x

Nostaljik Tıraş Ürünleri

Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Nostaljik Tıraş Ürünleri Nelerdir? 

Islak bir tıraş için kullanılan fırça, köpük ve jilet çeşitleri nostaljik tıraş ürünleri olarak bilinir. Uzun yıllardır var olan saç ve sakal tıraşı, dönemin şartlarına bağlı olarak üretilen aksesuarlara göre değişir. Teknoloji ile gelişen şarjlı cihazlar üretilmeden önce kullanılan ekipmanlar, nostaljik tıraş ürünü olarak adlandırılır. Geleneksel bir şekilde tıraş olmak isteyen bireyler bu ürünleri kullanır. Berberlerde köpüklü fırça ve ustura ile tıraş tarzı tercihe bağlı olarak yapılır. Ev içerisinde kullanım sağlamak isteyen bireyler bu ürünleri kuaför marketlerinde ve online sitelerden temin etmektedir. 

Nostaljik tıraş ürünleri sakal tıraşını, tıraş makineleri ile kuru bir şekilde olmak istemeyen kişiler için üretilir. Fırça, köpük, jilet, ustura ve tıraş bıçağından oluşan ürünler nostaljik ürün kategorisinde yer alır. Manuel ekipmanlar dışında yer alan basınçlı köpük ve jilet bıçakları nostalji ile modern tıraş arasında kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerde ıslak bir şekilde tıraş imkânı sağlar.  

Kaliteli ve etkili bir tıraş için nostaljik ürünler tercih edilir. Malzeme ve yöntem farklılıkları kusursuz ve nizami tıraş imkânı sağlar. Nostaljik tıraş ürünlerinin faydaları ciltte yanma ve cilt tahrişi yapmaması, kuruluk vb. sorunlardan uzakta yumuşak ve keyifli bir tıraş deneyimi sunması olarak ifade edilir. 

Nostaljik Tıraş Ürünleri Çeşitleri Nelerdir? 

Tıraş esnasında ciltteki gözenekler su, köpük, ısı ve nemle açılır. Bu süreçte ortaya çıkan cilt yağı ve ölü deri nostaljik tıraş ürünleri ile ciltten uzaklaştırılır. Cildi hassas, tahriş sorunu ve kıl batığı olan bireyler ideal bir tıraş için nostaljik tıraş malzemesi tercih etmektedir. Cildin tazelenmesi, sakalın gür ve bütüncül bir şekilde çıkmasında faydalıdır. Ciltte herhangi bir yanma problemi oluşturmayan bu ürünler genel anlamda 20 dakika gibi bir zaman diliminde sonuç verir. 

Genel anlamda hafta sonu ve özel günlerde bu ürünlerin kullanımı görülmektedir. Nostaljik tıraş çeşitleri, kişilerin kullanım durumuna göre değişim gösterir. Pratiklik ve kabiliyet isteyen bu ürünlerde yaralanma olmaması için jilet türlerinde değişim olabilmektedir. Fırçanın boyutu ve yumuşaklığı, köpüğün içeriği gibi değişimler kişi isteklerine göre şekillenir. Nostaljik tıraş ürünlerinde bulunan çeşitler şu şekildedir; 

Nostaljik tıraş ürünlerinin temel işlevi, sakalı yumuşatmak ve tıraş bıçağının cilt üzerinde rahatça kaymasını sağlamaktır. Sakalın yumuşatılması, sakalın kesilmesi sırasında yaklaşık %65 oranında daha az güç harcanmasını sağlayan bu ürünler ile kayganlık arttırılmaktadır.  

  • Ustura, cildin kıldan tamamen arındırılması için kullanılan keskin, kapanabilir özellikteki bıçak çeşididir. Ergonomik tutuş için ahşap sap ile üretilmektedir. 
  • Paslanmaz krom jilet, tıraş bıçağı olan bu ürün tıraş yapmaya yarayan alettir. 
  • Fırça, farklı boyut ve ölçülere sahip olan bu fırçalar, tıraş öncesinde köpürtülerek cildin yumuşamasını ve kesime hazır hale gelmesini sağlar. Yumuşak yapısı ile cildi tahriş etmeyen bir forma sahiptir.  
  • Tıraş Tası, içine su konulup tıraş bıçağının temizlenmesinde kullanılan tas. 
  • Tıraş Köpüğü, sabun formatında fırçaya uyumlu şekilde üretilen ambalajlı ürün. 

Nostaljik Tıraş Ürünleri Fiyatları? 

