x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Tıraş Makinesi Modelleri Ve Fiyatları
29.11.2019

Tıraş Makinesi Modelleri Ve Fiyatları

Erkekler için tıraş olmak hayatlarının önemli bir parçasıdır. Tıraş makinesi de erkeklerin en sık kullandığı kişisel bakım ürünlerindendir. Pek çok erkek her sabah sakal tıraşı olmaktadır. Jilet ile tıraş olmak cilde zarar verdiği için elektrikli tıraş makineleri birçok erkek tarafından tercih edilmektedir. Kuru ve ıslak olarak çalışan tıraş makineleri cildin zarar görmesini engelleyerek, tıraş olmayı keyifli hale getirmektedir.

 

 Popüler Tıraş Makinesi Modelleri Nelerdir?

 

 Fakir, King, Braun, Philips, Rowenta, Sinbo popüler tıraş makinesi markaları arasında yer almaktadır. Kaliteli bir tıraş makinesi, en hassas tüyleri ve sert sakalları bile tahriş etmeden rahatlıkla almaktadır. Tıraş makinesinin rahat bir tutma yerinin olması, güvenli bir tıraş imkanı sunmaktadır. Günümüzde tıraş makinelerinin pek çoğu suya dayanaklı olacak şekilde üretilmektedir. Suya dayanıklı olan tıraş makineleri tıraş sırasında güvenlik sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Led ekrana sahip tıraş makinesi modelleri bulunmaktadır.

 

 Ayrıca Turbo özelliği bulunan tıraş makineleri de hızlı tıraş olmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Günümüzde modern tıraş makineleri ile birlikte seyahat çantası, şarj standı ve temizleme kartuşu gibi donanımlar bulunmaktadır. Temizleme kartuşu, cihazınızı mikroplardan temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

 

 Cilt sağlığı için hassas, kaliteli ve güvenilir bir tıraş makinesi markası seçmekte yarar vardır.

 

 Tıraş Makinesi Nasıl Kullanılır?

 

 1- Hazırlık Aşaması: Yüzün ve tıraş makinesinin olabildiğince kuru olması gerekir. Kuru tıraştan hemen önce yüzü yıkamaktan kaçınmak gerekir. Sadece kuru tıraş için üretilen ön elektrikli tıraş makineleri tercih edilebilir. Kuru tıraşı olacak erkeklerin tıraş öncesi bir losyon kullanması önerilmektedir.

 Islak tıraş esnasında tıraş kremleri tercih edilebilir. Elektrikli tıraş makinesi ıslak ve kuru çalışmayı mümkün kılıyorsa, iyi bir tıraş kremi alıp uygulanabilir. Islak tıraş için bolca ılık su ile kullanılır. Islak tıraş için ince bir tabaka krem tüylerin üzerine sürülür. Köpüğü yüze uyguladıktan sonra hemen tıraş etmemeye dikkat edilmelidir. Bunun yerine, tıraş kreminin birkaç dakika sakalları emmesine izin vermek gerekir.

 

 2- Tıraş Aşaması: Elektrikli tıraş makinesini kullanırken çok fazla baskı uygulanmamalıdır. Tıraş esnasında geçiş sayısı minimum tutulmalıdır.

 

 3- Soğuk Suyla Yüzün Yıkanması: Soğuk su cilt üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Temiz ve yumuşak bir havlu ile cilt kurulanmalıdır.

 

Blog Son Eklenenler
Yaz Aylarında Saç Bakımı
Yazın saç bakım rutini oluşturmak ve saç bakım önerileri doğrultusunda hareket etmek, saçların zarar görmesini engeller.
Boyalı Saç Bakımı
Boyalı saçların sağlıklı ve parlak kalması için doğru bakım yöntemlerinin uygulanması oldukça önemlidir. Boyalı saçlar, kimyasal işlemler nedeniyle doğal yapısını kaybedebilir ve bu da saçın kırılgan ve cansız görünmesine yol açabilir.
Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Erkek saç bakımı, saçın sağlıklı ve canlı kalmasını sağlamak için önemli bir rutindir. Bu bakımın temelini, saç tipine uygun ürünler kullanmak ve düzenli olarak bakım yapmak oluşturur.
Saç Düzleştirici Alırken Neye Dikkat Edilmeli?
Saç düzleştirici seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır
İnce Telli Saç Bakımı
İnce telli saçlar için özel olarak geliştirilmiş hacim veren şampuanların kullanılması, saçın köklerinden itibaren kaldırılmasına ve daha dolgun bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
Deniz Sonrası Saç Bakımı
Denizden sonra saç bakımı, tuzlu suyun saça verdiği zararları azaltma konusunda hayati öneme sahiptir. Deniz suyunun saç üzerindeki etkisi, saçın doğal nem dengesini bozabilir ve saç tellerinin yıpranmasına neden olabilir.
Duştan Sonra Saç Bakımı
Duştan sonra saç bakımı, saçların sağlık ve güzelliklerini korumak için hayati bir adımdır.  
Saç Nasıl Kurutulur?
Saç kurutma işlemi, saç tipine ve tercih edilen yönteme göre değişiklik gösterir.  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.