x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kablolu Tıraş Makinesi

Toplam 11 ürün bulunmaktadır.

Kablolu Tıraş Makinesi Nedir?

Erkek kişisel bakımın en önemli aşaması saç sakal bakımı ve şekillendirilmesidir. Bunun için geçmişten günümüze farklı aletler makineler tasarlanmış ve kullanılmıştır. Önceden sadece profesyonellerin kullandığı ürünler yaygınken artık evde gelişen teknolojiyle profesyonelin elinden çıkmışçasına görüntüleri evlerde sağlanmaktadır. Günümüzde kablolu tıraş makinesi (elektrikli tıraş makinesi), kablosuz tıraş makinesi, pilli tıraş makinesi ve şarjlı tıraş makinesi şeklinde gruplandırabiliriz. Kablolu tıraş makinelerinin içine kablo ile şarj olan makineleri de içinde barındırdığını söyleyebiliriz. Çeşitli başlık ve seviyede şekil veren tıraş makinesi mevcuttur. Kablolu tıraş makinesi kablo yardımıyla prize takılarak kullanılan kesintisiz enerji sayesinde yüksek performans gösteren ev ya da dükkân tipi modellerle profesyonel yarı profesyonel ürün çeşitti sunan erkek tıraş makinesi türüdür.

Kablolu Tıraş Makinesi Modelleri

Bu aletlerin sınıflandırılmasında göz önünde bulundurulan başlıca faktörlerden biri vücudun hangi bölgesinde kullanılacağıdır. Her bölgede çıkan tüylerin yapısı farklı olduğu ve bu bölgelere erişim kolaylığı değiştiği için çeşitli özelliklerde kişisel bakım aletleri üretilir. Saç tıraş makinesi, sakal tıraş makinesi, saç sakal tıraş makinesi, tüy kısaltma makinesi gibi ekstra çeşitler ve isimlerle karşımıza çıkmaktadır. Kablolu saç makineleri şarj edilebilir ya da şarjda kullanılabilenler olarak ayrılır. Islak ve kuru kullanım seçenekleri bulunabilmektedir. Başlıkların sayısı 1 ile 15 arasında değişmektedir.

Tıraş makinesi seti içerisinde günlük tıraş başlığı, saç kesme başlığı, saç tıraş bıçağı, 15 mm, 12 m, 9 mm, 6 mm, 3 mm boyutlarında farklı çeşitlerde saç tarakları bulunmaktadır. Bunların yanı sıra tıraş makinesi setinde sıfır tıraş bıçağı, detay kesim başlığı, burun ve kulak başlığı, sakal kesme başlığı ve sakal kesme başlığı da vardır. Farklı birçok bıçağı ile kusursuz bir tıraş imkânı sunar. Yalnızca sakal değil saç, kulak ve burun gibi alanlarında temizlenmesini sağlar.

Kablolu Sakal Tıraş Makinesi

Sakal, genellikle erkeklerin çene, yanak, boyun ve üst dudak kısımlarında büyüyen kıllara verilen addır. Uzayan sakal ve bıyığı çeşitli tıraş kozmetikleri ve kesme araçları kullanarak sakal ve bıyığın ciltten tamamen kazınarak temizlenmesi ya da kısaltılarak şeklini koruma amacıyla yapılan işe sakal ve bıyık tıraşı denir. Geleneksel tıraş yapmak için sakal fırçası, tıraş kabı, tıraş kozmetikleri, ustura, jilet, cımbız, iğne gibi aparatlara ihtiyaç duyulur. Günümüzde geleneksel sakal tıraşından daha çok sakal makinesi ile sakal tıraşı yapılmaktadır. Sakal tıraş makinelerinin çeşitlerine göre jelli ve ıslak kullanım seçenekleri de mevcut olsa da kablolu sakal tıraş makinelerinde sadece bizim için gerekli olan makinemiz olacaktır. Kablolu sakal tıraş makinesi ile yapılan sakal tıraş sonrası kıl kökleri dikey kesildiği için kıl kökleri dik bir şekilde oluşur. Sakal şekillendirme ve kesme işlemleri hassas bir işlemdir. Bu noktada sakal kesimi sırasında birden fazla başlık kullanma ihtiyacı hissedilebilir. Sıfırdan sakal tıraş makinesi kablolu modellerine profesyonel kesim işlemine adım atmak için kullanılabilir, güçlü motorları ile pürüzsüz bir kesim işlemi sunabilir. Motor gücü, su geçirmezlik, batarya oranı gibi teknik özellikler sakal tıraş makinesi fiyatlarına etki eden unsurlar olur. Üründe kullanılan malzeme birim maliyeti tıraş makinesi fiyatlarını doğrudan değiştirebilir. Kullanım amaçlarına uygun bir tıraş makinesi ile spesifik bir sakal modeli oluşturur, özel günlerde şık bir görünüm elde edilir.