Modern tıraş yöntemleri ile birlikte yüzyıllardır kullanılan nostaljik tıraş ürünleri, günümüzde hala tercih edilmektedir. Sağladığı fayda ve vaatler ile birlikte ön plana çıkan bu ürünler her gün maruz kalınan çok jiletli bıçaklardan daha konforlu ve kusursuz bir tıraş deneyimi sunar. Modern tıraş yöntemlerinde, sakalların profesyonel bir şekilde kesilmesi için yoğun çaba sarf edilmesi gerekir. Yüzde kavisli hareket elde edilmesi için uygulanan baskı ile cilt problemleri, tahriş ve yıpranma oluşmasını sağlar. Erkek tıraş seti nostaljik ürünler ise baskı uygulamadan, tahriş gibi sorunların ortaya çıkması engellenerek profesyonel tıraş deneyimi sağlanmaktadır.   

Cildin erken yaşlanmasının önüne geçen nostaljik setler kıl dönmesi ve batık gibi daha ciddi sorunların ortadan kalkmasını sağlar. Tek seferde kusursuz bir tıraş deneyimi için satın alınan nostaljik tıraş ürünleri fiyatları ucuz denilebilecek fiyat aralığına sahiptir. Babalara hediye olarak temini sağlanmaktadır. Bu tür klasik tıraş setleri ömürlük olma özelliği sebebiyle modern kartuşlu tıraş bıçaklarına göre çok daha ekonomiktir. Kaliteli bir klasik tıraş seti, ömür boyu kusursuz tıraş deneyimi sunmayı sürdürür. Dolayısıyla kullan at prensibindeki ürünlerden çok daha kullanışlı olmaktadır. Toplum yapısında her bireyin temin edebileceği aralıklarda fiyatlandırılmaktadır. Modern ekipmanlara göre çok ucuz sayılır. 

Nostaljik Tıraş Ürünleri Özellikleri Nelerdir? 

Saç ve sakal tıraşında detaya önem veren erkekler, kişisel bakım ritüellerini nostaljik tıraş ürünleri ile sürdürmektedir. Keyifli ve kolay kullanım imkânı sunan bu ürünler, cildi tazelerken tahrişi azaltır. Gür sakal çözümü olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır. Tıraş sırasında kullanılan ürünlerin kaliteli olması önemlidir. Fırça ve jilet seçimine, tıraşın ortaya koyacağı sonuçlar açısından dikkat edilmelidir. Tıraş sırasında yaşanılan kesik cilt problemleri, o andan alınacak keyfi gölgelemektedir.  

Nostaljik tıraş ürünlerinde bulunan fırçalar sentetik, at kılı, domuz kılı ve porsuk kılı fırça olarak üretilir. En sık kullanılan fırçalar domuz kılı fırçalardır. En kaliteli fırça ise porsuk kılından üretilen fırçalardır. Porsuk kılı fırçalar, su ve köpük ve ısıyı üzerinde iyi taşımalarıyla bilinir. Jilet ve usturalar ise kesim sırasında mükemmel bir açı sunar ve modern tıraş bıçaklarından daha kusursuz sakal kesimi ortaya koyar. Köpük karıştırma kasesi ile fırça istenilen yoğunlukta köpüğe sahip olmaktadır. Tıraşın kusursuz bir bitiş sağlaması için ılık su ve sıcak havlu ile cildin rahatlığı sağlanmaktadır.  

Nostaljik Tıraş Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Nostaljik tıraş ürünleri, birkaç ekipmanın bir araya gelerek mükemmel uyum sağlamasıyla ortaya çıkan aksesuarlardır. Gün içerisinde pratikliği sebebi ile kullanılan tıraş makinelerinin yanı sıra özel günlerde ve bol vakit sunan hafta sonlarında nostaljik tıraş ürünleri kullanılmaktadır. Kullanım aşamasında problemler yaşanmaması için nostaljik tıraş ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar; 

  • Islak tıraş uygulamalarına yeni başlayan bireylerin öncelikle tıraş bıçakları ile başlaması tavsiye edilir. Günlük tıraşlarda kullanımı daha pratik olan bu ürünler ciltte kesik oluşmasını önlemektedir. Eski tıraş bıçağı çeşitleri yeni başlayanlar için tehlikeli olabilmektedir. 
  • Daha önce nostaljik tıraş seti kullanmış bir bireyseniz, ustura veya jilet konusunda dayanıklı metallere sahip ürünlerin tercih edilmesi önerilir. Kabza ve sap kısmının ele uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Eski tip yaprak jiletli tıraş makinesi kullanımı da günlük tıraşlar için önerilir. 
  • Hassas bir cilde sahip bireylerin kesim aşamasında yavaş davranması gerekir. Fırçaların cilde uygun şekilde aşındırıcı olmayan özellikte olanı tercih edilmelidir. Bu tür cilde sahip olan bireylerin mutlaka sabun veya kremden elde edilen tıraş köpüklerini tercih etmesi önemlidir. 
  • Erkek tıraş malzemeleri alırken uzun ömürlü ve kullanım kolaylığı sunan ürünlerin alınması gereklidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.