x x
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Kapat
Sepetim
Tıraş Makinesi Modelleri Ve Fiyatları
29.11.2019

Tıraş Makinesi Modelleri Ve Fiyatları

Erkekler için tıraş olmak hayatlarının önemli bir parçasıdır. Tıraş makinesi de erkeklerin en sık kullandığı kişisel bakım ürünlerindendir. Pek çok erkek her sabah sakal tıraşı olmaktadır. Jilet ile tıraş olmak cilde zarar verdiği için elektrikli tıraş makineleri birçok erkek tarafından tercih edilmektedir. Kuru ve ıslak olarak çalışan tıraş makineleri cildin zarar görmesini engelleyerek, tıraş olmayı keyifli hale getirmektedir.

 

 Popüler Tıraş Makinesi Modelleri Nelerdir?

 

 Fakir, King, Braun, Philips, Rowenta, Sinbo popüler tıraş makinesi markaları arasında yer almaktadır. Kaliteli bir tıraş makinesi, en hassas tüyleri ve sert sakalları bile tahriş etmeden rahatlıkla almaktadır. Tıraş makinesinin rahat bir tutma yerinin olması, güvenli bir tıraş imkanı sunmaktadır. Günümüzde tıraş makinelerinin pek çoğu suya dayanaklı olacak şekilde üretilmektedir. Suya dayanıklı olan tıraş makineleri tıraş sırasında güvenlik sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Led ekrana sahip tıraş makinesi modelleri bulunmaktadır.

 

 Ayrıca Turbo özelliği bulunan tıraş makineleri de hızlı tıraş olmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Günümüzde modern tıraş makineleri ile birlikte seyahat çantası, şarj standı ve temizleme kartuşu gibi donanımlar bulunmaktadır. Temizleme kartuşu, cihazınızı mikroplardan temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

 

 Cilt sağlığı için hassas, kaliteli ve güvenilir bir tıraş makinesi markası seçmekte yarar vardır.

 

 Tıraş Makinesi Nasıl Kullanılır?

 

 1- Hazırlık Aşaması: Yüzün ve tıraş makinesinin olabildiğince kuru olması gerekir. Kuru tıraştan hemen önce yüzü yıkamaktan kaçınmak gerekir. Sadece kuru tıraş için üretilen ön elektrikli tıraş makineleri tercih edilebilir. Kuru tıraşı olacak erkeklerin tıraş öncesi bir losyon kullanması önerilmektedir.

 Islak tıraş esnasında tıraş kremleri tercih edilebilir. Elektrikli tıraş makinesi ıslak ve kuru çalışmayı mümkün kılıyorsa, iyi bir tıraş kremi alıp uygulanabilir. Islak tıraş için bolca ılık su ile kullanılır. Islak tıraş için ince bir tabaka krem tüylerin üzerine sürülür. Köpüğü yüze uyguladıktan sonra hemen tıraş etmemeye dikkat edilmelidir. Bunun yerine, tıraş kreminin birkaç dakika sakalları emmesine izin vermek gerekir.

 

 2- Tıraş Aşaması: Elektrikli tıraş makinesini kullanırken çok fazla baskı uygulanmamalıdır. Tıraş esnasında geçiş sayısı minimum tutulmalıdır.

 

 3- Soğuk Suyla Yüzün Yıkanması: Soğuk su cilt üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Temiz ve yumuşak bir havlu ile cilt kurulanmalıdır.

 

Blog Son Eklenenler
Saç Spreyi Saç Döker mi?
Saç Spreyi Saç Döker mi?

Berber ve Kuaför

Saç spreyi, saç şekillendirmeye yardımcı olan bir üründür ve genellikle saç dökülmesine neden olmaz. Ancak, saç spreyinin kalitesi, saçın yapısı ve saç spreyinin kullanım sıklığı gibi faktörlere bağlı olarak saç dökülmesi yaşanabilir.  

Devamını Oku
09.05.2023
Sakalda Neden Kepek Olur?
Sakalda Neden Kepek Olur?

Erkek Bakım

Sakal kepeği, sakal bölgesinde ciltte pul pul dökülme ve kaşıntı ile karakterize edilen bir durumdur.  

Devamını Oku
09.05.2023
Tırnak Nasıl Törpülenir?
Tırnak Nasıl Törpülenir?

Kişisel Bakım

Tırnak törpülemenin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi, tırnakların sağlıklı ve düzgün bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Devamını Oku
09.05.2023
Saça Maşa Nasıl Yapılır?
Saça Maşa Nasıl Yapılır?

Berber ve Kuaför

Saça maşa yapmak, saçlara hacim ve hareket katmak için oldukça popüler bir yöntemdir.  

Devamını Oku
09.05.2023
Fön Makinesi Nasıl Kullanılır?
Fön Makinesi Nasıl Kullanılır?

Berber ve Kuaför

Fön makinesi kullanılırken, saçların doğal yapısına ve ihtiyaçlarına uygun şekilde hareket etmek önemlidir. Doğru tekniklerle ve uygun ürünlerle kullanıldığında, fön makinesi saçları etkileyici bir şekilde şekillendirebilir ve güzel bir görünüm sağlar.

Devamını Oku
09.05.2023
Şampuan Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Şampuan Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kişisel Bakım

Saçların sağlığı ve doğal yapısını koruyabilmek için şampuan seçimi yaparken özellikle   temiz içerikli şampuan   seçimi yapmak gerekmektedir.  

Devamını Oku
01.02.2023
Durulanmayan Saç Kremi Nedir?
Durulanmayan Saç Kremi Nedir?

Kişisel Bakım

Durulanmayan saç kremi nedir?   sorusu merak eden kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.   Durulanmayan saç bakım kremleri   ıslak ya da kuru saça uygulanan ve durulamaya gerek kalmadan gün boyu saçta kalabilen saç bakım ürünleridir.

Devamını Oku
01.02.2023
Ara Makas Nedir?
Ara Makas Nedir?

Berber ve Kuaför

Ara makas nedir?   sorusuyla sık sık karşılaşılabilmektedir.   Ara makas   saçları çok yoğun, gür olan kişilerin saçlarını inceltmek için yapılan uygulamaya verilen isimdir.

Devamını Oku
01.02.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.