Kablolu Saç Tıraş Makinesi

Saçlar insanların görünüşlerinin önemli bir parçasıdır. Saçların her zaman temiz ve size uygun bir şekilde görünmesi güzel bir izlenim bırakacaktır. Saçlarımızın yapısı şekli birbirinden farklıdır. Bu bakımları saçları düzenli olarak kesmek, uygun saç bakım ürünlerinin kullanılması olarak sıralanabilir. Saçınızı ne kadar çok tanırsanız ne zaman kesim yapmanız gerektiğini bulmak o kadar kolay olacaktır. Saç kesimi profesyonel makas veya saç kesimi için özel olarak üretilen saç makinesi ile yapılmalıdır. Pandemi sebebiyle insanlar şartlardan kendi yöntemleriyle ihtiyaçlarını gidermek zorunda kaldılar. Bu süreçte profesyonel tıraş makinesi kullanımı yaygınlaşmıştır. Saç kesme makinesi tercihi yaparken kişisel kullanımlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Saç kesim makinesi alımında dikkat edilmesi gereken birden çok unsur bulunmaktadır, elde tutuş kabiliyeti, makinenin kademe sayısı, başlık sayısı, renkleri şeklinde sıralanabilir. Bazı modeller tek başlıkta tek kesim moduna sahiptir, kimi modellerde de tek başlıkta birden fazla kesim ayarı bulunmaktadır bu müşteriler açısından oldukça önemli bir özelliktir çünkü saçların farklı yerlerinin farklı kısalıkta kesilmesi gerekebilir. Bu nedenle saç kesim makinesi hem çevreci hem de uzun vadede sizi karlı çıkaracak bir makinedir. Pilli olanlar çevreye zarar verirken kablolu saç kesme makinesi ise bir atık oluşturmayacaktır. Genel olarak 3 aparatlı makinelerdir. En çok 3 ve 5 numaralı kesimler yapılır. Saç makinelerinin birçoğunda başlık değiştirerek sakal tıraşı ve vücuttaki tüyler kısaltıla bilmektedir.

Kaliteli Kablolu Tıraş Makinesi

İster kablolu ister kablosuz en iyi tıraş makinesi alırken aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir.

 • Titanyum başlıklı olması uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.
 • Isınma problemleri ve güç yetersizliği problemlerinin olmamalıdır. İritasyona sebep olabilir.
 • Vücudu tahriş etmemelidir.
 • Çalışırken çok fazla ses çıkaran makinelerden uzak durulmalıdır.
 • Başlık çeşitliliği sayesinde farklı boyda kısalıkta saç ve sakal kesimi yapabilmesidir.
 • Elde tutuş kabiliyeti ve kullanım kolaylığı olmasına
 • Kesilen kılları içinde tutan bir haznesi olması da kullanışlı olacaktır.
 • Başlıkların sürekli yenilemeye ve temizlemeye ihtiyaç duymamasıdır.
 • Prizdeyken de kullanılabilmelidir.
 • Elek koruma kapağının bazı ürünlerde bulunmadığı unutulmamalıdır.
 • Islak alanlarda kullanmayı düşünülüyorsa buna dikkat edilmesi gerekir.

Kablolu Tıraş Makinesi Fiyatları

Tıraş makineleri hemen hemen her kesimden her tarzdan insanlara hitap ettiği için oldukça yaygındır. İhtiyaçları doğrultusunda bütçelerine göre modeller seçmektedir. Hem toptan hem perakende satışta tıraş makinesi fiyatları oldukça çeşitlidir. Öyle ki aynı başlık tipine göre tasarlanmış modellerde bile farklı makine güçleri ve markalara göre fiyatlarda farklar oluşmaktadır. Kablolu tıraş makinesi fiyatları ise başlık çeşitliliği, farklı kullanım alanları hatta vücut başlığı gibi etkenlerle değişmektedir. Önemli olan size en uygun olan gerekli işlemleri yapabilecek bir tıraş makine seçmek olacaktır. Folyo başlıklı olan modeller biraz daha ön planda olsa da şarj göstergesi olan, hızlı şarj olma özelliği, ek başlıkları taşıma çantası bulunan modeller daha işlevselliğini ve fiyatını artıran özelliklerdir. Hemen hemen herkesin bütçesine göre ulaşabileceği bir kişisel bakım ürünüdür. Bir süre sonra kendi maliyetini fazlasıyla çıkaracağı gibi zamandan da tasarruf sağlayacaktır. Piyasada farklı adlarla veya farklı tıraş seti seçenekleri mevcuttur. Sıfır tıraş makinesi, kablolu saç tıraş makinesi, kablolu sakal tıraş makinesi, T bıçaklı tıraş makinesi, 3 bıçaklı tıraş makinesi şeklinde türleri ve bunların kendi içindeki özelliklere göre fiyat çeşitliliği bulunmaktadır. Garanti süreleri de ürünlere göre değişiklik göstermektedir, garanti süreleri genellikle 1 veya 2 senedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.