bulunur. Bu desenler girdap veya kabarcık şeklinde nokta nokta olabilir. Bu sayede tıraş fırçası sabunu bu noktalara değdirdiğinde istenilen köpürme seviyesine ulaşılır ve keyifli bir tıraş deneyimi sunar. Bu kabartmalı desenler aynı zamanda tıraş fırçasının arasında kalanları temizlemek için oldukça pratik bir yoldur ve bu amaç için de kullanılabilir.

Tıraş tası, tıraş sabununu köpürtmek için kullanılır. Kolay taşınabilir olması ve tıraş için kullanılan malzemelerin tasın içerisine konulabilmesi de bir diğer özelliğidir. Tıraştan sonra etrafın temiz kalmasını ve küçük bir alanda dahi tıraş olunabilmesini sağlar. Tıraş tasının tıraş deneyimindeki tamamlayıcı bu rolü birçok tıraş sever için vazgeçilmez olabilir. Bu sebeple tıraş tasının tek veya diğer tıraş malzemeleri ile birlikte set olarak olarak bulmak mümkündür. 

Tıraş Tası Çeşitleri Nelerdir?

Tıraş tası çeşitleri genel olarak dört malzemeye bağlı olarak ve kullanım amacına göre sınıflandırılabilir. Bu malzemeler metal, porselen, plastik ve tahtadır. Her malzeme kullanım şekline uygun olarak seçilmiştir ve buna hizmet edecek şekilde tasarlanmıştır. Tüm malzemeler arasında kullanım yeri açısından en farklı olan ise porselendir. Porselen tıraş tasları genellikle sadece evde kullanılır ve diğer taslara oranla görsel olarak göze hitap etmesi de istenir. 

Kullanım amacı kişisel veya özel kullanım olan tıraş tasları için birçok farklı seçenek vardır. Bu seçenekler tıraş tasının malzemesinden tasarımına kadar değişiklik gösterir. Çoğu tıraş tasının tıraş fırçasını tutacak bir bölmesi vardır. Bu tutacak bölmesi kulp şeklinde veya kasenin yanında olabilir. Berberler ve profesyonel kullanıcılar için ise tıraş tasları daha üst kalite materyallerden yapılmış olabilir. Kişisel ve profesyonel kullanım için tasarlanmış tüm tıraş tası modellerini internet ve fiziksel mağazalar aracılığıyla bulmak mümkündür.

  • Metal Tıraş Tası: Tıraş tasları ülkemizde geleneksel olarak daha çok metalden yapılır. Tas yapımında kullanılan metaller arasında en çok kullanılanlar ise paslanmaz çeliktir. Paslanmaz çelikten yapılan taslar birçok diğer materyalden yapılan tıraş taslarına oranla daha hafif ve dayanıklıdır. Çelik taslar kullanım açısından kolaydır ve temizlenmesi de oldukça rahattır. Bunun yanı sıra darbelere dayanıklıdır ve bakımı yapıldığı takdirde bir ömür boyu kullanılabilir. Çelik taslar berberlerden özel kullanıma kadar birçok alanda yaygındır. Bu taslar çoğunlukla pratiklik, süreklilik ve dayanıklılık arayan kullanıcılar tarafından tercih edilir.
  • Porselen Tıraş Tası: Eski dönemde oldukça popüler olan porselen taslar genellikle görsel olarak farklı tasarımlara sahiptir. Bazı tıraş severler porselen tıraş taslarını tarihi değeri açısından tercih edebilir. Günümüzde ise üst sınıf berberlerde kullanılır. Kullanım ve hijyen açısından oldukça iyi olan porselen tıraş taslarının tek dezavantajı zamanla aşınması ve kırılma tehlikesidir. Porselen tıraş kaselerinin özelliklerinden biri ise tıraş fırçası ve sabununu koyacak şekilde tasarlanan modellere sahip olmasıdır. Aynı zamanda suya dayanıklılığı ve sabunu iyi köpürtmesi de bir diğer tercih sebebidir. Bu tür tıraş kaseleri klasik bir tıraş deneyimi arayan kullanıcılar için oldukça uygun bir seçenektir.
  • Plastik Tıraş Tası: Plastik tasların modelleri iki kategoriye ayrılabilir. Diğer taslarda olduğu gibi plastik tıraş taslarının farklı kalınlıkta çeşitleri vardır. İnce olan plastik tıraş tasları maliyet açısından tüm tıraş tası modelleri içerisinde en uygun olan seçenektir. Buna ek olarak dayanıklı plastikten yapılan ve pürüzsüz bir dokuya sahip olan tıraş tasları vardır. Bu taslar daha ağırdır ve tıraş tasları arasında en dayanıklı olanlardandır. Darbelere ve uzun süreli kullanıma uygun olarak tasarlanan bu tıraş tasları ise orta segment ve üzerinde yer alır. Daha dayanıklı ve ağır olan bu tür genellikle profesyonel kişiler tarafından tercih edilir.
  • Tahta Tıraş Tası: Tıraş tasları arasında eskisi kadar tercih edilmeyen son tıraş tası modeli ise tahta veya ahşaptan yapılan tıraş taslarıdır. Bu taslar hafif, dayanıklı ve sağlıklı olması açısından tercih edilebilir. Metale ve porselene göre daha uygun fiyata ve gereken performansa sahip olması sebebiyle tercih edilebilir. Ahşaptan yapılan tıraş kaselerinin birçoğu kapaklıdır ve bu sayede tıraş malzemelerini içerisinde muhafaza ederek bir yerden bir yere taşımak oldukça rahattır. Bu tür tıraş tasları pratik, hafif ve portatif bir tıraş deneyimi isteyen kullanıcılar tarafından seçilebilir. 

Tıraş Tası Fiyatları

Tıraş tası fiyatları, tasın yapıldığı malzemeye, boyutuna ve perakende ya da toptan satışına göre değişiklik gösterir. Tıraş tası fiyatları sırasıyla plastik, tahta, metal ve porselen olarak artar. Fakat sadece tıraş tasının materyali fiyatta etkili değildir. Özel markaların ürettiği tıraş tasları ise piyasadaki diğer tıraş taslarından daha yüksek bir fiyata sahip olacaktır. Bu tür tasları genellikle tıraş olma deneyimini seven kişiler tercih eder ve yatırım olarak görebilirler. Bu modeller dışında el yapımı ve özel işçiliğe sahip olan tıraş tasları da vardır. 

Tıraş Tası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tıraş tası alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında kullanıcıların amaçlarına ve bütçelerine uygun bir tıraş tası seçmeleri gelir. Bunun yanında güvenilir bir şekilde alışveriş yapmak da oldukça önemlidir. Ürün satın alırken bazı ürünlerde bahsedilen malzemeler değişiklik gösterebilir. Bu sebeple bunun da kontrol edilmesi gerekir. Bu tür hatalar çoğunlukla internet aracılığı ile yapılan alışverişlerde görülür. Bu durum oluştuğu takdirde ürünün iade edilmesi veya ürün tanımında bahsedilen ürünün gönderilmesi talep edilir. 

Tıraş tası birçok yerden kolayca bulunup temin edilebilir bir tıraş ekipmanı olduğundan satın alırken tek başına veya diğer tıraş ekipmanlarıyla birlikte alımı oldukça yaygındır. Bu noktada fiyat araştırması yaparken tıraş tasının tek başına fiyatı ve set halindeki ürün fiyatı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bazı satıcılar ürün tanıtımında yanıltıcı görseller kullanabildiği için bu duruma dikkat etmek oldukça önemlidir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.